Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Wielkie święto małych czytelników

Wielkie święto małych czytelników

”WIELKIE ŚWIĘTO MAŁYCH CZYTELNIKÓW” - pod takim hasłem, we współpracy z biblioteką szkolną, włączyliśmy się do trwającego w naszej szkole Święta Książki. Dziewczęta z klasy VIIb poprowadziły zajęcia czytelnicze w klasach IIa i IIb. Książeczka "Elmer i hipopotam" to jedna z kilku z serii książeczek o słoniu Elmerze. Zajęcia ze starszymi koleżankami spodobały się dzieciom, ponieważ zaprosiły je do swoich klas na kolejne zajęcia. Dziękujemy 🙂
Było to dla nas jedno z wielu nowych doświadczeń.

Gospodarz szkoły VIIb

EGZAMIN GIMNAZJALNY

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice!

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r. w klasach III Gimnazjum w Szkole Podstawowej w Reczu zostanie przeprowadzony egzamin gimnazjalny.

W tym dniu uczniowie klas II Gimnazjum mają wolne, natomiast klasy Szkoły Podstawowej pracują normalnie.

 

Gimnazjalistom klas trzecich życzymy powodzenia podczas egzaminu.

 

Dyrekcja szkoły

Gospodarz Szkoły - VII A

Od 12 do 23 marca 2018 roku klasa VII a była Gospodarzem Szkoły.  W zadania wynikające z tego szkolnego programu zaangażowali się wszyscy uczniowie klasy.

Pierwszy tydzień poświęciliśmy na prezentowanie społeczności szkolnej mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce.  Na gazetce gospodarza szkoły przygotowaliśmy cykl wystaw dotyczących tej tematyki. Zaprezentowaliśmy ich bogatą kulturę, obyczaje, dorobek społeczny i naukowy, język, religię.  Przygotowaliśmy informacje na temat mniejszości: tatarskiej, ukraińskiej, niemieckiej, rosyjskiej oraz żydowskiej. Na koniec przeprowadziliśmy wśród chętnych uczniów krótki test wiedzy o mniejszościach narodowych naszego kraju.

W drugim tygodniu zaangażowaliśmy się w współorganizowanie powitania wiosny w naszej szkole. Przygotowaliśmy dekoracje kwiatowe na drzwi poszczególnych gabinetów i klasopracowni. Dużym wydarzeniem w życiu naszej klasy było zaprezentowanie społeczności uczniowskiej przedstawienia dotyczącego tematyki wiosennej. Pomimo ogromnej tremy , wszyscy braliśmy w nim aktywny udział. Ogłosiliśmy także konkurs dla klas IV, V, VI VII oraz gimnazjalnych na wykonanie klasowej Marzanny. Do konkursu zgłoszono sześć Marzann. Wszystkie były oryginalne i ciekawe. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na najbliższym apelu szkolnym.

Chcielibyśmy bardzo podziękować pani Bogumile Pieciukiewicz za pełnienie trudnej funkcji reżysera naszego przedstawienia.

 

Klasa VII a

Szkolenia o Prawach Dziecka

W  kwietniu 2018 roku prowadzimy cykl zajęć profilaktycznych z wykorzystaniem aktywnej tablicy.  Są to zajęcia z zakresu praw dziecka, praw człowieka. Przybliżamy zagadnienia i zapisy Konwencji o Prawach Dziecka oraz licznych, innych, ważnych dokumentów. Głównym celem jest zapoznanie uczniów klas IV, V i VI z prawami i obowiązkami dziecka oraz prawami i obowiązkami dorosłych pełniących opiekę nad nim. Jednocześnie jest to bezpośrednie przygotowanie do szkolnego konkursu z zakresu praw dziecka.

Bardzo dziękuję nauczycielom informatyki za pomoc w prowadzeniu tych zajęć.

Marlena Mielczarek – pedagog szkolny

Lekcja matematyki w klasie 4a z wykorzystaniem technologii TIK

Lekcja matematyki w klasie 4a z wykorzystaniem technologii TIK

W dniu 16 kwietnia 2018 r. w klasie 4a odbyła się jedna z wielu lekcji matematyki z wykorzystaniem technologii TIK w ramach Programu "Aktywna Tablica". Tematem lekcji było zagadnienie "Ułamek jako wynik dzielenia", której celem było rozwijanie aktywności umysłowej uczniów, inwencji i zamiłowania do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi z wykorzystaniem komputera i technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Joanna Urbańska

Gospodarz szkoły - klasa VIIb

Gospodarz szkoły - klasa VIIb

Pierwszy tydzień (9.04 – 13.04) pełnienia roli „Gospodarza szkoły” już za nami. W tym czasie promowaliśmy zdrowy styl życia w myśl haseł: „ Zdrowe odżywianie – zdrowy nastolatek” oraz „Ruch to zdrowie”. W ramach Tygodnia Zdrowia było coś dla ciała, ducha i umysłu.                                    

Zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia:

  • 9.04/ Z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia podziękowaliśmy pani pielęgniarce za trud włożony w opiekę nad nami w czasie naszej niedyspozycji.
  • 10.04/ Przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów klas IV – VII na temat spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania sportu.
  • 11.04/ Zorganizowaliśmy akcję promującą spożywanie świeżo wyciskanych soków owocowo – warzywnych oraz sałatki z nowalijkami.
  • 12.04/ Przeprowadziliśmy Konkurs w kategorii OPEN: I Mistrzostwa Szkoły w Układaniu Kostki Rubika.
  • Opracowaliśmy ulotki  na temat zdrowego odżywiania, które wręczaliśmy nauczycielom i rodzicom przed spotkaniem z psychologiem.
  • 13.04/ Zaprosiliśmy do szkoły panią dietetyk na spotkanie z uczniami. Pamiętajcie…Śniadanie to podstawa.
  • Spędziliśmy aktywnie czas na długiej przerwie zapraszając kolegów do wspólnych tańców integracyjnych.

 

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie

Dziękujemy rodzicom oraz sponsorowi za pomoc i wsparcie.

 

Gospodarz szkoły – klasa VIIb

Wychowawca: Jolanta Kwaśnik

Akcja charytatywna

Akcja charytatywnaKolejny już raz uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną, której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację dla Karoliny Skory.

Karolina jest absolwentką naszej szkoły. W 2016 r. tuż przed świętami Wielkiej Nocy zachorowała na tętniaka mózgu. Obecnie jest uczennicą ZSP w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie i nauczyciele interesują się jej losem. Pamiętają dobrze zawsze uśmiechniętą i sympatyczną uczennicę i koleżankę. Na bieżąco śledzimy losy dziewczynki, o której opowiada jej brat. Dlatego kiedy przyszedł czas Wielkiego Postu, chętnie projektowali kartki świąteczne, wkładając w ich wykonanie nie tylko dużo pracy, ale przede wszystkim serce.

Organizatorzy akcji: Elżbieta Kosiło, Zofia Łońska, Ewa Kosiło serdecznie dziękują uczniom i ich rodzicom za wszelką pomoc.

Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiemDnia 12 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców z psychologiem panią Magdaleną Matuszczak.
Temat spotkania brzmiał "Jak kochać dziecko".
Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję ,że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się również z panią Magdaleną , która zawsze porusza bardzo ważne dla nas tematy. Bo przecież "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Wioleta Sankowska

KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH UCZĘSZCZAJĄCYCH NA ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI
22 marca 2018 r. odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich uczęszczających na zajęcia wyrównawcze. Konkurs ma na celu rozwijanie poczucia własnej wartości , zadowolenia z osiąganych sukcesów i pobudzania do aktywnej i systematycznej pracy. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas: III a, III b, III c. Wyniki konkursu:
I miejsce - Krzysztof Basiak 86% klasa III a
II miejsce - Massopust Adam 75% klasa III c
III miejsce - Sudoł Kinga 70% klasa III a.
Organizatorzy konkursu postanowili przyznać również wyróżnienie dla ucznia Oskara Drężka - klasa III b za zaangażowanie, wytrwałość i pracowitość przy rozwiązywaniu testu konkursowego. Zwycięzcom konkursu składamy gratulacje i życzymy powodzenia w dalszej nauce.
Wychowawcy klas trzecich: Bernadeta Śliwińska, Małgorzata Piwowar, Małgorzata Juszkiewicz.

Konkurs Recytatorski

26 marca 2018 roku odbył się międzyklasowy mini konkurs recytatorski uczniów klas trzecich . W konkursie wzięły udział: Daria Korzeniecka, Lena Konieczna, Maja Konieczna, Emilia Skonieczna, Zielińska Emilia, Gołębiewska Wiktoria i Sankowska Hanna. Jury w składzie pani Marlena Mielczarek i pani Jolanta Cymerman wyróżniły Darię Korzeniecką. Daria będzie reprezentowała klasy trzecie w konkursie recytatorskim w Drawnie. Wszystkim serdecznie gratulujemy - wychowawcy klas trzecich.

Techniki operacyjne.

BezpieczeństwoDnia 05.04.2018r. o godzinie 10:45, w Szkole Podstawowej w Reczu, odbyło się spotkanie z policją na temat: "Techniki operacyjne-zabezpieczenie materiałów dowodowych na miejscu przestępstwa". Zainicjowane zostało przez "gospodarza szkoły", którym w tym czasie była klasa IIB. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyły również równoległe klasy drugie. Na początku kierownik posterunku w Reczu zapoznał nas z regułami pracy w policji i przedstawił teorię zbierania dowodów. Kolejno technik z wydziału kryminalnego KP w Choszcznie pokazał nam praktykę, m.in. jak zabezpieczyć i zdjąć odciski palców z szyby oraz kartki papieru. Również zrobił test na obecność narkotyków chętnej uczennicy, polegającym na zbadaniu włosa. Na szczęście był negatywny. Panowie pobrali też DNA z ust i zeszytu.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w policji, co pewnie niektórych zachęciło do wyboru takiego zawodu w przyszłości.

Zdjęcia ze spotkania
Wygenerowano w sekund: 0.03
838,747 unikalne wizyty