Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Góra Grosza 2018

Góra Grosza 2018

Już po raz 19, pod koniec listopada, w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpocznie się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja, która łączy pokolenia. Góra Grosza dostarcza wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Drobniaki, wrzucane co roku przez Was, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza doposażono małe domy dla dzieci, czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. 

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

w ramach Kampanii 19 Dni  przeciw przemocy wobec dzieci i młodzieży

W dniu 15 listopada 2018 r. o godz. 15.30 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Reczu - z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Wiolety Sankowskiej - odbyło się spotkanie mieszkańców Recza z p. Dorotą Zawadzką – psychologiem rodzinnym, trenerem umiejętności społecznych, specjalistką w sprawach mediów dla dzieci i młodzieży. Szerzej znaną z programów telewizyjnych takich jak, m.in. „Superniania”, „Na kłopoty Zawadzka”, „I Ty możesz mieć Superdziecko”.

 

Spotkanie pod hasłem: „Nie ma dzieci – są ludzie” zostało poprzedzone zajęciami warsztatowymi, które p. Zawadzka przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły.

ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH pt. "100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę"


W naszej szkole w dniach 29.10 - 21.11.2018r. uczniowie kl. VII ,,b" i VIII ,,b” przeprowadzili cykl lekcji Poradnik Małego Patrioty – Niezwykła lekcja Patriotyzmu.

Bycie Polakiem małym lub Polką małą jest bardzo fajne i bardzo ważne, uczniowie sami się o tym przekonali biorąc czynny udział w zajęciach lekcyjnych oraz podczas oglądania wystawy kiermaszu książek dla najmłodszych.

100. rocznica odzyskania niepodległości w Reczu

100. rocznica odzyskania niepodległości w Reczu

100. rocznica odzyskania niepodległości w Reczu

Już od 100 lat możemy cieszyć się z tego, że nasza Ojczyzna jest Niepodległa.

 

11 listopada 1918 r. – po 123 latach – Polska ponownie pojawiła się na mapach świata.

 

My również – jako mieszkańcy Gminy Recz, a jednocześnie członkowie społeczności Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego – uczciliśmy to ważne wydarzenie.


9 listopada br. odbyły się dwa apele, podczas których uczniowie pod kierunkiem p. Dagmary Mikuły zaprezentowali  biało-czerwoną symbolikę narodową (piosenki, wiersze, taniec), a uczniowie przygotowani przez p. Andrzeja Horoszkiewicza przedstawili najważniejsze wydarzenia związane z upadkiem Rzeczpospolitej, historią zaborów  oraz odzyskaniem niepodległości w programie pt. „Pociąg do Wolności”.


Ważnym wydarzeniem było wspólne odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach „Rekordu dla Niepodległej” – akcji MEN, mającej na celu uczcić 100 lat wolności.

HALLOWEEN

HALLOWEEN

Dnia 31 października 2018, w ramach zajęć kulturowych z języka angielskiego można się było dowiedzieć o tradycji obchodzenia Halloween w krajach anglojęzycznych. Tego dnia odbyły się zajęcia dla klas I-III, IV-VIII SP oraz IIII gimnazjum.

Uczniowie zostali zapoznani z tradycją obchodzenia Halloween w konfrontacji z obchodzonym w naszym kraju dniem Wszystkich Świętych. Następnie mogli uczestniczyć w konkurencjach, które były śmieszne, ale wymagały współpracy w zespole. Jedną z konkurencji było przebranie się za postacie, które w dniu 31 listopada, podczas obchodów Halloween chodzą od domu do domu wołając „Trick Or Treat” – niektórzy uczniowie bardzo się postarali – „wiało grozą”.

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

 

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu!

Niniejszym informuję, że spotkania rodziców z wychowawcami, które mają na celu podsumować I część I półrocza roku szkolnego 2018/2019, odbędą się w dniu 15 listopada 2018 r. o godz. 17.00.

 

Spotkania odbędą się jednocześnie dla wszystkich klas.

Konkurs - Kubuś Puchatek

Konkurs - Kubuś Puchatek

Rozstrzygnięcie konkursu pt: Kubuś Puchatek

 

     6 listopada 2018 roku komisja w składzie: Maria Barna, Adrianna Grotkowska, Wiktoria Janecka, Julia Kocyła,  Izabela Kowalewska Hanna Kudełka, Wiktoria Kurlej, Hanna Kuźmicz, Paulina Majewska, Pola Pilżys dokonała oceny prac konkursowych. Do świetlicy dostarczono 24 prace. Komisja ustaliła następujące miejsca:

 

1 Miejsce – Ewa Wojtkiewicz SP3 Choszczno – opiekun J.Jurkiewicz

2 Miejsce – Gabriela Banasiak SP3 Choszczno – opiekun J.Jurkiewicz

3 Miejsce – Lena Zielińska SP Recz – opiekun D.Mikuła

Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Opisała B.Pieciukiewicz

100 zdań na 100 lat niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych

W październiku zakończyliśmy pierwszy - szkolny - etap konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Przedstawiamy laureatów tego etapu.

 

Życzymy wszystkim 32 uczestnikom połamania piór w następnym - rejonowym - etapie zmagań.

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Nowy numer gazetki szkolnej SZORTY

Nowy numer gazetki szkolnej SZORTY

Przedstawiamy nowy numer gazetki szkolnej SZORTY

Wygenerowano w sekund: 0.02
308,078 unikalne wizyty