Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

ZAWODY WĘDKARSKIE z okazji Dnia Dziecka

ZAWODY WĘDKARSKIE z okazji Dnia Dziecka

Polski Związek Wędkarski – koło nr 1 Remor Recz z okazji Dnia Dziecka organizuje dla uczniów w wieku 11-16 lat zawody wędkarskie.

Zawody odbędą się w dniu 03 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 na Jezierze Rajsko I (Barana).

Zgłoszenia uczestników – uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu przyjmowane są u p. Piotra Pawłowskiego do dnia 25 maja 2018 r. (konieczna zgoda rodziców).

Dojazd i powrót na zawody we własnym zakresie.

Dzień Tańca z Klanzą

Dzień Tańca z Klanzą

Wczoraj, 15.05.2018r. na naszym Rynku nastąpiła eksplozja endorfin. Wspólnie z największymi ośrodkami Klanzy w Polsce Świętowaliśmy XI Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą. Razem z nami bawiły się przedszkolaki, które brawurowo odtańczyły polkę i belgijkę. Gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drawnie. W naszej zabawie tanecznym krokiem przemierzyliśmy kontynenty odwiedzając wybrane państwa, ponieważ tematem tegorocznego dnia była Taneczna podróż przez świat z kodowaniem w tle.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia, a szczególnie Rodzicom, ponieważ upiekli smaczne ciasta i zajęli się ich sprzedażą.
Na kolejny Dzień Tańca z Klanzą zapraszamy za rok.

Wielki mecz ku czci Wielkiego Patrona

15 maja, z okazji Dnia Patrona – Adolfa Długosza, nasi dzielni nauczyciele i wspaniali uczniowie po raz kolejny stanęli ze sobą w szranki i rozegrali mecz piłki ręcznej o puchar przechodni Dyrektora Szkoły. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność bardzo dopingowała obie drużyny i zagrzewała zawodników do boju głośnymi oklaskami.

Po niezwykle emocjonującym widowisku, ostatecznie triumfowali nauczyciele, pokonując swoich rywali 11:4 i to oni na kolejny rok stali się właścicielami pucharu.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za dobrą zabawę. Do zobaczenia na parkiecie za rok!

Rekrutacja 2018/2019

Gimpress

Gimpress

Przedstawiamy Wam nowy numer Gimpressu. Zachęcamy do lektury.

Rekolekcje 2018

Dzień Tańca z KLANZĄ

Dzień Tańca z KLANZĄ

Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia KLANZA oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu serdecznie zapraszają wszystkich miłośników tańców i zabaw integracyjnych na 11 edycję Ogólnopolskiego Dnia Tańca z KLANZĄ

15 maja

obchodzony jest jako

Międzynarodowy Dzień Rodziny

To święto zainspirowało członków Stowarzyszenia KLANZA do przygotowania atrakcyjnego wydarzenia na placach różnych miast w całej Polsce, także w Reczu.

Już 15 maja 2018 o godzinie 9.30 zapraszamy do wspólnego zatańczenia prostych tańców integracyjnych rodziców z dziećmi, dziadków i babcie z wnukami i wszystkich chętnych. Pragniemy poprzez taniec zwrócić uwagę na często nieuświadomioną potrzebę bycia razem w ciekawym atrakcyjnym miejscu.

Tego dnia dedykujemy nasz wspólny taniec także wszystkim solenizantkom Zosiom, a zwłaszcza założycielce Klanzy Zofii Zaorskiej.

Gospodarzem być! 9 - 20 kwietnia 2018r.

Gospodarzem być! 9 - 20 kwietnia 2018r.

Bycie gospodarzem to niełatwa sztuka. Szczególnie, jeśli jest się Gospodarzem Szkoły i trzeba w atrakcyjny sposób zorganizować czas grupie około pięciuset uczniów oraz zainteresować swoimi działaniami nauczycieli i pracowników szkoły. Na szczęście mogliśmy liczyć na pomoc, również finansową, naszej wychowawczyni Pani Jolanty Kwaśnik, naszych rodziców oraz przyjaciół. W pierwszym tygodniu promowaliśmy zdrowy styl życia w myśl haseł: „Zdrowe odżywianie – zdrowy nastolatek” oraz „Ruch to zdrowie”. Na początek, z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia, udaliśmy się z laurką i naręczem kwiatów do szkolnej pielęgniarki Pani Wiolety Woźniak, by podziękować za to, że zawsze stoi na posterunku, gdy dopadnie nas podstępna choroba lub ulegniemy jakiejś kontuzji. Następnie przeprowadziliśmy wśród uczniów klas IV-VII ankietę na temat zdrowego stylu życia. Po jej analizie złapaliśmy się z przerażenia za głowy, gdyż okazało się, że w naszej diecie zbyt rzadko goszczą owoce i warzywa. Natychmiast postanowiliśmy to zmienić i już następnego dnia w całej szkole zapachniało świeżo wyciskanymi sokami i wiosennymi sałatkami. Tłumy oblegały nasze stoiska, a my wyciskaliśmy, wyciskaliśmy i wyciskaliśmy… Było naprawdę pysznie i zdrowo. Bardzo cieszymy się, że nasze koktajle zrobiły taką furorę, a po przepysznych sałatkach nie został nawet listek rukoli czy plasterek rzodkiewki. Dopełnieniem tych działań było opracowanie ulotek na temat zdrowia, które jeszcze tego samego dnia rozdaliśmy naszym rodzicom i nauczycielom przed spotkaniem z panią psycholog, która gościła w naszej szkole. Skoro poczuliśmy wiatr w żaglach, zaprosiliśmy do nas panią dietetyk Natalię Leśniak. Podczas prelekcji podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat prawidłowego komponowania posiłków, a w szczególności śniadań, które są przecież najważniejszym posiłkiem dnia. Z przeprowadzonych wśród uczniów ankiet wyczytaliśmy, że nieliczni regularnie uprawiają sport, ale lubią się ruszać, więc postanowiliśmy zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu podczas długich przerw. Zorganizowaliśmy wspólne tańce integracyjne, które były w naszej szkole czymś nowym i cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. A żeby było jeszcze ciekawiej – 17 kwietnia przypada Dzień Kostki Rubika, więc przeprowadziliśmy również pierwsze w dziejach naszej szkoły Mistrzostwa Szkoły w Układaniu Kostki Rubika”, które wygrał Maksymilian Cymerman. Ciekawe, kto pobije rekord Maksa i zostanie mistrzem w przyszłym roku? Niektórzy już podobno rozpoczęli treningi.

Drugi tydzień naszego gospodarzenia również rozpoczęliśmy mocnym akcentem. Dziewczęta z naszej klasy, pod kierunkiem pani bibliotekarki, poprowadziły zajęcia czytelnicze dla drugoklasistów, a wszystko to w ramach obchodów „Wielkiego Święta Małych Czytelników”. Lekcje przeprowadzone zostały w oparciu o książkę „Elmer i hipopotamy”, opowiadającej o przygodach małego słonia. Wybór książki był oczywiście nieprzypadkowy, ponieważ nawiązywał do obchodzonego 16 kwietnia Dnia Ochrony Słoni. Ponieważ nie tylko słonie są bliskie naszym sercom, zorganizowaliśmy również zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Wkrótce, wspólnie z Kołem Wolontariatu, zamierzamy udać się do najbliższego z nich, by przekazać zgromadzoną karmę naszym braciom mniejszym, a przy okazji wyprowadzić na spacer żyjące na co dzień w zamknięciu psiaki. Aktywne przerwy, które organizowaliśmy w pierwszym tygodniu naszego gospodarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno dużych, jak i małych, postanowiliśmy je kontynuować w drugim tygodniu. Tym razem przeprowadziliśmy szereg zabaw i konkursów sprawnościowych. Można było sprawdzić się w wielu ciekawych konkurencjach, na przykład kręceniu kołem hula-hop, skokach na skakance czy tzw. kapkach. Na najlepszych czekały słodkie nagrody, a na wszystkich – dobra zabawa. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na przypadający 15 maja Dzień Patronów Szkoły. Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w jego przygotowania, dlatego we współpracy z Samorządem Uczniowskim ogłosiliśmy Konkurs Wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim. Warto wziąć w nim udział, bo zwycięzcy mają szansę w przyszłości reprezentować naszą szkołę podczas konkursu ogólnopolskiego, który od kilku już lat odbywa się w Warszawie.

Nim się spostrzegliśmy, minęły dwa tygodnie. Na gazetce Gospodarza szkoły, na której umieszczaliśmy wszystkie informacje, nasze działania i ogłoszenia, pojawił się specjalny plakat naszej klasy i symboliczne klucze do szkoły przekazaliśmy następnej klasie. Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, w czym chętnie wziął udział, co na długo zapadnie w jego pamięci.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Aleksandra Tomicz

Rzym, Florencja, Wenecja, Recz, Nętkowo, Praga...

Rzym, Florencja, Wenecja, Recz, Nętkowo, Praga...

Rzym, Florencja, Wenecja, Recz, Nętkowo, Praga …

Ostatnio trochę podróżujemy … W środę (25 kwietnia) uczniowie naszej Szkoły wrócili z kilkudniowej wycieczki do Włoch (relacje na bieżąco można było oglądać na naszym Facebooku). Niedługo kolejna grupa uczniów uda się na wycieczkę do  Czech. Potem kilka majowych i czerwcowych wycieczek klasowych nad jeziora, pod domki, może namiot…

 

A tymczasem….

 … w czwartek 26 kwietnia wspólnie ze Świetlicą Wiejską w Nętkowie rozpoczęliśmy obchody Majówki na Sportowo w naszej Gminie - zorganizowaliśmy Rajd Rowerowy z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W Rajdzie wzięło udział ponad 80 uczniów naszej Szkoły oraz 12-osobowa grupa opiekunów. Pod eskortą policji udaliśmy się trasą Recz – Jarostowo – Lubieniów – Grabowiec – Nętkowo – Recz w pełną niespodzianek wycieczkę krajoznawczą. Ta licząca około 20 km droga – dla niektórych łatwa, dla innych jeszcze zbyt uciążliwa -  dała nam wiele satysfakcji: po pierwsze – nie padało, po drugie mogliśmy bliżej poznać urokliwe okolice naszej gminy, po trzecie – mogliśmy spędzić czas w miłej i trochę innej niż klasowa, atmosferze, po czwarte – zaczerpnęliśmy świeżego powietrza, po piąte i chyba najważniejsze - zostaliśmy niezwykle sympatycznie ugoszczeni przez mieszkańców i opiekunów Świetlicy Wiejskiej w Nętkowie. Bardzo za to dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom i uczniom wraz  z opiekunem świetlicy p. Marzeną Krakowiak i sołtysem Nętkowa p . Piotrem Żygałą na czele.

 

Warto w tym miejscu dodać, że organizowane przez nas rajdy rowerowe (w zeszłym roku odbył się I Rajd Rowerowy do Lubieniowa  „Szlakiem Parków Podworskich Gminy Recz”) mają na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży naszą najbliższą okolicę, w której wspólnie żyjemy i mieszkamy. Uczniowie naszej Szkoły mogą w praktyce i na własne oczy poznać historię miejscowości spotykanych na trasie, krajobraz najbliższej okolicy, być świadkami festynów i wydarzeń przygotowanych przez mieszkańców Lubieniowa (w zeszłym roku), Nętkowa (dzisiaj). Zaplanowana przez młodzież z Nętkowa impreza będzie miała ciąg dalszy na przełomie maja i czerwca br.

Wracając do rajdu … po godzinnym odpoczynku, po zjedzeniu smacznej kiełbasy z grilla, ciasta, wypiciu ciepłej herbaty i kawy ruszyliśmy w drogę powrotną do Recza.

 

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować opiekunom, którzy zgodzili się wziąć udział w Rajdzie. Oprócz nauczycieli uczestnikami Rajdu byli również: P. Staszak, p.  Cierpiał, p. Sumara, p. Szysz, p. Tobjaszewska, p. Wróblewska. P. Michalski. Wielkie podziękowania należą się także dla Kierownika Posterunku Policji w Reczu p. Grzegorza Zawarskiego oraz dzielnicowej p. Julicie Bogacz za dbanie o bezpieczeństwo i eskortę naszych uczestników.

Koordynatorem Rajdu był p. Jakub Drapiński.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w następnym Rajdzie. Za rok udamy się do … (niespodzianka).

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej - PARA

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej - PARA

Miło nam poinformować, że Hania Sankowska – kl. IIIc zdobyła tytuł LAUREATA w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej PARA i tym samym będzie ona reprezentowała nasz powiat w etapie wojewódzkim – 10.06.18. zaśpiewa na  Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Również gratulacje przekazujemy dla Julii Sankowskiej – kl. IIIa i Wanessy Jusińskiej – kl. IIb, które zdobyły w tym przeglądzie dyplomy WYRÓŻNIENIA. Dyplom uczestnictwa otrzymała Patrycja Myczkowska z klasy Ia.

Powitanie Wiosny w naszej szkole - 20 marca 2018 r.

20 marca 2018 r. w naszej szkole odbyło się Powitanie Wiosny. Już od rana klasy 4-6 zmagały się w małej sali gimnastycznej z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez członków Samorządu Uczniowskiego SP. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas 1-3 (najmłodsi) obejrzeli przedstawienie pt: Spotkanie z Ministrem Pór Roku, w którym wystąpili: Hanna Olejarnik, Jacob Wojtaszek, Roksana Pietrzak, Bartek Sment, Wiktoria Gołębiewska, Hanna Sankowska, Amelia Konieczna, Amelia Jankowska, Maria Barna, Zuzanna Sankowska, Maja Staszak, uczniowie klasy 1a, zespół Groszki, Zofia Gryczewska. Pomysł i wykonanie dekoracji do przedstawienia należał do Pani Ewy Kosiło oraz Pani Joanny Jakubowskiej i Pani Dagmary Mikuły. 
Następnie dla uczniów klas 4-7 i Gimnazjum swój program zaprezentowali wszyscy uczniowie klasy 7a. 
Klasy gimnazjalne uczestniczyły również w podchodach, które przeprowadzone były na terenie naszego miasteczka zorganizowane przez Panią Małgorzatę Sawczuk. 
Ponadto w tym dniu obchodziliśmy Dzień Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Celem głównym było popularyzowanie matematyki oraz innych przedmiotów przyrodniczych, uświadamianie uczniom faktu, że matematyka może być barwna i wesoła, wskazanie więzi matematyki z życiem codziennym, wskazanie na procesy chemiczne i fizyczne w najbliższym otoczeniu, ukazanie zastosowania matematyki w innych dziedzinach nauki, pobudzanie uczniów do aktywności twórczej.
Klasy najmłodsze 1-3 SP miały zajęcia pt. Wiosenne Kodowanie. Kolorowe obrazki wykonane przez dzieci ozdobiły po zajęciach wejście główne do szkoły. Za działania te odpowiedzialna była Pani Małgorzata Piwowar, Pani Małgorzata Juszkiewicz i Pani Bernadeta Śliwińska. Klasy starsze, czyli 4-7 SP i 2-3 Gimnazjum przygotowały wystawy na temat: Wzór PickaLiczba Pi na wesołoPudełka. Uczniowie mogli wziąć udział w matematycznych podchodach 
Rozkosze łamania głowy, zadania rozmieszczone były na terenie szkoły. Ponadto odbyły się warsztaty kulinarne - przygotowanie czekolady z chili, a wcześniej odmierzanie, ważenie, itp. - pod okiem Pani Marii Romanowskiej i Pani Katarzyny Hejzy - Koniecznej. Odbył się Konkurs liczenia kości szkieletu ludzkiego, zaprezentowano wystawy: projektu edukacyjnego Moja szkoła w liczbach klas drugich b i c Gimnazjum oraz Kwasy nie takie straszne. Uczniowie mieli okazje policzyć, poodmierzać w kącikach: Obliczanie pól figur wzorem Picka i Badanie odczynów różnych roztworów. Opracowano i wykonano tablice Sławni matematycy na przestrzeni wieków
Inne jednostki długości, masy, objętości, zorganizowano punkt pomiaru uczniów.
Koordynatorami tych działań były: Pani Joanna Urbańska, Pani Dorota Rakowska, Pani Mariola Koźmińska oraz Pani Katarzyna Hejza - Konieczna.

Wygenerowano w sekund: 0.03
199,616 unikalne wizyty