Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

Matematyka - Lubię to!

Matematyka - Lubię to!W Zespole Szkół w Reczu przeprowadzony został etap szkolny konkursu matematyczno - plastycznego "Matematyka - Lubię to".
Prace konkursowe były bardzo ciekawe, uczestnicy wykazali się niebywałą wyobraźnią i estetyką.
Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem prac do etapu ogólnopolskiego.
Po długich obradach, zgodnie z regulaminem wybrano trzy prace.
Oto laureaci:
- Szkoła Podstawowa - klasy I – III – Maja Gromadzka z klasy IIb,
- Szkoła Podstawowa - klasy IV - VI – Natalia Piesyk z klasy Va,
- Gimnazjum – Martyna Gładysz z klasy III.
Gratulujemy zwycięzcom.
A poniżej prezentujemy wyniki etapu szkolnego:
Klasy I – III
I miejsce – Maja Gromadzka – klasa II b,
II miejsce – Gabrysia Gromadzka – klasa III b,
III miejsce – Lena Konieczna, Maja Konieczna i Michał Czerniak.
Klasy IV:
I miejsce – Paulina Radomska – klasa IV b,
II miejsce – Zuzanna Żułtaszek – klasa IV b,
III miejsce – Michalina Skonieczna – klasa IV a i Mateusz Zawarski – klasa IV a,
wyróżnienie (za pomysł) – Szymon Wieczorek – klasa IV b,
Klasy V
I miejsce – Natalia Piesyk – klasa V a,
II miejsce – Kacper Musialik – klasa V a,
III miejsce – Piotr Przygoński – klasa V c,
wyróżnienie – Iwona Łaszkowska – klasa V a i Amanda Piwowar – klasa V a,
Gimnazjum:
I miejsce – Martyna Gładysz
II miejsce – Artur Radomski
III miejsce – Angelika Sikora
wyróżnienie – Daria Konieczna.

Warsztaty rękodzieła

Warsztaty rękodziełaNaszym pierwszym wyzwaniem był gabinet dyrektora a teraz ukończyłyśmy dekorowanie gabinetu pedagoga. Tym razem wykorzystałyśmy stare półki i płytę pilśniową, które po pomalowaniu (tym razem farbą lateksową do ścian) i wykonaniu napisów korektorem do długopisów (świetnie się sprawdza i szybko wysycha) zamieniły się w tablice z sentencjami. Dla uzupełnienia tej samej kolorystyki wnętrza przemalowałyśmy stary wazon, dodając kokardkę z koronki oraz pudełko po butach, które służy do przechowywania przyborów szkolnych. Całość świetnie współgra z nowym kolorem ścian. Tym razem w pracach aktywnie uczestniczyły: Emilia Michalska, Natalia Krukowska, Wiktoria Spieler, Roksana Stekiel, Wiktoria Wróblewska, Basia Stanik oraz Klaudia Sosnowska. Pani Wioleta Sankowska jest bardzo zadowolona z metamorfozy swojego gabinetu.

Od przedszkola do seniora

Od przedszkola do senioraDnia 9 grudnia 2016r. odbyła się po raz 11 cykliczna impreza sportowa „Od przedszkola do seniora”. Celem festynu sportowo-rekreacyjnego jest przede wszystkim integracja młodzieży gimnazjalnej z przedszkolakami z „zerówki”. W zabawie biorą również udział rodzice, którzy w tym roku bardzo aktywnie uczestniczyli w każdej formie gier i zabaw. Imprezę rozpoczęły dziewczęta z klasy I „C” układem tanecznym „Cheerleaderki” w składzie: Klaudia Sosnowska, Roksana Florczak, Basia Stanik, Oliwia i Alicja Konstantynowicz. Dziewczęta przygotowywały układ na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem pani Moniki Olender-Zań. Następnie festyn wsparła pani Danuta Czerniak przygotowując kilka zabaw ruchowych ze śpiewem przy wykorzystaniu kolorowych chust „Klanza”. W przerwie między zabawami z szarfami i balonami przedszkolaki mogły posłuchać piosenki pt. „Hakuna Matata” w wykonaniu Alicji i Oliwii Konstantynowicz. Nie zabrakło również konkurencji dla rodziców. Tatusiowie mogli postrzelać piłką do bramki, a następnie zmierzyć się z mamusiami w przeciąganiu liny. Gdy rodzice odpoczywali, maluchy startowały w różnych konkurencjach, w wyścigu rzędów. Po wspólnym zatańczeniu do piosenki "Kaczuchy" do dzieci przyszedł Mikołaj i wszystkich uczestników zabawy obdarował prezentami. Organizatorem festynu jest Uczniowski Klub Sportowy „Ina” Recz, a koordynatorami przedsięwzięcia byli: Jacek Demczur, Monika Olender – Zań, Artur Stąporek. Osobom, które aktywnie włączyły się do organizacji i pomocy w przeprowadzeniu festynu należą się wielkie słowa uznania i podziękowania, a są to: pani Danuta Czerniak, pan Henryk Safarzyński, Amelia Safarzyńska, Alicja Białas, Agata Gołąb, Dżesika Wolna, Natalia Krukowska, Wiktoria Spieler, Basia Stanik, Roksana Florczak, Oliwia i Alicja Konstantynowicz, Klaudia Sosnowska oraz absolwent naszej szkoły Oskar Demczur. Fundatorem prezentów dla przedszkolaków był UKS "INA" Recz oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za wsparcie finansowe dziękujemy również prywatnym sponsorom: Justynie Sawce, Teresie Sawińskiej, Alicji Kokorzyckiej, Monice Olender-Zań, Arturowi Staporkowi, Jackowi Demczurowi.
GALERIA

Wieczór Kolęd

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ''Obrazki z Sienkiewicza''

Pod koniec roku szkolnego 2016/17, w miesiącu maju zaproszono naszą Szkołę do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ''Obrazki z Sienkiewicza''. Organizatorami konkursu byli: Parlamentarny Zespół d.s. Dzieci oraz Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu, parlamentarzyści. Konkurs przeprowadzony został na terenie całego kraju, a udział w nim był dobrowolny.

Do 15 czerwca 2016 r. nasza szkoła tj. Zespół Szkół zgłosiła udział uczniów w konkursie do wybranego biura parlamentarnego w Koszalinie. Uczniowie, którzy chętnie zgłosili się do podjęcia wyzwania plastycznego to:
1. Aleksandra Tomicz kl. VIb;
2. Amanda Piwowar kl. Va
3. Martyna Bąkowska kl. Va
4. Adranna Piesyk kl. VIb
5. Wiktoria Stachańska kl. Va
6. Joanna Packań kl. VIb
7. Aleksandra Jarzębak kl. VIb
8. Szymon Eichman kl. Vb
9. Kacper Bohdziewicz kl. Va

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej twórczością Henryka Sienkiewicza, indywidualnie i samodzielnie w technice dowolnej, w formacie A3 – pod czujnym okiem op. plastycznego p. Zofii Łońskiej.

W czasie wakacji uczniowie zaprojektować pracę i przemyśleć odpowiednią technikę wykonania. Początek roku szkolnego zdopingował uczniów do szybkich działań artystycznych, gdyż gotowe prace należało wysłać do 15 października 2016 r. na adres koszalińskiego Biura Parlamentarnego.

Podczas wykonywania prac należało zwrócić uwagę na oryginalność, staranność, czytelność nawiązania do twórczości pisarza oraz wartości pracy, jako popularyzacji jego twórczości. Po miesiącu oczekiwania na wyniki otrzymaliśmy miłą wiadomość, że do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie prace autorstwa Amandy Piwowar z kl. Va i Kacpra Bohdziewicza również z kl. Va. Było to naturalnie miłe zaskoczenie i wyróżnienie dla uczniów, jak i nauczyciela oraz dyrekcji szkoły. W nagrodę uczniowie w dn. 20-21 listopada 2016 r. udali się do Warszawy pod opieką p. Grzegorza Jurkiewicza by odebrać w Senacie RP zasłużone nagrody. Naszą szkołę reprezentował Kacper Bohdziewicz, z uwagi na fakt, że Amanda Piwowar nie pojechała do stolicy. Dzieci spędziły miłe chwile, podziwiając w drodze do Senatu piękne ulice i zabytki Warszawy, oglądały wystawę swoich prac, a także zwiedzały siedzibę Senatu RP. Miłym akcentem było spotkanie z parlamentarzystami, którzy chętnie wykonali pamiątkowe fotografie i wręczyli nagrody oraz upominki.

STREFA WOLNYCH KSIĄŻEK!

Od pewnego czasu na pierwszym piętrze budynku byłego gimnazjum znajduje się regał z książkami. Należy on do tzw. strefy wolnych książek (bookcrossing). W tym miejscu każdy z nas może pozostawić przeczytane przez siebie książki w celu przekazania ich kolejnym osobom, po to, by znalazca mógł je przeczytać i także przekazać dalej.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka - bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych.

Bookcrosserzy, czyli ludzie uprawiający bookcrossing, tłumaczą swoją ideę tym, że KSIĄŻKI NIE LUBIĄ BYĆ WIĘZIONE W DOMU NA PÓŁKACH, WOLĄ KRĄŻYĆ Z RĄK DO RĄK I BYĆ CZYTANE! :)

autor: Bogumiła Hołub

Bezpieczna Zima

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w okresie zimowym 2016/2017 - Jestem bezpieczny (do pobrania: komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie)komunikat Kuratorium Oświaty w Szczecinie


Nordic walking

NewsyW pierwszy weekendowy dzień po lekcjach, dzieci ze świetlicy wiejskiej w Sicku wybrały się na wędrówkę Nordic Walking. Zwiedziliśmy okolice Sicka i....to jest początek naszej przygody. Na pożegnanie rozpaliliśmy ognisko, przy którym można było się ogrzać. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wypraw. Opiekunem i przewodnikami wycieczki była Pani Barbara Pokorska oraz Pani Marzena Krakowiak.

Mikołajkowe kręgle

Newsy

Dnia 5 grudnia 2016 roku z okazji Mikołajek klasy Ib oraz Ic wybrały się pod opieką swoich wychowawców do kręgielni w Stargardzie. Zabawy było mnóstwo! Uczniowie bawili się rewelacyjnie. Prócz kręgli były też inne wspólne gry. Między innymi świetnie bawiliśmy się grając w bilard. Po niesamowitej zabawie wszyscy zjedli przepyszną pizzę. Mamy nadzieję, że taki wspaniały wyjazd się jeszcze powtórzy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Wszystkim Wolontariuszom działającym w Zespole Szkół w Reczu: Wolontariuszom Koła Wolontariatu, Wolontariuszom WOŚP oraz Opiekunom w dniu Ich święta składam serdeczne życzenia i dziękuję za dotychczasową działalność.
Bez Waszego bezinteresownego zaangażowania oraz czystych odruchów serca, wiele działań nie mogłoby zostać zrealizowanych.
Życzę Wam wielkiego płomienia radości w sercu, realizacji wszystkich najwspanialszych marzeń i planów, cennych doświadczeń, a przede wszystkim tego, żeby każdy Wasz życzliwy gest, każdy uśmiech wracał do Was i dawał Wam siłę.
Nie pozwólcie, by czas zniszczył Waszą wrażliwość i pasję.
                        JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!
Maciej Gryczewski
Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

"Andrzejkowe czytanie"

"Andrzejkowe czytanie"

29.11.2016r. klasa IIb SP w godzinach popołudniowych przygotowała "Andrzejkowe czytanie" w Bibliotece Miejskiej w Reczu.
Gościem specjalnym był Mikołaj Maliniak, uczeń klasy IV Zespołu Szkół w Suchaniu, dwukrotny laureat Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Mikołaj zaprezentował nam swoje umiejętności, zachęcając tym samym do czytania różnych tekstów. Wspólnie z nami uczestniczył we wróżbach i zabawach rytmiczno - ruchowych.
Uczniowie klasy IIb po raz pierwszy zaprezentowali umiejętność gry na Bum Bum Rurkach.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli spędzić z nami ten czas.

Wygenerowano w sekund: 0.02
220,621 unikalne wizyty