Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

ZAKOŃCZENIE EGZAMINÓW I... ŚWIĘTA!

ZAKOŃCZENIE EGZAMINÓW I... ŚWIĘTA!

ZAKOŃCZENIE EGZAMINÓW I … ŚWIĘTA!

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły!

 

W środę 17 kwietnia 2019 r. zakończyliśmy maraton egzaminów, do których w tym roku podeszli uczniowie najstarszych klas naszej szkoły.

 

Od 10 do 12 kwietnia po raz ostatni przeprowadzony został egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Adolfa Długosza zmagali się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że są z siebie zadowoleni i będą usatysfakcjonowani z osiągniętych wyników.

 

Od poniedziałku 15 kwietnia do środy 17 kwietnia po raz pierwszy do egzaminu ósmoklasisty przystąpili uczniowie ostatniego rocznika Szkoły Podstawowej. 37 uczniów klas ósmych zmagało się z zadaniami z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Wiemy, że bardzo odpowiedzialnie podeszli oni do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Liczymy na satysfakcjonujące wyniki.

 

Wszystkim zdającym należy się odpoczynek, gdyż ostatnie dni i tygodnie były dla nich z pewnością dość stresujące. Będzie okazja odpocząć podczas rozpoczynającej się w czwartek wiosennej przerwy świątecznej, która potrwa do wtorku 23 kwietnia.

 

Ostatni tydzień od 10 do 17 kwietnia to również czas wytężonej i szczególnie odpowiedzialnej pracy nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, którzy odpowiadali za prawidłowy przebieg egzaminów i ich organizację.

 

W tym miejscu chcielibyśmy również podziękować Radzie Rodziców, która – tradycyjnie – włączyła się w organizację tego wydarzenia i każdego dnia przygotowywała smaczny poczęstunek dla zdających. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomogli nam w prawidłowym przebiegu egzaminu i zasiadali w komisjach jako członkowie zespołów nadzorujących.

 

Miło nam również poinformować, że dwoje uczniów: Hanna Szremska i Cyprian Guzek nie musieli pisać egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego (Hania) oraz wiedzy o społeczeństwie (Cyprian). Hania i Cyprian zostali bowiem laureatami konkursów przedmiotowych i dzięki temu, bez konieczności pisania danego zakresu egzaminu gimnazjalnego, otrzymali z niego maksymalną liczbę punktów (100%). Warto dodać, że do konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie zostali przygotowani przez p. Aleksandrę Gryczewską (jęz. polski) oraz p. Macieja Gryczewskiego (wos).

 

Gratulujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy w tym roku przystąpili do konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim – Oli Tomicz, Kasi Afeltowicz, Mateuszowi Łucykowi, Michałowi Różańskiemu, także Cyprianowi Guzkowi. Zostali oni bowiem finalistami tych konkursów i z satysfakcją odnotujemy ich sukces na świadectwach ukończenia szkoły. Finalistów do konkursów przygotowali: p. Jolanta Cymerman (Ola, Kasia), p. Joanna Bednarczyk (Ola, Cyprian), p. Dariusz Kowalewski (Cyprian, Michał), p. Joanna Urbańska (Ola), p. Aleksandra Gryczewska (Cyprian), p. Jolanta Kwaśnik (Kasia), p. Mariola Koźmińska (Cyprian), p. Maciej Gryczewski (Mateusz).

 

Korzystając z okazji …

 … chcielibyśmy życzyć wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi, Rodzicom

wszystkiego najlepszego

z okazji rozpoczynającego się okresu świątecznego.

Życzymy Wszystkim rodzinnych, spokojnych

Świąt Wielkanocnych, spędzonych  w gronie najbliższych.

 

Dyrekcja szkoły

Kółko wędkarskie

Kółko wędkarskie

Drodzy Uczniowie!

Polski Związek Wędkarski "Remor" Recz koło nr 1  ogłasza nabór chętnych 
do kółka wędkarskiego. Zapisy w sekretariacie szkoły.

Recz. Niezapomniane!

Recz. Niezapomniane!

74. rocznica polskości na ziemiach zachodnich „Recz. Niezapomniane!”

     W piątkowe popołudnie 29 marca 2019 roku w hali sportowo – widowiskowej w Reczu odbyły się uroczystości z okazji 74. rocznicy polskości na ziemiach zachodnich. W tym roku organizatorzy – Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Towarzystwo Miłośników Recza, Gmina Recz oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu – postanowili uczcić postaci, miejsca oraz historię naszej gminy, które związane są z dawnymi zakładami pracy. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Recz. Niezapomniane!”.

 

     Już po raz czwarty pokazano pozytywną energię, która tkwi w mieszkańcach Recza i okolic. Trzy lata temu odbyły się uroczystości pod nazwą „Recz. Fantastycznie!”, podczas których uhonorowano osoby i wydarzenia tworzące powojenną historię Recza. Dwa lata temu oddano hołd instytucjom i pracownikom oświaty i kultury („Recz. Kulturalnie!”), a w zeszłym roku uroczystość poświęcona została działalności rolniczej. Wartością zeszłorocznego wydarzenia pod hasłem: „Recz. Naturalnie!” były również prelekcje p. dr Elżbiety Duszy-Zwolińskiej, p. Marii Wojciechowskiej i p. Aleksandry Albińskiej. Ciekawie przygotowane i zaprezentowane wykłady pokazały dużą różnorodność przyrodniczą naszej gminy.

 

     Bardzo istotną rolę w tworzeniu się polskości na ziemi reckiej odgrywały powstające po wojnie i w późniejszym czasie zakłady pracy, w których zatrudnienie znajdowali mieszkańcy naszej gminy. Praca tych ludzi i ich zaangażowanie mają dzisiaj niebagatelne, historyczne znaczenie.

Fragmentami wywiadów i wspomnień, którymi podzielili się z nami: p. Elżbieta Kosiło, p. Anna Baut, p. Anna Huszcza, p. Wiesława Wyroślak, p. Mieczysław Kuś, p. Mieczysław Sakowicz, p. Tomasz Flejter, p. Jan Witek  przybliżono te miejsca, które kiedyś stanowiły fundament życia mieszkańców naszej gminy. A ponieważ rozwój zakładów pracy, o których była mowa, przypadł na lata PRL-U, zatem scenografia również nie była przypadkowa.

 

     Bardzo wielu zaproszonych gości chciało posłuchać i zobaczyć historię naszego miasta. Jako organizatorzy serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym radnym, sołtysom, kierownikom świetlic wiejskich, emerytom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły, gościom, którzy przyjechali do nas z daleka. Dziękujemy również przedstawicielom różnych instytucji: obecni byli min. Burmistrz Recza Wieław Łoński, Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Nykiel, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Robaczek, ks. proboszcz Cezary Mroczek, kierownik MGOPS Jolanta Kiłoczko, Pan Andrzej Karbowy z Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Przewodnicząca Rady Rodziców Violetta Konstantynowicz, kierownik ŚDS Małgorzata Śmiechowska.

 

     Podczas uroczystości głos zabrał Burmistrz Recza Pan Wiesław Łoński.

 

     Efektem uroczystości będzie publikacja, która jest w przygotowywaniu. Będzie zatytułowana „Recz na rzeczy. Recz. Niezapomniane!

 

     Znaczącym akcentem uroczystości było wręczenie publikacji „Recz nz rzeczy. Recz. Naturalnie!”, która została spisana przez redakcję „Recz na rzeczy”. Uhonorowano tą pamiątką osoby, które w zeszłym roku udzieliły wywiadów. W publikacji znajdują się spisane wywiady oraz obszerne fragmenty dwóch wykładów, które mieliśmy możliwość usłyszeć w marcu 2018 roku.

 

     Publikacja  została wydana dzięki: Zachodniopomorskiej Izbie Rolniczej, Starostwu Powiatowemu, Zachodniopomorskiemu Bankowi Spółdzielczemu. Podziękowania za wsparcie w wydaniu tej publikacji kierujemy też do p. Radosława Tomicza, p. Ryszarda Dobrzanieckiego, p. Zbigniewa Karpińskiego, p. Stanisława i Pani Marzeny Barna, p. Piotra Cybulskiego. W wersji multimedialnej publikacja znajduje się na stronie Szkoły Podstawowej w Reczu w zakładce Historia szkoły.

 

     Pierwszą częścią piątkowego wydarzenia było sympozjum naukowe pn. „Historia Recza w kronikach zapisana”. Prelegentami byli:

 • Piotr Pawłowski – przedstawił on krótki wykład pt. „Historia Recza w kronikach zapisana”. Warto dodać, że częścią wykładu był fragment wywiadu, którego udzieliła jego mama Pani Janina Pawłowska.
 • Natomiast drugim prelegentem był dr Eryk Krasucki z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w Szczecinie, który  przedstawił wykład i prezentację pt. „Rok 1945 na Pomorzu Zachodnim”.

     Po części naukowej odbył się program artystyczny pn. „Recz – jak za dawnych lat”, w którym przedstawiono fragmenty wywiadów udzielonych przez mieszkańców miasta na temat starych zakładów pracy, które kiedyś funkcjonowały w Reczu. Wspominaliśmy m.in. restaurację Basztową i Hetmańską, mleczarnię, rozlewnię, cukiernię Pana Flejtra, początki Remoru, kartoniarnię, gminną spółdzielnię, księgarnię.  Słuchaliśmy również wierszy o Reczu i piosenek.

 

     Na zakończenie każdy uczestnik mógł obejrzeć wystawę zdjęć i pamiątek zatytułowaną „Recz na rzeczy – rzeczy z duszą”.

 

     Ważnym – edukacyjnym – walorem całych obchodów 74. rocznicy polskości na ziemiach zachodnich były również lekcje o historii Recza,  w których uczestniczyli tego dnia uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum.

 

     W ciągu całego dnia relację z wydarzenia oraz reportaż o Reczu przygotowywała Telewizja Szczecin. Reportaż ukaże się w dniu 2 maja 2019 r.

 

     Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na facebooku Gminy Recz, Środowiskowego Domu samopomocy oraz na facebooku Szkoły Podstawowej w Reczu.

 

     W dniu 31 marca 2019 roku o godz. 11.30 ks. proboszcz Cezary Mroczek odprawił Mszę św. w intencji mieszkańców gminy z okazji 74. rocznicy polskości na ziemiach zachodnich.

 

Podziękowania dla osób, które włączyły się w organizację wydarzenia:

Zdjęcia i eksponaty:

 1. Monika Olender-Zań
 2. Sylwia i Piotr Siemienik
 3. Piotr Pawłowski
 4. Grzegorz Jurkiewicz
 5. Jolanta Kwaśnik
 6. Elżbieta Kosiło
 7. Barbara Pokorska
 8. Wioleta Nykiel
 9. Justyna Sawka

10.  Anna Baut

11.  Tomasz Flejter

12.  Danuta I Roman Babiak

13.  Katarzyna Janiak

14.  Danuta Wojtuszko

15.  Aleksandra Śliwa

16.  Jakub Drapiński

17.  Adam Jakubowski

18.  Anna i Włodzimierz Huszcza

19.  Grzegorz Tatyrża

20.  Teresa I Mieczysław Kuś

21.  Regina Olender

22.  Helena i Tomasz Zań

23.  Wacław Mucha

24.  Barbara Rurek

25.  Zofia Łońska

26.  Anna Rakowska

27.  Bożena Karpińska

28.  Małgorzata Śmiechowska

29.  Marlena i Bronisław Mielczarek

30.  Teresa Sawińska

31.  Magdalena Szremska

32.  Elżbieta Pantoł

33.  Ks. Cezary Mroczek

34.  Ks. Piotr Brotoń

35.  Bogumiła Pieciukiewicz

36.  Mariola Koźmińska

37.  Elżbieta Majka

38.  Aleksandra i Maciej Gryczewscy

39.  OSP Recz

Catering:

 1. Piekarnia Nykiel
 2. Marcin Kluczkowski
 3. Katarzyna Gawlik
 4. Katarzyna Owsicka
 5. Agnieszka Musialik
 6. Anna Papierska
 7. Sylwia Siemienik
 8. Katarzyna Janiak
 9. Magdalena Szremska

10.  Elżbieta Kosiło

oraz

11.  Estera Milewska

12.  Karina Jezierska

13.  Barbara Stanik

14.  Alicja Konstantynowicz

15.  Oliwia Konstantynowicz

16.  Roksana Florczak

Dekoracje i scenografia:

 1. Monika Olender-Zań
 2. Elżbieta Kosiło
 3. Aleksandra Gryczewska
 4. Joanna Bednarczyk
 5. Justyna Sawka
 6. Katarzyna Brzozowska
 7. Dorota Rakowska
 8. Milena Szysz
 9. Marcelina Kozina

10.  Wiktoria Wróblewska

11.  Barbara Stanik

12.  Sara Grabarek

13.  Weronika Kurlej

14.  Jakub Kowalczyk

15.  Klasy IIIa, IIIb, IIIc gimnazjum, VIIIa, IVc SP

16.  Marzena Westerlich

Organizacja i pomoc w organizacji:

 1. Jolanta Kokorzycka
 2. Jadwiga Nadybał
 3. Marcelina Kozina
 4. Milena Szysz

Oprawa techniczna:

 1. Nataniel Nykiel
 2. Grzegorz Jurkiewicz
 3. Zdzisław Kamiński

Oprawa muzyczna:

 1. Grzegorz Jurkiewicz
 2. Joanna Biernacka
 3. Wiktoria Spieler
 4. Hanna Gryczewska
 5. Zofia Gryczewska
 6. Joanna Stąporek

Oprawa artystyczna:

 1. Kazimierz Grębosz
 2. Jerzy Krajewski
 3. Aleksandra Gryczewska
 4. Emilia Michalska
 5. Barbara Stanik
 6. Katarzyna Afeltowicz
 7. Hanna Szremska
 8. Angelika Sikora
 9. Aleksandra Tomicz

Wywiady:

 1. Angelika Sikora
 2. Hanna Szremska
 3. Aleksandra Tomicz
 4. Sebastian Kołodziejski

Oprawa medialna:

 1. Telewizja Szczecin
 2. Piotr Bohdziewicz – Gmina Recz
 3. Środowiskowy Dom Samopomocy

Zajęcia dla uczniów o historii Recza:

 1. Aneta Kowal

Koordynatorzy uroczystości:

 1. Aleksandra Gryczewska
 2. Monika Olender-Zań
 3. Grzegorz Jurkiewicz
 4. Piotr Pawłowski
 5. Barbara Tomicz
 6. Milena Szysz
 7. Maciej Gryczewski

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Szanowni Państwo, Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

 

Poniżej przedstawiam harmonogram spotkań wychowawców z rodzicami.

Wszystkie spotkania odbędą się w dniu 4 kwietnia 2019 r. :

Klasy I – III SP – godz. 15.30 (wyjątkowo klasa I c oraz II a – 3 kwietnia o godz. 15.30);

Klasy IV-VI SP – godz. 16.15

Klasy VII SP – III G – godz. 17.00

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej dyżurują do godz. 17.30

Pozostali nauczyciele dyżurują do godz. 18.30.

 

PS. W związku z organizacją egzaminów - ósmoklasisty i gimnazjalnego - planowany wcześniej termin spotkań wychowawców z rodzicami został przesunięty z dnia 11 kwietnia 2019 r. na 4 kwietnia 2019 r. Za zmianę przepraszamy.

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

21marca kolejny raz powitaliśmy Wiosnę.

21marca kolejny raz powitaliśmy Wiosnę.

 

Klasy 1-3 obejrzały ,,Bajkę o smoku, królu, królewnie, rycerzu i… „ w której wystąpili: Bartek Sment, Marysia Barna, Hania Olejarnik, Jacob Wojtaszek, Hania Sankowska. Treść literacką utworu Jana Brzechwy ,,Żuk” do Arii z opery Georgesa Bizeta Carmen w scenkach muzycznych przedstawili uczniowie klasy 2ai 2b uświetniając pierwszy akt bajki. Bajka zakończyła się tańcem weselnym do którego zaproszone zostały wszystkie dzieci.

Następnie wyszliśmy poza teren szkoły aby tradycyjnie  ulicami Recza przemaszerować w barwnym korowodzie prowadzonym przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w osobach: Joanna Zań,  Oliwier Pawlak i Szymon Tuchelman. Dziękujemy przedstawicielom Policji za pilotowanie wiosennego korowodu. Zdjęcia na facebooku szkoły.

B. Pieciukiewicz    

Spektakl teatralny "Smerfy"

Spektakl teatralny "Smerfy"

Dnia 19 marca uczestnicy zajęć rozwijających kl. IV – zajęć teatralnych - przygotowali przedstawienie dla swoich rodziców i zaproszonych gości.

Od września uczniowie ćwiczyli swoje role do spektaklu pt. „Smerfy”. Każdą lekcję zaczynali od tzw. rozgrzewki, czyli zadań kształtujących dykcję, oddech. Czasami uczniowie wcielali się w różne role, odgrywając emocje (np. złość, radość, strach, zdziwieni itp.) – to tzw. improwizacja.

 

Kiedy nadszedł dzień premiery, aktorzy mieli tremę, ale dzielnie odegrali swoje role:

Narrator – Gabriela Stefaniak kl. IV b

Gargamel – Wiktoria Młynarczykowska kl. IV c

Klakier  - Oliwia Zielińska kl. IV b

Hogata – Amelia Atenborska kl. IV b

Papa Smerf – Wojciech Krasowski kl. IV b

Sasetka – Joanna Zań kl. IV b

Smerfetka – Aleksandra Kliman kl. IV b

Ważniak – Klaudia Matusewicz kl. IV b

Laluś – Oliwier Pawlak kl. IV b

Łasuch – Szymon Tuchelman kl. IV b

 

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, p. B. Harasimowiczowi za zdjęcia oraz p. K. Janiak za cukierki.

A. Gryczewska

74. rocznica polskości na ziemiach zachodnich

Konkurs Recytatorski

Konkurs Recytatorski

15 marca w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się Mały Konkurs Recytatorski oraz 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Wanessa Jusińska

2. Zofia Gryczewska

3. Oskar Dalmaczyński

4. Wiktoria Kurlej

 

Miło nam poinformować, że wyróżnienia zdobyły:

 

Zofia Gryczewska kl. V c (instruktor Aleksandra Gryczewska)

Wiktoria Kurlej kl. VII b (instruktor Sylwia Kowalewska)

 

Laureatem 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego został absolwent naszej szkoły – Łukasz Sieklucki.

Gratulujemy

 A. Gryczewska

DZIEŃ WIOSNY i SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI

DZIEŃ WIOSNY i SZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Niniejszym informuję, że w dniu 21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Reczu obchodzony będzie Dzień Wiosny oraz  Szkolny Dzień Matematyki z elementami nauk przyrodniczych.

W tym dniu zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem z uwzględnieniem zaplanowanych atrakcji.

 

Program Dnia Wiosny:

Klasy I-III SP

Godz. 10.15 – przedstawienie przygotowane pod kierunkiem B. Pieciukiewicz w hali sportowej

Godz. 11.00 – korowód z okazji Dnia Wiosny ulicami miasta (Ratuszowa-Środkowa-Ratuszowa) w asyście policji.

Klasy IV SP - III G

Godz. 11.00 – Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem J. Jakubowskiej dla klas IV-VI w hali sportowej

Godz. 11.45 – 12.30 -  Pokaz mody wiosennej (hala sportowa) – dla wszystkich zainteresowanych.

 

Dyrektor szkoły informuje, że:

- powołane w tym dniu jury wyłoni 3 klasy, które za przygotowanie najciekawszych strojów wiosennych otrzymają bonusowe punkty w konkursie Gospodarz Szkoły;

- powołane w tym dniu jury wyłoni 3 nauczycieli, którzy przygotują najciekawsze przebrania (technika dowolna).

Wyniki tego wiosennego konkursu ogłosimy na facebooku i stronie internetowej szkoły.

 

PLAN DNIA WIOSNY I SZKOLNEGO DNIA MATEMATYKI

SZORTY 4

Plan zajęć pozalekcyjnych

W zakładce "Plany lekcji i dyżurów" znajdziecie Państwo plan zajęć pozalekcyjnych w II semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Wygenerowano w sekund: 0.03
472,450 unikalne wizyty