Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej - PARA

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej - PARA

Miło nam poinformować, że Hania Sankowska – kl. IIIc zdobyła tytuł LAUREATA w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej PARA i tym samym będzie ona reprezentowała nasz powiat w etapie wojewódzkim – 10.06.18. zaśpiewa na  Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Również gratulacje przekazujemy dla Julii Sankowskiej – kl. IIIa i Wanessy Jusińskiej – kl. IIb, które zdobyły w tym przeglądzie dyplomy WYRÓŻNIENIA. Dyplom uczestnictwa otrzymała Patrycja Myczkowska z klasy Ia.

Powitanie Wiosny w naszej szkole - 20 marca 2018 r.

20 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło się Powitanie Wiosny. Już od rana klasy 4-6 zmagały się w małej sali gimnastycznej z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez członków Samorządu Uczniowskiego SP. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas 1-3 (najmłodsi) obejrzeli przedstawienie pt: Spotkanie z Ministrem Pór Roku, w którym wystąpili: Hanna Olejarnik, Jacob Wojtaszek, Roksana Pietrzak, Bartek Sment, Wiktoria Gołębiewska, Hanna Sankowska, Amelia Konieczna, Amelia Jankowska, Maria Barna, Zuzanna Sankowska, Maja Staszak, uczniowie klasy 1a, zespół Groszki, Zofia Gryczewska. Pomysł i wykonanie dekoracji do przedstawienia należał do Pani Ewy Kosiło oraz Pani Joanny Jakubowskiej i Pani Dagmary Mikuły. 
Następnie dla uczniów klas 4-7 i Gimnazjum swój program zaprezentowali wszyscy uczniowie klasy 7a. 
Klasy gimnazjalne uczestniczyły również w podchodach, które przeprowadzone były na terenie naszego miasteczka zorganizowane przez Panią Małgorzatę Sawczuk. 
Ponadto w tym dniu obchodziliśmy Dzień Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Celem głównym było popularyzowanie matematyki oraz innych przedmiotów przyrodniczych, uświadamianie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła, wskazanie więzi matematyki z życiem codziennym, wskazanie na procesy chemiczne i fizyczne w najbliższym otoczeniu, ukazanie zastosowania matematyki w innych dziedzinach nauki, pobudzanie uczniów do aktywności twórczej.
Klasy najmłodsze 1-3 SP miały zajęcia pt. Wiosenne Kodowanie. Kolorowe obrazki wykonane przez dzieci ozdobiły po zajęciach wejście główne do szkoły. Za działania te odpowiedzialna była Pani Małgorzata Piwowar, Pani Małgorzata Juszkiewicz i Pani Bernadeta Śliwińska. Klasy starsze, czyli 4-7 SP i 2-3 Gimnazjum przygotowały wystawy na temat: Wzór PickaLiczba Pi na wesołoPudełka. Uczniowie mogli wziąć udział w matematycznych podchodach 
Rozkosze łamania głowy, zadania rozmieszczone były na terenie szkoły. Ponadto odbyły się warsztaty kulinarne - przygotowanie czekolady z chili, a wcześniej odmierzanie, ważenie, itp. - pod okiem Pani Marii Romanowskiej i Pani Katarzyny Hejzy - Koniecznej. Odbył się Konkurs liczenia kości szkieletu ludzkiego, zaprezentowano wystawy: projektu edukacyjnego Moja szkoła w liczbach klas drugich b i c Gimnazjum oraz Kwasy nie takie straszne. Uczniowie mieli okazje policzyć, poodmierzać w kącikach: Obliczanie pól figur wzorem Picka i Badanie odczynów różnych roztworów. Opracowano i wykonano tablice Sławni matematycy na przestrzeni wieków
Inne jednostki długości, masy, objętości, zorganizowano punkt pomiaru uczniów.
Koordynatorami tych działań były: Pani Joanna Urbańska, Pani Dorota Rakowska, Pani Mariola Koźmińska oraz Pani Katarzyna Hejza - Konieczna.

Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej

Regionalny Festiwal Piosenki Przyrodniczej

19 kwietnia Hania Sankowska z klasy III C wyśpiewała I miejsce na Regionalnym Festiwalu Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pom.

Naszą szkołę reprezentowały również: Jula Sankowska z klasy IIIA, Waneska Jusińska z klasy IIB i Patrycja Myczkowska z Klasy IA.

Wielkie gratulacje!!!

Konkurs matematyczny dla uczniów klas II

Konkurs matematyczny dla uczniów klas II

Uczniowie kl. IIa i IIb uczęszczający na zajęcia dodatkowe wzięli udział w konkursie matematycznym, który odbył się 12 kwietnia 2018 r.

 

Zwycięzcami konkursu są:

I m – Szymon Borek – kl. IIa

II m -Kacper Gajos -kl. IIa i Julita Majkrzak- kl. IIb

III m – Mateusz Maciejewski -kl. IIb

 

Wielkie gratulacje!!!

Nauczyciele: Ewa Kociuba i Joanna Bykowska

Egzamin gimnazjalny 2018 - post scriptum

Egzamin gimnazjalny 2018 - post scriptum

W dniu 20 kwietnia 2018 r. zakończył się egzamin gimnazjalny.

Przez 3 dni nasi gimnazjaliści zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że wyniki będą na miarę oczekiwań.

Tymczasem chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Reczu za przygotowanie poczęstunku dla zdających. Kanapki, pączki i słodkie bułki każdego dnia nie tylko były bardzo smaczne, ale również pomogły gimnazjalistom zregenerować siły po każdej części egzaminu.

Dziękujemy również Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za to, że nasi uczniowie mogli odpocząć w czasie egzaminu w holu Hali Sportowej i nie stresować się przed dalszymi testami.

Dzięki Wam egzamin nabrał trochę innego charakteru.

 

Foto – facebook szkoły.

 

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły.

Piątek 13 odczarowany!

Piątek 13 odczarowany!

13 kwietnia w Kaliszu Pomorskim uczniowie gimnazjum: Cyprian Guzek z kl. IIa, Konrad Bożacki z kl. IIIa i Michał Nykiel z kl. IIIb i reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematycznym  pod nazwą „II Regionada Matematyczna”. Do testu pisemnego, obejmującego wiadomości z zakresu gimnazjum, ale wymagającego praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, przystąpili wraz z wieloma innymi gimnazjalistami z naszego regionu. Wszyscy trzej spisali się znakomicie, ale najlepszy okazał się Cyprian Guzek, który zdobywając 100% punktów kolejny raz udowodnił, że matematyka to jego pasja i w konkursie zajął zaszczytne I miejsce. Wielkie gratulacje dla Cypriana i Pani Marioli Koźmińskiej, która pomogła mu przygotować się do konkursu.             

Barbara Tomicz

Wielkie święto małych czytelników

Wielkie święto małych czytelników

”WIELKIE ŚWIĘTO MAŁYCH CZYTELNIKÓW” - pod takim hasłem, we współpracy z biblioteką szkolną, włączyliśmy się do trwającego w naszej szkole Święta Książki. Dziewczęta z klasy VIIb poprowadziły zajęcia czytelnicze w klasach IIa i IIb. Książeczka "Elmer i hipopotam" to jedna z kilku z serii książeczek o słoniu Elmerze. Zajęcia ze starszymi koleżankami spodobały się dzieciom, ponieważ zaprosiły je do swoich klas na kolejne zajęcia. Dziękujemy 🙂
Było to dla nas jedno z wielu nowych doświadczeń.

Gospodarz szkoły VIIb

EGZAMIN GIMNAZJALNY

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r. w klasach III Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Reczu zostanie przeprowadzony egzamin gimnazjalny.

W tym dniu uczniowie klas II Gimnazjum mają wolne, natomiast klasy Szkoły Podstawowej pracują normalnie.

 

Gimnazjalistom klas trzecich życzymy powodzenia podczas egzaminu.

 

Dyrekcja szkoły

Gospodarz Szkoły - VII A

Od 12 do 23 marca 2018 roku klasa VII a była Gospodarzem Szkoły.  W zadania wynikające z tego szkolnego programu zaangażowali się wszyscy uczniowie klasy.

Pierwszy tydzień poświęciliśmy na prezentowanie społeczności szkolnej mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.  Na gazetce gospodarza szkoły przygotowaliśmy cykl wystaw dotyczących tej tematyki. Zaprezentowaliśmy ich bogatą kulturę, obyczaje, dorobek społeczny i naukowy, język, religię.  Przygotowaliśmy informacje na temat mniejszości: tatarskiej, ukraińskiej, niemieckiej, rosyjskiej oraz żydowskiej. Na koniec przeprowadziliśmy wśród chętnych uczniów krótki test wiedzy o mniejszościach narodowych naszego kraju.

W drugim tygodniu zaangażowaliśmy się w współorganizowanie powitania wiosny w naszej szkole. Przygotowaliśmy dekoracje kwiatowe na drzwi poszczególnych gabinetów i klasopracowni. Dużym wydarzeniem w życiu naszej klasy było zaprezentowanie społeczności uczniowskiej przedstawienia dotyczącego tematyki wiosennej. Pomimo ogromnej tremy , wszyscy braliśmy w nim aktywny udział. Ogłosiliśmy także konkurs dla klas IV, V, VI VII oraz gimnazjalnych na wykonanie klasowej Marzanny. Do konkursu zgłoszono sześć Marzann. Wszystkie były oryginalne i ciekawe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na najbliższym apelu szkolnym.

Chcielibyśmy bardzo podziękować pani Bogumile Pieciukiewicz za pełnienie trudnej funkcji reżysera naszego przedstawienia.

 

Klasa VII a

Szkolenia o Prawach Dziecka

W  kwietniu 2018 roku prowadzimy cykl zajęć profilaktycznych z wykorzystaniem aktywnej tablicy.  Są to zajęcia z zakresu praw dziecka, praw człowieka. Przybliżamy zagadnienia i zapisy Konwencji o Prawach Dziecka oraz licznych, innych, ważnych dokumentów. Głównym celem jest zapoznanie uczniów klas IV, V i VI z prawami i obowiązkami dziecka oraz prawami i obowiązkami dorosłych pełniących opiekę nad nim. Jednocześnie jest to bezpośrednie przygotowanie do szkolnego konkursu z zakresu praw dziecka.

Bardzo dziękuję nauczycielom informatyki za pomoc w prowadzeniu tych zajęć.

Marlena Mielczarek – pedagog szkolny

Lekcja matematyki w klasie 4a z wykorzystaniem technologii TIK

Lekcja matematyki w klasie 4a z wykorzystaniem technologii TIK

W dniu 16 kwietnia 2018 r. w klasie 4a odbyła się jedna z wielu lekcji matematyki z wykorzystaniem technologii TIK w ramach Programu "Aktywna Tablica". Tematem lekcji było zagadnienie "Ułamek jako wynik dzielenia", której celem było rozwijanie aktywności umysłowej uczniów, inwencji i zamiłowania do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi z wykorzystaniem komputera i technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Joanna Urbańska

Wygenerowano w sekund: 0.02
161,027 unikalne wizyty