Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

Komunikat dla rodziców

Niniejszym informuję, że na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie znajduje się komunikat dla rodziców w sprawie:
- warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
- zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
- indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży.

z poważaniem
Maciej Gryczewski, dyrektor szkoły

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza 2017

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza 2017W tym roku szkolnym Akcja Góra Grosza zorganizowana była w szkole w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku. Brali w niej udział uczniowie ze wszystkich klas, a także biblioteka szkolna i świetlica szkoły podstawowej – BRAWO Wy!

Chcielibyśmy przedstawić jej wyniki: otóż zebraliśmy niebagatelną kwotę: 1 224,69 zł w 32 410 monetach, jak do tej pory jest to najwyższa suma pieniędzy zebrana przez naszą szkołę w ramach akcji Góra Grosza.
A oto tabela:


Dziękujemy Wam wszystkim za okazane serce!
Zebrane fundusze przekazane zostaną na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Z Waszą pomocą udzielono wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z takiej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl.

Akcja „Góra Grosza” w pięciu krokach:
1. Utworzenie komitetu organizacyjnego;
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.

W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy liczyli zebrane grosze – DZIĘKUJEMY
uczennicom z klasy 3a SP: Lenie Koniecznej, Mai Koniecznej, Martynie Rychlińskiej, Kindze Sudoł, Milenie Kołodziejczyk i Darii Sowińskiej,
uczniom z klasy 5a: Oliwii Iwach, Kornelii Skryp, Amelii Jankowskiej, Filipowi Zań, Mateuszowi Myczkowskiemu, Igorowi Wyroślak, Wiktorii Rumbuć, Michalinie Skoniecznej, Aleksandrze Wesołej, Aleksandrze Cybulskiej, Julii Błaszczyk, Joannie Różańskiej, Jakubowi Pater,
uczniom z klasy 5b: Marcinowi Nykiel, Bartoszowi Sment, Aleksandrowi Cylwik, Maciejowi Cymerman, Amelii Koniecznej, Mai Staszak, Julii Urbańskiej, Hubertowi Hertel, Kewinowi Sobali, Szymonowi Wieczorek, Jacobowi Wojtaszek,
uczniom z klasy 6a: Robertowi Skoremu, Karolowi Dumowskiemu,
oraz uczniom z klasy 2c G: Jakubowi Kowalczykowi, Alicji Konstantynowicz, Oliwii Konstantynowicz, Roksanie Florczak, Barbarze Stanik, Karinie Jezierskiej, Kacprowi Wels, Dawidowi Staszczykowi, Mateuszowi Majewskiemu.

Koordynatorzy szkolnej akcji „Góra Grosza 2017”: Bernadeta Śliwińska, Joanna Bykowska, Maria Romanowska i Joanna Urbańska.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznego przedszkola i klas I publicznej szkoły podstawowej

Zasady rekrutacji do Przedszkola Miejskiego w Reczu i Szkoły Podstawowej w Reczu.

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do Przedszkola Miejskiego w Reczu składają do dyrektora deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 w terminie od 22 lutego do 28 lutego br.

Rodzice dzieci, które nie uczęszczały do tej pory do Przedszkola Miejskiego w Reczu składają do dyrektora wyżej wymienionego przedszkola wnioski o przyjęcie do przedszkola w terminie od 1 marca do 30 marca br.

Dzieci zamieszkałe na terenie gminy Recz przyjmowane są do klasy I Szkoły Podstawowej w Reczu z urzędu, na podstawie zgłoszenia, w którym wskazuje się adres miejsca zamieszkania rodziców.

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej należy składać do dyrektora szkoły podstawowej w terminie do 23 marca br.

Dzieci, dla których Szkoła Podstawowa w Reczu nie jest szkołą obwodową, mogą być przyjęte po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Podstawowej w Reczu należy składać w terminie od 26 marca do 27 kwietnia br.

Załączniki:

1. Zarządzenie w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznego przedszkola i klas I publicznej szkoły podstawowej.


2. Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego.


3. Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola.


4. Oświadczenie rodziców o planowanym pobycie dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie.


5. Zgłoszenie dziecka do I klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.


6. Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji do przedszkola.


7. Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji do szkoły.

ASY SZKOŁY

ASY SZKOŁY

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 za nami. Po pięciu miesiącach wytężonej pracy – nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. Poniżej prezentujemy listy uczniów poszczególnych klas, którzy na półrocze otrzymali średnie ocen minimum 4.75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

 

Iscenizacja Bożonarodzeniowa

Iscenizacja BożonarodzeniowaBoże Narodzenie to czas magii, radości i przebaczenia. Tradycyjnie więc uczniowie naszej szkoły, już w listopadzie, z wielkim zapałem wzięli się do przygotowania inscenizacji Bożonarodzeniowej.

Małego Jezusa powitali aniołowie, pasterze i nędznicy. Nie zabrakło również przebiegłych diabłów czyhających na duszę Heroda. Uczniowie stanęli na wysokości zadania wcielając się w role i ucząc się nie lada trudnych tekstów. Całą inscenizację uświetnił śpiew dziewczynek tych małych i dużych, jak zwykle perfekcyjnie przygotowanych przez p. Ewę Kociubę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców i dyrekcji za pomoc i wparcie. Przedstawienie przygotowały p. Ewa Kociuba, Bogumiła Pieciukiewicz i nauczyciele religii.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

„To cudowne miejsce. Widać, że tutaj dba się o rodzinę, dba się o dziecko. Nie oznacza to, że nie ma  problemów. Staramy się je wszyscy razem rozwiązywać, tak aby nasze dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe, a rodziny pełne”. Tak o swojej wizycie w Reczu mówi sędzia Pani Anna Maria Wesołowska.

 

W dniu 11 stycznia 2018 r., z inicjatywy pedagoga szkolnego Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu p. Wiolety Sankowskiej, p. Sylwii Leśniak z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Reczu, Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, odbyło się spotkanie  z p. sędzią.

MAK - MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI

MAK - MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI

We wtorek 9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbyło się spotkanie, zorganizowane przez gimnazjalistki Adrianę Cybulską i Angelikę Sikorę. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum.

 

  W spotkaniu uczestniczyli również wychowawcy uczniów, zaproszony przez gimnazjalistki p. Ireneusz Kostka - Stowarzyszenie Lider Pojezierza oraz koleżanki głównych bohaterek z Gimnazjum w Krzęcinie.

 

  Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży projektu, w którym Ada, Angelika oraz Hanna Szremska od dłuższego czasu biorą udział. Dziewczęta uczestniczą w Młodzieżowej Akademii Komunikacji - programie, którego głównym założeniem jest edukacja młodzieży w kierunku szeroko rozumianego dziennikarstwa. W sierpniu 2017 r. nasze gimnazjalistki brały udział w 2-tygodniowych warsztatach radiowo-telewizyjno-multimedialnych w Szczecinku, Opavie (Czechy) oraz Gryżynie i Zielonej Górze (woj. lubuskie). Podczas tych warsztatów, w których brała udział młodzież z 13 gmin, na terenie których działa Stowarzyszenie Lider Pojezierza, dziewczęta nauczyły się profesjonalnego dziennikarskiego fachu. W następnych wyjazdach uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, a już niedługo szykuje się wyjazd na Litwę.

 

  Warto dodać, że Ada, Hania i Angelika uczestniczą w tym projekcie dlatego, że wygrały konkurs, którego celem było przygotowanie prezentacji o swojej lokalnej ojczyźnie: Ada przygotowała prezentację na temat historycznej postaci związanej z Reczem -Danielu Kramerze, Hania napisała ciekawy i humorystyczny tekst na temat naszego miasteczka, zaś Angelika profesjonalną prezentację na temat najciekawszych miejsc Recza. Jury konkursowe nie miało wątpliwości, że wszystkie prezentacje zasługują na uznanie.

 

  Podczas wtorkowego spotkania dziewczęta opowiadały o swoich doświadczeniach i działaniach, jakie podejmowały uczestnicząc w projekcie. Przedstawiły również film, który nagrały uczestnicząc w jednym z warsztatów.

 

Więcej na facebooku Lidera Pojezierza.

Konkursy wokalne - ciąg dalszy sukcesów

Konkursy wokalne - ciąg dalszy sukcesówW dniu 10 stycznia 2018 odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu. Oprócz tego cyklicznego wydarzenia 12. i 13. stycznia odbyły się kolejne, w których brali udział nasi uczniowie.

W piątek odbył się Konkurs 12. Zachodniopomorski Konkurs Kolęd w Ińsku, w którym wyróżnienie zdobyła Julia Sankowska.

W sobotę duża grupa naszych uczniów wzięła udział w XI Regionalnym Konkursie Kolęd w Węgorzynie. Tutaj sukcesów było więcej.
W kategorii klas I-III 3 miejsce zdobyła Julia Sankowska (instruktor: Ewa Kociuba)
W kategorii klas IV-VI: 1 miejsce Hanna Gryczewska (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz), 2 miejsce Nadia Kozina (instruktor: Ewa Kociuba), natomiast wyróżnienie Zofia Gryczewska (instruktor: Ewa Kociuba).
W kategorii klas VII SP – III Gimn 3 miejsce zdobyła Joanna Stąporek (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz).

Warto dodać, że w kategorii ponadgimnazjalnej i dorosłych bezkonkurencyjny był Adrian Kociuba, który reprezentował MGOKiS w Reczu. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały jeszcze: Hanna Sankowska oraz Alicja Konstantynowicz.


XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w ReczuJuż po raz trzynasty mieliśmy zaszczyt wysłuchać świetnych wykonawców w repertuarze związanym z kolędami i pastorałkami. 10 stycznia bowiem odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Konkurs odbywa się - tradycyjnie - pod patronatem ks. biskupa Henryka Wejmana, jednocześnie w tym roku po raz pierwszy patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W imieniu wszystkich organizatorów: Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, parafii pw. Chrystusa Króla w Reczu oraz Fundacji Szczecińskiej, dziękujemy dyrekcji Filharmonii za ten gest. Jak pisze p. Dorota Serwa – dyrektor Filharmonii w liście skierowanym do uczestników: „ Od wielu lat podejmujemy działania, których celem jest dialog z odbiorcą i edukacja kulturalna. Szczególnie bliskie są nam wszystkie przedsięwzięcia realnie angażujące melomanów, bez względu na ich metrykę. Państwa inicjatywa wpisuje się w nasze założenia i daje nadzieję na to, że kolejne pokolenia będą nie tylko bardziej świadomymi odbiorcami, ale też twórcami kultury”.

Konkurs, który w tym roku miał miejsce w hali sportowo-widowiskowej, ma na celu popularyzację śpiewania kolęd i pastorałek, wspieranie rozwoju uczniów w wieku 6-19 lat, którzy mają talent muzyczny, wymianę doświadczeń poprzez integrację uczniów z różnych szkół. Do tegorocznych zmagań wokalnych zgłosiło się ponad 45 uczestników z Bierzwnika, Choszczna, Dobrzan, Ińska, Piły, Szczecina, Łaska, Zieleniewa, Kalisza Pom., Pyrzyc oraz Recza.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018r. o godzinie 15.00 rozpoczynamy 26 finał WOŚP.
Zapraszamy!!!

ANIELE - STRÓŻU MÓJ

Z wielką przyjemnością podaję wyniki konkursu plastycznego „ANIELE – STRÓŻU MÓJ". i mimo iż w tym roku dotarło do nas znacznie mniej prac to wyciąganie ich z kopert było dla nas jak zwykle ogromnym przeżyciem. Laureatom serdecznie gratuluję talentu i pracowitości a opiekunom i rodzicom zdolnych pociech.

Kategoria I (klasy 1 -3)
1) HANNA GŁADKOWSKA
SKĘPE

2) ERYK ZAKRZEWSKI
STOJADŁA

3) GABRIELA GÓROWSKA
SŁOMNIKI

kategoria II (kLasy 4 - 6)
1) AMELIA PAŁKA
NOWY STAW

2) ROKSANA GAPIŃSKA
PŁONNE

3)DOMINIKA SOBKIEWICZ
PŁONNE

W KATEGORII 3 NIE DOSTARCZONO PRAC.

formy przestrzenne:
1)BARTOSZ KUBIAK
MIĘDZYCHÓD

2)MAJA BARTCZAK
KOŁACIN

3)BARTOSZ MOSPINEK
KOŁACIN.


ORGANIZATORZY KONKURSU „ANIELE – STRÓŻU MÓJ" BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĄ NIŻEJ WYMIENIONYM SPONSOROM ZA OKAZANĄ POMOC:
- NADLEŚNICTWO DRAWNO,
- PANSTWU T.K CYMERMAN
- PAŃSTWU M.M NOWAK,
- PAŃSTWU W.K PROCAK
Wygenerowano w sekund: 0.02
130,561 unikalne wizyty