Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

27. Finał WOŚP

27. Finał WOŚP

 

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę – 13 stycznia 2019r.
Serdecznie wszystkich Mieszkańców naszej gminy zapraszamy do Hali Sportowej na Finałowy Koncert już od godziny 15:00.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. W koncercie będą uczestniczyć miejscowe zespoły i soliści.
Nie zabraknie piosenek i tańców przeplatanych licytacjami orkiestrowych gadżetów, konkursami i loterią fantową. Jak co roku zapewniamy dobrą kuchnię i niesamowitą zabawę.
Na terenie gminy kwestować będzie 60 Wolontariuszy.
Nowością w tym roku będzie konkurs „Ściskawa” – co to takiego? Zapraszamy, aby się dowiedzieć!
Siema!

WIECZÓR KOLĘD

WIECZÓR KOLĘD

20 grudnia 2018 r. odbył się kolejny Wieczór Kolęd.  Cykliczna uroczystość jak co roku wprowadziła publiczność w nastrój świąteczny. Mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej i ich rodziców, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, absolwentów szkoły i przybyłej licznie publiczności.

 

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miejsko — Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Szkoła Podstawowa w Reczu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na Wieczorze.

Magia Świąt na Rynku w Reczu

Magia Świąt na Rynku w Reczu

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,  kim jest

i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”     

15 grudnia odbył się kiermasz, którego celem było niesienie pomocy dla naszej uczennicy Oli.

 

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć uczniom i ich rodzicom jak również wychowawcom klas za bezinteresowne zaangażowanie w akcję. Słowa wdzięczności kierujemy także do wszystkich ludzi o dobrym sercu, którzy kupowali stroiki, karteczki i ciasteczka.

Zdjęcia z tego przedsięwzięcia można obejrzeć na Facebooku Szkoły Podstawowej i ŚDS Recz.

 

Organizatorzy Ewa Kosiło, Elżbieta Kosiło, Renata Polarczyk, Zofia Łońska, Katarzyna Hejza-Konieczna, Bogumiła Pieciukiewicz i Piotr Pawłowski.

 

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy pamiętając, że:

,,Dobroć jest czymś tak prostym. Być zawsze dla innych, nigdy nie szukać siebie”.

 

Ewa Kosiło

Choinki nadziei

Choinki nadziei

Ogólnopolska akcja "Choinki nadziei"

 

To już tradycja naszej szkoły, że wspólnie z nadleśnictwem Choszczno odwiedzamy w Dolicach Dom Opieki Społecznej. Dekorujemy żywą choinkę, wspólnie śpiewamy kolędy z podopiecznymi ośrodka. Zawozimy słodkie podarki i ciepłe słowa dla każdego mieszkańca. Głównym celem akcji jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi.

 

Cieszymy się również, że każdego roku możemy liczyć na pomoc finansową ze strony darczyńców: Pan Hubert Nykiel, Pan Maciej Sumara, Pani Dorota i Marta Mazurek.

Dziękujemy za wsparcie.

 

Organizatorzy akcji: Katarzyna Hejza-Konieczna, Bogumiła Hołub, Joanna Bednarczyk, Grzegorz Jurkiewicz, nadleśnictwo Choszczno- Dagmara Halęziak

Obiady - styczeń

U w a g a !

 

Cena obiadów w styczniu 2019r.: 

 - dla dorosłych - 136,08 zł

- dla uczniów    - 72,00 zł

Termin płatności do 15.01.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Wieczór kolęd

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców na tradycyjne spotkanie przedświąteczne - Wieczór Kolęd.

 

"Gdy się ciągle czeka aż spadnie śnieg to tak naprawdę nie odczuwa się atmosfery świąt". Poczujmy ją wobec tego 20 grudnia o godz. 16.00 w hali sportowej. Posłuchajmy i pośpiewajmy razem kolędy i pastorałki.


WOŚP - 13 stycznia 2019r.

Organizacja dnia 21 grudnia 2018 r. - WIGILIE KLASOWE

ORGANIZACJA DNIA 21 GRUDNIA 2018 R.

– WIGILIE KLASOWE


W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej w Reczu dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe, spotkania przy opłatku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty.

 

 

Klanzarnia Świąteczna

Klanzarnia Świąteczna

       Zapraszamy wszystkich lubiących bawić się na spotkanie, które odbędzie się 12 grudnia (środa) o godzinie 16.30 w holu hali widowiskowo-sportowej w Reczu. Odwiedzi nas Dziewczynka z zapałkami, zatańczymy ,,Taniec z widokiem”, ozdobimy świąteczny stół i choinkę. Oczywiście nie zabraknie świątecznego barszczu.

 

 

 

                    Organizatorzy: R.Polarczyk,  D.Cybulska-Czerniak,  B.Pieciukiewicz

Czy to baśń, czy legenda...

Czy to baśń, czy legenda...

      Czy to baśń, czy legenda…. Nikt nie wie, ale najstarsi  ludzie opowiadają, że bardzo, bardzo daleko, ponad chmurami i ponad gwiazdami mieszka Święty Mikołaj. Mimo, że jest bardzo stary i ma ogromną siwą brodę, nieustannie czyta listy od dzieci z całego świata.

      6 grudnia odbywają się  Mikołajki i  w tym dniu Mikołaj przynosi prezenty. W naszej szkole uczniowie z klas 1-3 najpierw obejrzeli kabaretowe przedstawienie bajki ,,Czerwony Kapturek”. W roli babci wystąpiła gościnnie pani Małgorzata Śmiechowska ( kierownik ŚDS w Reczu), Czerwonego Kapturka zagrała Hanna Olejarnik z 5b, wilkiem był Jacob Wojtaszek z 6b a lekarzem do którego dzwoniła babcia Bartek Sment z 6b. Przepięknie o Czerwonym Kapturku zaśpiewała nam Patrycja Myczkowska z 2a, przygotowana przez p.Ewę Kociubę. Narratorem przedstawienia była Marysia Barna z 7b.

       Następnie przybył długo wyczekiwany przez dzieci Mikołaj i oczywiście miał dla każdego upominek. Przy rozdawaniu prezentów  pomagały : Aleksandra Cybulska z 6a( członek SU) oraz Wiktoria Gołębiewska i Hanna Sankowska z 4c ( członkinie sekcji świetlicy). Scenografię wykonała pani Ewa Kosiło a przedstawienie przygotowała  i opisała pani Bogumiła Pieciukiewicz. Zdjęcia na stronie –Szkoła Podstawowa w Reczu - Facebook  i  ŚDS Recz.

Nowy numer gazetki "SZORTY"

Wygenerowano w sekund: 0.02
353,472 unikalne wizyty