Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

STREFA WOLNYCH KSIĄŻEK!

Od pewnego czasu na pierwszym piętrze budynku byłego gimnazjum znajduje się regał z książkami. Należy on do tzw. strefy wolnych książek (bookcrossing). W tym miejscu każdy z nas może pozostawić przeczytane przez siebie książki w celu przekazania ich kolejnym osobom, po to, by znalazca mógł je przeczytać i także przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że KSIĄŻKI NIE LUBIĄ BYĆ WIĘZIONE W DOMU NA PÓŁKACH, WOLĄ KRĄŻYĆ Z RĄK DO RĄK I BYĆ CZYTANE! :)

autor: Bogumiła Hołub

Bezpieczna Zima

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w okresie zimowym 2016/2017 - Jestem bezpieczny (do pobrania: komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie)komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie


Nordic walking

NewsyW pierwszy weekendowy dzień po lekcjach, dzieci ze świetlicy wiejskiej w Sicku wybrały się na wędrówkę Nordic Walking. Zwiedziliśmy okolice Sicka i....to jest początek naszej przygody. Na pożegnanie rozpaliliśmy ognisko, przy którym można było się ogrzać. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wypraw. Opiekunem i przewodnikami wycieczki była Pani Barbara Pokorska oraz Pani Marzena Krakowiak.

Mikołajkowe kręgle

Newsy

Dnia 5 grudnia 2016 roku z okazji Mikołajek klasy Ib oraz Ic wybrały się pod opieką swoich wychowawców do kręgielni w Stargardzie. Zabawy było mnóstwo! Uczniowie bawili się rewelacyjnie. Prócz kręgli były też inne wspólne gry. Między innymi świetnie bawiliśmy się grając w bilard. Po niesamowitej zabawie wszyscy zjedli przepyszną pizzę. Mamy nadzieję, że taki wspaniały wyjazd się jeszcze powtórzy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Wszystkim Wolontariuszom działającym w Zespole Szkół w Reczu: Wolontariuszom Koła Wolontariatu, Wolontariuszom WOŚP oraz Opiekunom w dniu Ich święta składam serdeczne życzenia i dziękuję za dotychczasową działalność.
Bez Waszego bezinteresownego zaangażowania oraz czystych odruchów serca, wiele działań nie mogłoby zostać zrealizowanych.
Życzę Wam wielkiego płomienia radości w sercu, realizacji wszystkich najwspanialszych marzeń i planów, cennych doświadczeń, a przede wszystkim tego, żeby każdy Wasz życzliwy gest, każdy uśmiech wracał do Was i dawał Wam siłę.
Nie pozwólcie, by czas zniszczył Waszą wrażliwość i pasję.
                        JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!
Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

"Andrzejkowe czytanie"

"Andrzejkowe czytanie"

29.11.2016r. klasa IIb SP w godzinach popołudniowych przygotowała "Andrzejkowe czytanie" w Bibliotece Miejskiej w Reczu.
Gościem specjalnym był Mikołaj Maliniak, uczeń klasy IV Zespołu Szkół w Suchaniu, dwukrotny laureat Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Mikołaj zaprezentował nam swoje umiejętności, zachęcając tym samym do czytania różnych tekstów. Wspólnie z nami uczestniczył we wróżbach i zabawach rytmiczno - ruchowych.
Uczniowie klasy IIb po raz pierwszy zaprezentowali umiejętność gry na Bum Bum Rurkach.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli spędzić z nami ten czas.

Święto Bibliotek Szkolnych

Święto Bibliotek Szkolnych

W ramach październikowego Święta Bibliotek Szkolnych, które w tym roku obchodzone było pod hasłem: "Umiejętność czytania i uczenia się w twojej bibliotece szkolnej" biblioteka przygotowała wystawę, gazetkę oraz cykl spotkań z osobami, które rozbudzały potrzeby czytania wśród uczniów naszej szkoły.
Goście, którzy wsparli naszą akcję "CZYTANIE JEST TRENDY" to: ks. Ireneusz Guczkowski, p. Katarzyna Delegacz, dyr. Helena Więsko, ks. Marek Kokoszyński, dyr. Maciej Gryczewski oraz uczniowie naszej szkoły: Bartosz Leśniak, Bartosz Zając, Maciej Domagalski.
Aktyw Biblioteczny przygotował słodki poczęstunek. Przez cały czas naszego święta w bibliotece szkolnej odbywał się kiermasz książek, który cieszył się powodzeniem wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Imprezy te przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.

GALERIA

STREFA WOLNYCH KSIĄŻEK

STREFA WOLNYCH KSIĄŻEK

Od pewnego czasu na pierwszym piętrze budynku byłego gimnazjum znajduje się regał z książkami. Należy on do tzw. strefy wolnych książek (bookcrossing). W tym miejscu każdy z nas może pozostawić przeczytane przez siebie książki w celu przekazania ich kolejnym osobom, po to, by znalazca mógł je przeczytać i także przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że KSIĄŻKI NIE LUBIĄ BYĆ WIĘZIONE W DOMU NA PÓŁKACH, WOLĄ KRĄŻYĆ Z RĄK DO RĄK I BYĆ CZYTANE! :) Bogumiła Hołub

POLSKA- KANADA SPORTOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

POLSKA- KANADA SPORTOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W dniu 28 listopada odwiedzili nas żołnierze kanadyjscy, stacjonujący na poligonie drawskim. To już kolejne nasze spotkanie; wcześniej widzieliśmy się we wrześniu – wówczas Kanadyjczycy poznawali naszą szkołę - i w październiku, kiedy uczestniczyliśmy w zabawach helloweenowych oraz prezentacji multimedialnej o Kanadzie, przeprowadzonej w j. angielskim. Tym razem wizyta miała charakter wybitnie sportowy. Umówiliśmy się na mecz towarzyski w piłkę nożną oraz mecz unihokeja. Zanim rozpoczęliśmy grę uczniowie Zespołu Szkół przygotowali dla naszych gości pokaz walk brazylijskiego ju-jitsu. Nasi mistrzowie ju-jitsu, pod kierunkiem swojego trenera p. Grzegorza Szatkowskiego, zaprezentowali swoje umiejętności, w które aktywnie włączyli się pozostali uczniowie oraz jeden z żołnierzy kanadyjskich. Następnie przedstawiliśmy prezentację multimedialną zatytułowaną „Najpiękniejsze miejsca Polski”, którą w wersji po polsku i angielsku odczytał Aleks Marach. W małej sali gimnastycznej kontynuowane były pokazy brazylijskiego ju-jitsu, tym razem dla uczniów Szkoły Podstawowej. Okazało się, że spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza najmłodszych. Warto dodać, że pokaz odbył się z inicjatywy naszych uczniów: Karoliny Biskupskiej i Uli Sikory oraz pozostałych zawodników.Zawodnikami biorącymi udział w pokazie byli: Maria Barna, Pola Pilżys, Mike Wojtaszek, Łukasz Krzemień, Julia Maj, Jakub Tworzewski, Karolina Biskupska, Urszula Sikora, Jakub Kowalczyk oraz Kacper Stępnik, Zuzanna Stępnik oraz Igor Wojtas. Na hali sportowej w tym czasie odbyły się dwa spotkania. W soccera uczniowie i nauczyciele byli bezkonkurencyjni. Pokonaliśmy Kanadę 10:2. Niestety w unihokeja nie mieliśmy szans – wyraźnie lepsi byli goście. Niektórzy uczniowie połknęli jednak bakcyla tego sportu i zapowiedzieli, że zaczynają treningi. Pożegnaliśmy naszych gości wspólnym zdjęciem oraz obiadem. Miło było usłyszeć z ust kapitana Darryla Bannona – na zakończenie naszego spotkania – że spośród wszystkich szkół, które odwiedzają nasi przyjaciele z Kanady podczas swojego pobytu w Polsce u nas spędzają czas najmilej. Umówiliśmy się na następne spotkanie – tym razem podczas Wieczoru Kolęd, który odbędzie się w naszej szkole 16 grudnia o godz. 16.00. PS. Uczniowie – zawodnicy BJJ zapraszają na treningi we wtorki i czwartki o godzinie 17:45, z chęcią przyjmą do swojego klubu nowe osooby! We had fun! Maciej Gryczewski

ANDRZEJKI

ANDRZEJKI

Andrzejki – są Dniem Świętego Andrzeja Apostoła. Andrzejki to najhuczniej świętowany dzień w Szkocji, w kraju, którego patronem jest Św. Andrzej . W Polsce w wigilie Dnia Świętego Andrzeja, albo w tym dniu zależnie od regionu, wróży się przyszłość. Wróżenie stanowi próbę odczytania wielu zakamuflowanych informacji, które są przesłankami różnych okazji. Tradycyjne Andrzejki zarezerwowane były niegdyś dla panien, jednak z czasem tradycje zaczęły się to się zmieniło i są one po prostu okazją do dobrej zabawy, zaś wróżby andrzejkowe traktujemy jako nieodłączny element tego święta. Zgodnie z tą tradycją uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Reczu 23 listopada2016 roku wzięły w takiej zabawie . Impreza odbyła się holu Hali sportowej , prowadził ją wodzirej Irek. Oprócz wspaniałej zabawy , odwiedził nas Czarodziej, który potrafił przewidzieć przyszłość niektórym dzieciom. D. Cybulska-Czerniak, R. Polarczyk, G. Borkowska, D. Mikuła

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

W sobotę 19 listopada 2016r. po raz kolejny nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach klanzowych. Tym razem był to „Rurowy dżem”. Podczas dziesięciogodzinnych zajęć poznawałyśmy tajniki gry na „Bum, bum rurkach”. Jak to zwykle bywa na warsztatach KLANZY, również tym razem zostałyśmy pozytywnie zaskoczone. Okazało się bowiem, że kolorowe tuby mają nieograniczone możliwości zastosowania w edukacji nie tylko muzycznej. Są doskonałym środkiem dydaktycznym do wielu ćwiczeń. Przewodnikiem w tej fantastycznej podróży była trenerka PSPiA Klanza w Poznaniu Magdalena Iwanowska. W warsztatach wzięły udział oprócz naszych nauczycielek również koleżanki ze szkół i przedszkoli z Drawna, Recza, Choszczna, Suchania i panie ze świetlic środowiskowych w Suliborku, Nętkowie i Sicku. Podczas warsztatów świetnie bawiłyśmy się ucząc, a zdobytą wiedzę chętnie wykorzystamy w pracy z uczniami. Pierwsze efekty będzie można zobaczyć już wkrótce. Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Wygenerowano w sekund: 0.02
287,568 unikalne wizyty