Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Dzień Matki

Dzień Matki26.05.2017r. w świetlicy Szkoły Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.
Przygotowania do tej imprezy rozpoczęliśmy od wybrania chętnych dzieci do wystąpienia w przedstawieniu. Lista okazała się dość długa. Niektórzy występowali w świetlicy pierwszy raz i tu mieli swój debiut. Potem zajęliśmy się dekoracją świetlicy - kosze kolorowych kwiatów, którymi ozdabialiśmy ściany. Następnie trzeba było wymyślić prezenty tym zajęła się pani Ewa Kosiło. Na koniec poczęstunek - ciasto, herbata, kawa, soki , słodycze. Wspomagali nas rodzice i ciocia Amelki Jankowskiej, która upiekła przepyszny sernik.

O godzinie 9.45 przybyły zaproszone mamy. Przygotowaliśmy przedstawienie pt: "Robot Bingo".

Pogram ten ukazał jak ważną i odpowiedzialną funkcję pełni mama w życiu dziecka, to podziękowanie za jej miłość i trud włożony w wychowanie. Tematyka dotyczyła domu, szkoły, większych i mniejszych błędów, które zdarza się popełniać dzieciom, spraw o których warto pamiętać, które służą kształtowaniu charakteru młodego człowieka.

W przedstawieniu brali udział: Sebastian Kołodziejski, Hanna Olejarnik, Maja Konieczna , Lena Konieczna, Roksana Pietrzak, Maja Dziadak, Amelia Jankowska, Julia Emilianowicz, Martyna Rychlińska, Daria Sowińska, Małgorzata Tomicz, Nadia Kozina, Hanna Sankowska, Adrianna Piesyk, Aleksandra Jarzębak.
Pogram przygotowały: B.Pieciukiewicz, M.Karcz, E.Kosiło.
autor: B.Pieciukiewicz.
ZDJĘCIA

Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy dla uczniów klas piątych

Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy dla uczniów klas piątychKonkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Maria Barna z Vb, Pola Pilżys z Vb i Amanda Piwowar z klasy V a. Zadania konkursowe zawierały treści matematyczne, przyrodnicze i wiedzę ogólną o świecie. III miejsce zajęła Maria Barna. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Uczniom serdecznie gratulujemy wyników oraz odwagi i chęci uczestnictwa w rywalizacji i popularyzacji wiedzy.
Dziękujemy również opiekunom: p. Kasi Delegacz, p. Dorocie Rakowskiej i p. Jerzemu Mikule.
ZDJĘCIA

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"W dniu 26 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA" dla uczniów pierwszych i drugich klas. Organizatorami konkursu były Panie Mariola Koźmińska i Joanna Urbańska. Swoim udziałem w tym konkursie zaszczyciły nas trzyosobowe drużyny z gimnazjów z: Bierzwnika (Amelia Bujak, Kacper Dromnicki, Jakub Redlak), Choszczna (Mateusz Gawlik, Wiktoria Joksch, Michalina Mężykowska), Drawna (Michał Bilski, Maciej Kowalczyk, Jakub Wiśniowski), Lubiany (Bartosz Grabowicz, Oliwia Krzyżaniak, Oliwia Musiał) i Pełczyc (Jakub Jagiełło, Filip Nowakowski, Antoni Sowiński) oraz drużyna z naszej szkoły (Cyprian Guzek, Daria Konieczna, Michał Nykiel).<

Z historią za pan brat!

Z historią za pan brat!Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy na wielu płaszczyznach. Przywożą medale zarówno z zawodów sportowych, jak i konkursów przedmiotowych, zajmując w nich czołowe miejsca. Do ostatnich sukcesów należą wysokie lokaty osiągnięte w konkursach historycznych, a wszystko to dzięki uczennicom kl. VIb: Joannie Packań, Adriannie Piesyk i Aleksandrze Tomicz.
Najpierw drużyna pod opieką P. Andrzeja Horoszkiewicza ruszyła na podbój Warszawy, by wziąć udział w X  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM ,,HETMANY”, w którym należało wykazać się wiedzą na temat Stefana Czarnieckiego i epoki, w której żył. Po zaciętej rywalizacji z reprezentacjami szkół przybyłymi na konkurs z całej Polski, drużyna w wyżej wymienionym składzie zajęła zaszczytne I miejsce i, oprócz nagród rzeczowych, przywiozła dyplom i Statuetkę Hetmana ufundowaną przez Organizatora. Ponadto, w rywalizacji indywidualnej, Joanna Packań zajęła I miejsce, a tuż za nią na podium stanęła Adrianna Piesyk zajmując miejsce II. Dodatkową atrakcją wyjazdu na konkurs była możliwość zwiedzenia stolicy, w tym Muzeum Warszawskiej Pragi i Budynku Sejmu RP oraz wyprawa szlakiem najciekawszych miejsc Warszawy podczas wycieczki Warsaw City-Tour.
To nie koniec sukcesów drużyny. 17 maja w Pełczycach odbyła się XIX edycja Konkursu Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat?” pod hasłem: „Ziemia Pełczycka w średniowieczu”. Po zsumowaniu punktów za rozwiązany test wiedzy historycznej, odpowiedzi ustne i wykonaną pracę plastyczną będącą wyobrażeniem zamku pełczyckiego okazało się, że drużyna z Recza okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w rywalizacji szkół podstawowych, zaś w kategorii indywidualnej – Adrianna Piesyk miejsce II, a Joanna Packań – III.
Aleksandra Tomicz


ZDJĘCIA

XVIII Regionalny Turniej im. Krzysztofa Hołuba

II MIEJSCE W XIX EDYCJI KONKURSU HISTORII REGIONALNEJ &#8222;Czy znasz swój powiat?&#8221;

17 maja 2017 roku gimnazjalistki Jagoda Hertel, Lena Dobrynowicz i Agata Gołąb wzięły udział w tegorocznym Konkursie pod hasłem „Ziemia Pełczycka w średniowieczu” i zdobyły II miejsce wśród uczestników powiatu choszczeńskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W trakcie pierwszego uczniowie rozwiązywali test wiedzy, który wyłonił uczestników II etapu, polegającego na ustnej odpowiedzi na wylosowane pytania. Do drugiego etapu zakwalifikowały się: Agata Gołąb i Jagoda Hertel, zajmując II i III miejsce.

Pracę plastyczną, która odzwierciedlała problematykę zawartą w haśle tegorocznej edycji Konkursu, wykonała Aleksandra Kowalczyk.autor: Małgorzata Sawczuk

Językowe łamańce

Językowe łamańceDnia 22 maja 2017r. w czytelni naszej szkoły odbył się VIII Szkolny Konkurs Czytania "Językowe łamańce". W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas IV-VI.
Uczestników oceniała komisja w składzie:
- przewodniczący – pan Maciej Gryczewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu,
- pani Agnieszka Koźbiał – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Reczu,
- pani Małgorzata Śmiechowska – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu,
- pani Wioletta Konstantynowicz – Przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Reczu. Szacowne jury wyłoniło laureatów:
- w klasach IV:
1.Oliwia Iwach
2.Michalina Skonieczna
3.Amelia Jankowska

- w klasach V:
1.Pola Pilżys
2.Maria Barna
3.Paulina Majewska

- w klasach VI:
1.Adrianna Piesyk
2.Aleksandra Tomicz
3.Joanna Cymerman

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy. Szczególne podziękowania dla komisji konkursowej i sponsorów.
Organizatorzy: Anna Rakowska i Maria Romanowska.

Dzień Tańca z Klanzą

Dzień Tańca z KlanząJuż po raz dziesiąty, w tym samym dniu 15.05, we wszystkich oddziałach KLANZA w całej Polsce (17 oddziałów w największych miastach Polski) a trzeci raz w RECZU nastąpiła eksplozja endorfin!!

Specjalne talenty i umiejętności nie były potrzebne. Wystarczyła odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Zaczęliśmy tańcami integracyjnym z wykorzystaniem m.in.: chust animacyjnych KLANZY. Te ogromne koła w kolorach tęczy i średnicy dochodzącej 5 metrów przeniosły wszystkich uczestników w bajkowy świat.
Najważniejsze, że byliśmy razem, bo prawdą jest, że muzyka łagodzi obyczaje.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.
R. Polarczyk., D. Cybulska-Czerniak

ZDJĘCIA

Wojewódzki Konkurs ''Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie''

9 maja uczniowie Daria Wyroślak, Daria Konieczna i Artur Brydziński wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach Konkursu Ekologicznego „Jezioro Miedwie 2017” w Kołbaczu. Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ze Szczecina, którzy następnie poprowadzili zajęcia w terenie, objętym programem Natura 2000. Warsztaty zakończyły się zajęciami w Zakładzie Uzdatniania Wody w Żelewie.

Tego dnia dostarczyliśmy również prace plastyczne i fotograficzne, związane z tematem „Jezioro Miedwie i okolice”, wykonane przez Natalię Bednarczyk, Aleksandrę Kowalczyk, Natalię Kucharczyk, Sarę Okonek i Tomasza Jałowieckiego. Wyniki zostaną ogłoszone 6 czerwca, wtedy też odbędzie się wspomniany w tytule konkurs. Powodzenia!


autor: Małgorzata Sawczuk

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania10 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej w Reczu i w Drawnie zaprezentowały swoje umiejętności pięknego czytania przed Komisją Konkursową, która wyłoniła zwycięzców. Tytuł:
- ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas drugich” otrzymała- DARIA KORZENIECKA - kl. II A SP Recz
- ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas trzecich” otrzymał – SZYMON ZIÓŁKOWSKI -SP Drawno
- ,,WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas drugich” otrzymała – DAGMARA SADOWSKA- SP Drawno
- ,,WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas trzecich” otrzymała -KLAUDIA WIĘCEK – KL. III D SP Recz
Gratulujemy zwycięzcom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas i pomogli w zorganizowaniu tego konkursu:
- RADZIE RODZICÓW PRZY SP W RECZU
- ŚRODOWISKOWEMU DOMU SAMOPOMOCY
- PPHU ,,NOWAK”
- FIRMIE HANDLOWO USŁUGOWEJ ,,NYKIEL”

Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz

Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz

28 kwietnia 2017 roku odbyła się pierwsza edycja rajdu rowerowego „Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz”.

112 uczniów naszej szkoły z powodzeniem pokonało 25 km trasę. Duże brawa należą się uczniom klas IV, dla których był to spory wysiłek. Wyruszyliśmy o godz. 9:00 ze szkolnego boiska i pod troskliwą i czujną eskortą policji bezpiecznie dotarliśmy do Pomienia. Po krótkim odpoczynku czekał nas trudniejszy odcinek do Lubieniowa. Mieliśmy 8 km jazdy po wzniesieniach, bruku, piaszczystych, polnych i leśnych drogach.

W Lubieniowie na terenie parku Podworskiego (były teren SP) odbył się festyn sportowo – rekreacyjny. Bawiliśmy się radośnie i wesoło przy dźwiękach muzyki i posiłku, przygotowanym przez mamy uczniów z Lubieniowa. Ostatni odcinek 9 km do Recza należał do najłatwiejszych. Zjeżdżając z Grabowca można było podziwiać krajobraz naszego miasteczka i dać odpoczynek zmęczonych mięśniom. Wszyscy ukończyli rajd bez najmniejszych urazów, nad bezpiecznym przebiegiem czuwali nauczyciele i rodzice.

Dziękujemy Policji z Panem Grzegorzem Zawarskim na czele za zapewnienie bezpieczeństwa drogowego, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, GKZPA w Reczu za dofinansowanie pikniku, wszystkim rodzicom – za wspólną zabawę, paniom M. Krakowiak i M. Drabik za pomoc organizacyjną, nauczycielom za opiekę.

Rodzice:

- Pan R. Pilżys          

- Pan Sumara Maciej

- Pani M. Pietrzak

- Pan Z. Kocyła

- Pan M. Cierpiał

- Pan M. Więcek

- Pani A. Staszak

- Pani A. Konieczna 

- Pani K. Sankowska 

- Pani A. Zielińska

 Nauczyciele:

- Pani B. Pokorska – koordynator

- Pan J. Drapiński

- Pani M. Olender- Zań

- Pan M. Gryczewski

- Pan J. Mikuła

- Pani D. Mikuła

- Pani J. Bednarczyk

- Pani K. Szczepaniak

- pani K. Hejza

- Pan J. Romanowski

- Pani M. Romanowska

- Pani A. Król

- Pani D. Rakowska

Za rok spotkamy się na kolejnej edycji rowerowej przygody.

B.P.

Zdjęcia w galerii
Wygenerowano w sekund: 0.05
404,006 unikalne wizyty