Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Nadchodzące wydarzenia

14 października - 15.00 Msza św. w intencji uczniów, byłych i obecnych pracowników Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola Miejskiego w Reczu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

20 października - Dzień Seniora

26 października - uroczysta Gala z okazji wręczenia Wojewódzkich i Krajowych Certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie.

Zaproszenie

Zaproszenie
Zaproszenie

Serdecznie zapraszam uczniów, nauczycieli oraz rodziców na uroczystą Mszę św. w intencji uczniów, byłych i obecnych pracowników Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Przedszkola Miejskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Msza św. odbędzie się w dniu 14 października 2017 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Reczu.


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Wycieczka do parku trampolin

Klasa III "C" wygrała darmowy wstęp na godzinę skakania w parku trampolin- Jump Szczecin. Konkurs polegał na tym, aby w komentarzu pod postem na stronie parku na facebook'u odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego chłopacy z mojej klasy są najlepsi?"

Nagrodzone zostały dwie odpowiedzi. Jedną z nich była odpowiedź uczennicy klasy III "C"- Jagody Hertel.

Wyjazd odbył się dnia 04.10.2017r. Uczniowie mieli do dyspozycji całą halę. Na początku została przeprowadzona rozgrzewka, po której uczniowie zaczęli zabawę na całego. Był to męczący, ale przede wszystkim miły wyjazd. Czas minął szybko, ale tak jest zawsze jeśli spędza się go w miłej atmosferze.
Jagoda Hertel

Piknik integracyjny klas VI

Piknik integracyjny klas VIKlasy szóste w pierwszy październikowy wtorek spotkały się na Pikniku integracyjnym, który odbył się pod hasłem „Alkohol, papierosy, narkotyki? Nie, dziękuję. Wybieram zdrowie." Impreza miała na celu wzmocnienie więzi rówieśniczych oraz pokazanie sposobów na ciekawe, aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wesołe zabawy i gry zespołowe oraz wspólne wykonywanie plakatu to główne atrakcje pikniku. Szczególną frajdą dla wszystkich było ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Oprócz tego można było skosztować ciast upieczonych przez rodziców.
Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz panu strażakowi za pomoc w organizacji naszej imprezy.
Organizatorzy pikniku – wychowawcy klas VI: J. Drapiński, A.Rakowska, D. Rakowska

Strefa harmonii - Radio Szczecin

Audycja radiowa z udziałem p. Grzegorza Jurkiewicza - opiekuna strefy harmonii w Szkole Podstawowej w Reczu

Link do audycji w Radiu Szczecin

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 roku odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 3,885 szkół z całego świata. Nasza szkoła po raz drugi była organizatorem tego wydarzenia. Już od samego rana trwały przygotowania na Rynku Miejskim w Reczu. W miasto ruszył czteroosobowe patrole. Egzamin można było zdać na stoisku w szkole oraz na rynku. Każdy chętny mógł wziąć udział w zabawach z tabliczką mnożenia- mecz hokeja z tabliczką mnożenia, Piotruś w parach, Smażenie matematycznych naleśników i wiele innych zabaw. Na koniec tradycyjnie można było wziąć udział w lotto z tabliczką mnożenia i wygrać atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za wsparcie sponsorom: p. M. Piekarskiej, p.S. Leśniak, p. D. Mazurek, Radzie rodziców Szkoły Podstawowej w Reczu. Dziękujemy nauczycielom za pomoc i współpracę.Koordynatorzy D. Cybulska- Czerniak, R. Polarczyk

Szkolenie - klanza

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców po raz kolejny w naszej szkole zostało zorganizowanie szkolenie klanowe pot. „ Programowanie na dywanie”. Zajęcia prowadziła trenerka Klanzy Beata Frankiewicz. W szkoleniu brały udział nauczycielki z naszej szkoły jak i z zaprzyjaźnionych szkół z Choszczna, Drawna, Dobrzan. Grono powiększyło się o nowych uczestników. Dołączyły do nas koleżanki z Suchania z Lubiany i Suliszewa.

Organizatorzy D. Cybulska-Czerniak , R. Polarczyk

Konkursy przedmiotowe

Obiady

DziennikKoszt obiadów w miesiącu październiku:
Uczeń - 88 zł
Dorosły - 166,32 zł

Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim

Dnia 22 września w Choszcznie odbyły się zawody sportowe: Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:
- Biegi na orientację z Agatą Porzycz (W swojej bardzo długiej karierze zawodniczej (1975-1997) zdobyła 37 medali Mistrzostw Polski w tym 13 złotych. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach międzynarodowych, uczestniczka Mistrzostw Świata na Węgrzech w 1983 roku i w Szwecji w 1989 roku),
- Ergonometrygometry z Kajetanem Broniewskim (polski wioślarz i działacz sportowy, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie),
- Koszykówka z Wojciechem Urbaniakiem.

W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Reczu. Najlepiej spisał się Artur Brydziński (klasa 3C gimnazjum), który w biegach na orientację zajął drugie miejsce.
W konkurencji na ergometrze czwórka uczniów naszego gimnazjum przepłynęła cały dystans 2000m. Nagrodę specjalną od pana Kajetana Broniewskiego otrzymał Kacper Kurlej, który pokonał ten dystans w czasie krótszym niż 8 minut.

W oczekiwaniu na zakończenie konkurencji przez inne drużyny nasi uczniowie rozegrali sparing na Orliku: dziewczęta – chłopcy.

Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz umiejętności gry w kajak-polo.

Autor: Artur Stąporek

PLAN ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZYCH

Wygenerowano w sekund: 0.02
472,456 unikalne wizyty