Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Dyżury uczniowskie

Zaraz po feriach zimowych w Zespole Szkół w Reczu wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczynają dyżury uczniowskie. Głównym celem wprowadzania dyżurów uczniowskich jest udzielenie pomocy dyżurującym nauczycielom, a tym samym wpływ uczniów na zapewnienie porządku w budynku szkolnym i na boisku, zapobieganie niewłaściwemu zachowania uczniów, zapewnienie bezpieczeństwa, ochrona mienia prywatnego oraz podjęcie działań prozdrowotnych.

Do pobrania regulamin dyżurów

Adriana Pacześna-Kozina
_

''Lista próśb twojego dziecka''

Szanowni Rodzice ,
Przed nami drugi semestr roku szkolnego 2016/2017. Nowe wyzwania, przedsięwzięcia… Szanowni Rodzice przedstawiamy Wam kilka dobrych i sprawdzonych rad postępowania wychowawczego zaczerpniętych z literatury pedagogicznej.
Miłej lektury życzy M. Mielczarek – pedagog SP.
„Lista próśb twojego dziecka”
1. Nie psuj mnie, dając mi wszystko, o co poproszę, czasami wystawiam Cię na próbę i sprawdzam.
2. Nie obawiaj się postępować wobec mnie twardo i zdecydowanie. Daje mi to poczucie bezpieczeństwa.
3. Nie postępuj tak, abym czuł się młodszy niż jestem. To prawda, że zachowuję się niemądrze, żeby udowodnić, że jestem duży.
4. Nie karć mnie w obecności innych. Najbardziej przekonujesz mnie, gdy mówisz do mnie spokojnie i dyskretnie.
5. Nie ochraniaj mnie przed konsekwencjami tego co zrobiłem.
6. Nie przejmuj się zbytnio moimi małymi dolegliwościami. Pomyśl jednak czy nie staram się za ich pomocą przyciągnąć Twojej uwagi.
7. Nie dawaj mi pochopnych obietnic, bo czuję się zawiedziony, gdy ich nie dotrzymujesz. Postaraj się abym nie wątpił w prawdziwość Twoich słów.
8. Nie zmieniaj zasad swojego postępowania w zależności od układów. Czuję się wówczas zagubiony i tracę wiarę w Ciebie. Przestaję Ci ufać.
9. Nie zbywaj mnie gdy stawiam Ci pytania. Tak bardzo potrzebuję rozmowy z Tobą.
10. Nie sugeruj, że jesteś doskonała(y) i nieomylna(y). przeżywam wstrząs widząc, że taka(i) nie jesteś.
11. Nie zabraniaj mi eksperymentowania i popełniania błędów. Bez tego nie mogę się rozwijać. Pozwól mi na upadki abym umiał się podnieść i iść dalej.
12. Nie zapominaj że szybko dorastam. Jest Ci trudno dotrzymać mi kroku, ale proszę - postaraj się. To dla mnie ważne.
_

Zajęcia sportowe

_

W drugi poniedziałek i wtorek ferii, w hali widowiskowo sportowej odbywały się zajęcia sportowe. Dzieci i młodzież brały udział w wielu atrakcyjnych zabawach: rozegrały miniturniej piłki nożnej, miniturniej w grze w unihokeja, oraz konkurencje z piłką nożną mini Turbokozak.


Organizatorem był p. Artur Stąporek
_

Turbokozak

_

W czwartek i piątek, w pierwszym tygodniu ferii zimowych, już po raz drugi została zorganizowana halowa zabawa piłkarska „Turbo kozak”. Polega ona na ćwiczeniu umiejętności opanowania piłki nożnej w formie zabawy. Konkurencjami, które trzeba opanować są: sam na sam, rzuty karne, rzut karny w ciemno, obij poprzeczkę, strzel z podania, rzuty rożne, okręć się i strzel, z połowy boiska, z drugiej bramki.

W czwartek w Turbo kozaku wzięło udział 12 uczestników.

W kategorii klas 0-III Szkoły Podstawowej wygrał Bartosz Walendzik z klasy IIa, drugie miejsce zajęli Michał Bączkowski z klasy IIa oraz Wojtek Patyk z zerówki.

W kategorii uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej oraz uczniów klas Gimnazjum wyniki przedstawiły się następująco:
1 miejsce – Nikola Zawarska – klasa Ib
2 miejsce – Mateusz Zawarski – klasa IVa
3 miejsce – Paulina Gromadzka – klasa IVb
4 miejsce - Piotr Nakiela – klasa Ia
5 miejsce – Bartłomiej Karcz – klasa Ib
6 miejsce Sara Okonek – klasa IIc

W kategorii 18+ wygrał Jakub Drapiński, drugie miejsce zajął Maciej Gryczewski, a trzecie Artur Stąporek.

Na zakończenie pierwszego dnia turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


W piątek oprócz uczniów z Recza gościliśmy uczestników z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z gminy Dobrzany z Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego w Szczecinie, którzy przyjechali do nas pod opieką Pani Marioli Misiek. W związku z tym uczestników naszej imprezy było ponad dwudziestu. Oto wyniki:

Kategoria 0-II
1 miejsce – Bartosz Walendzik
2 miejsce - Wojciech Sałapata
3 miejsce – Michał Bączkowski
Dyplomy za udział otrzymali również: Wojtek Patyk, Krzysztof Korbacz, Kuba Lis, Szymon Lis, Nikola Tomporowska, Julia Kubis, Iza Wiśniewska oraz Nikola Dziakowska.

Kategoria IV-VI Szkoły Podstawowe:
1 miejsce – Mateusz Tomporowski
2 miejsce – Mateusz Zawarski
3 miejsce – Damian Jarmowski
W tej kategorii udział wzięli również: Kacper Stachowski, Łukasz Kubis, Filip Lis, Paulina Gromadzka, Joanna Aniśko, Szymon Zań

Kategoria Gimnazjum:
1 miejsce – Olaf Gwóźdź
2 miejsce – Jakub Dudarewicz
3 miejsce – Andrzej Sałapata
4 miejsce – Magda Kiłoczko

Na zakończenie odbył się mecz towarzyski Recz-Reszta Świata, który zakończył się wynikiem 8:7.

Organizatorami zabawy byli: Maciej Gryczewski, Artur Stąporek, Jakub Drapiński, Zespół Szkół w Reczu oraz MGOKiS w Reczu. Wzorowaliśmy się na programie „Turbokozak” pokazywanego w stacji Canal+.


Więcej zdjęćOrganizatorzy

_

Spotkanie z policją

_

Jednym z najważniejszych zadań naszej szkoły jest rozwijanie właściwych zachowań oraz budzenie poczucia bezpieczeństwa wśród naszych uczniów. W tej dziedzinie ściśle współpracujemy z Komendą Powiatową Policji w Choszcznie oraz Posterunkiem Policji w Reczu. Funkcjonariusze policji kilkukrotnie gościli w naszej szkole na zajęciach z uczniami klas I-VI SP, z prelekcjami i zajęciami warsztatowymi dotyczącymi bezpiecznych zachowań w szkole, domu, drodze do i ze szkoły, właściwego postępowania wobec osób dorosłych i nieznajomych, bezpiecznego korzystania z Internetu, i wielu innych tematów. Spotkania uczniów z przedstawicielami stróżów prawa miały miejsce 14 grudnia 2016 roku oraz 10 lutego 2017 roku.Więcej zdjęć


Informację przygotowała: pedagog SP Recz
_

ONE BILLION RISING

_

„Jedna za miliard, miliard za jedną”
Pod taką nazwą odbył się Happening w Choszcznie dnia 14.02.2017r., w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Reczu wraz z opiekunami oraz z dyrektorem MGOKiS panią Agnieszką Koźbiał.

Akcja miała miejsce na placu przy fontannie, gdzie wszyscy uczestnicy zatańczyli, protestując tym samym przeciwko przemocy dziewczętom na pierwszej randce.

Link do filmu

Autor: Wioleta Sankowska

_

Życzenia na ferie

_

Drodzy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Reczu

.

Z okazji zbliżających się ferii zimowych życzę Wam uśmiechu, zdrowia oraz udanie spędzonego wolnego czasu. Pamiętajcie o tym, aby solidnie i najlepiej aktywnie wypocząć, nabierając sił i energii na dalszą część roku szkolnego.

Swoje plany możecie związać z ofertą zajęć przygotowaną dla Was przez Zespół Szkół oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Najważniejsze jednak jest to, abyście pamiętali o bezpieczeństwie swoim i innych.

Nauczycielom życzę zdrowia oraz solidnego wypoczynku, mile spędzonego w zimowej aurze.

Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu

Maciej Gryczewski

=================

Zwycięstwo w Powiatowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Chłopców

_

Dnia 9 lutego 2017 r. w Reczu odbyła się powiatowa gimnazjada w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Gimnazjum w Choszcznie, Gimnazjum w Drawnie, Gimnazjum w Pełczycach oraz Gimnazjum w Reczu.

Zwycięzcą turnieju zostali uczniowie Gimnazjum w Reczu.
miejsce drugie – Gimnazjum Pełczyce,
miejsce trzecie – Gimnazjum Drawno
miejsce czwarte – Gimnazjum Choszczno.

Skład zwycięskiej drużyny – Jakub Młynarczykowski (kapitan), Adam Czerwiński, Kewin Górski, Hubert Hołubowski, Aleks Marach, Konrad Nakiela, Karol Perkowski, Błażej Szymkowiak.
Opiekunem drużyny jest pan Dariusz Kowalewski.

Naszej drużynie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek.

W organizacji turnieju pomagali uczniowie: Natalia Krukowska, Jagoda Hertel, Patrycja Kaźmierczak, Daria Konieczna, Sandra Westerlich, Hanna Janiak, Natalia Kmetyk, Oliwia Kmetyk, Sara Okonek, Nikola Zawarska, Ada Cybulska, Natalia Kucharczyk, Paulina Sylmanowicz oraz Karol Stąporek.

Sponsorami turnieju byli: UKS Ina Recz – fundator pucharów, Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu oraz nauczyciele wychowanie fizycznego – napoje i poczęstunek.
Zobacz fotki

Uczniom i sponsorom serdecznie dziękujemy!
Autor: Artur Stąporek

==========================

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

_

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla młodszych dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas.

W dniu 07.02.2017r. w Zespole szkół w Reczu odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.
Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów. Nie zabrakło oczywiście Spider-Mana i Batmana. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Po kilku chwilach wypoczynku i krótkim posiłku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca Kaczuch. Bal poprowadził zaprzyjaźniony pan Irek.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.


Więcej zdjęć

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

=========================

Wio koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami

_

W dniach 20-21 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Wio koniku, ruszaj z nami - łatwe tańce z piosenkami”. W nowych, niebanalnych aranżacjach takie przeboje jak” My cyganie”,” Sokoły” czy tytułowy” Wio koniku” zyskały niepowtarzalne brzmienie i charakter. Te tradycyjne utwory w nowym wydaniu były fantastyczną płaszczyzną spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z Recza, Drawna, Choszczna i Dobrzan, a także potwierdzeniem znanej prawdy, że muzyka łączy pokolenia. Przez muzyczny świat zabaw prowadziła nas trenerka – superwizor PSPiA KLANZA Agnieszka Kaczmarczyk. Zdobyte podczas tych warsztatów umiejętności wcielimy w życie podczas zajęć z uczniami, aby sprawiły im taką radość jak nam.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za udział i pomoc w przygotowaniu szkolenia.


Więcej zdjęćD.Cybulska-Czerniak R. Polarczyk

=======================

Harmonogram ferii zimowych

Harmonogram ferii zimowychZespół Szkół oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu przygotowały interesujące zajęcia na okres ferii zimowych. Harmonogram zajęć znajdziecie klikając tutaj.

Dodatkowych informacji udzielają:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu, nr tel. 95 765 41 23

Zespół Szkół w Reczu, nr tel. - 95 765 40 67

Wygenerowano w sekund: 0.05
235,204 unikalne wizyty