Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Szkolny - Gimnazjalny Turniej w Piłkę Nożną

Dnia 6 czerwca na boisku Orlik odbył się szkolny turniej w piłkę nożną. W zawodach wystąpiły reprezentacje wszystkich klas gimnazjum – 9 drużyn. Drużyny były podzielone na 3 grupy po 3 drużyny. Do ścisłego finału awansowały tylko zwycięskie drużyny z każdej z grup. Drużyny z miejsc drugich – walczyły o miejsca 4 – 6.

Zwycięzcą turnieju została klasa III A,
2 miejsce – klasa IB
3 miejsce – klasa IIC
4 miejsce – klasa IIIC
Zwycięzcom gratulujemy!!!

Organizatorem i sponsorem turnieju był p. Artur Stąporek. Za pomoc w sędziowaniu dziękuję: Maksymilianowi Szulikowi, Adamowi Czerwińskiemu, Jakubowi Młynarczykowskiemu oraz p. Dariuszowi Kowalewskiemu.

Artur Stąporek

XVIII Regionalny Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

1 czerwca odbył się XVIII Regionalny Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba. W turnieju wzięły udział drużyny z sześciu gimnazjów: Bierzwnika, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Lubiany, Marianowa i Recza. Nasza drużyna zajęła 3-cie miejsce.
Klasyfikacja turnieju:
1 miejsce – Gimnazjum Kalisz Pomorski,
2 miejsce – Gimnazjum w Choszcznie,
3 miejsce – Gimnazjum w Reczu,
4 miejsce – Gimnazjum w Bierzwniku,
5 miejsce – Gimnazjum w Lubianie,
6 miejsce – Gimnazjum w Marianowie.
Tytuł najlepszego zawodnika zdobył uczeń naszego gimnazjum – Maksymilian Szulik. Królem strzelców turnieju został Bartosz Banasiak z Kalisza Pomorskiego, a tytuł najlepszego bramkarza zdobył Kacper Roman Bryzek z Choszczna.
Na trybunach gorąco zagrzewali do boju naszych zawodników uczniowie Naszej Szkoły. W konkursie na najlepszego kibica, ogłoszonym przez dyrektora Zespołu Szkół w Reczu zwycięzcami zostały klasy IIIc i IIIb Szkoły Podstawowej w Reczu. Gratulujemy i dziękujemy za doping.
Naszą szkołę na turnieju reprezentowali uczniowie: Kevin Górski, Jakub Młynarczykowski, Adam Czerwiński, Oskar Wolny, Maksymilian Szulik, Rafał Demczur, Konrad Nakiela, Piotr Nakiela, Błażej Szymkowiak, Aleks Marach, Bartek Karcz i Dawid Piątkowski. Trenerem naszej drużyny był p. Artur Stąporek.

Wielkie podziękowania należą się organizatorom: UKS Ina Recz – panu Jackowi Demczurowi, panu Dariuszowi Kowalewskiemu – za konferansjerkę, MGOKiS w Reczu za nagłośnienie imprezy.

Dziękujemy licznym sponsorom i partnerom Turnieju:
Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Urząd Miejski w Reczu, Zespół Szkół w Reczu, Uczniowski Klub Sportowy „INA” Recz, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu, Gminna Komisja Przeciwdziałania Patologiom Społecznym w Reczu, GBS w Choszcznie, ZNP Recz, Rada Rodziców przy Gimnazjum w Reczu, Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku, Usługi przewozowe – Kazimierz Procak, Sportplus Szczecin – Agata Krzysztofek, Restauracja Big Bar - Barbara, Paweł, Roman Michna, Alutec, Innotec - Harald Mohl, MKS Pogoń Szczecin, Towarzystwo Miłośników Recza, p. Bogumiła Hołub z rodziną, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Reczu, Centrum Rekreacyjno – Sportowe w Choszcznie, MKS Remor Recz, Środowiskowy Dom Samopomocy w Reczu, Państwo Anna i Krzysztof Papiescy, Państwo Marzena i Stanisław Barna, p. Andrzej Pacześny, p. Andrzej Sankowski, p. Krzysztof Błażejczak, E-cho media, p. Bożena Karpińska, p. Eugeniusz Nykiel, Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów”, EUCO – ubezpieczenia, GIM press


Autor: Artur Stąporek

Mamy PULITZERA !!!

Mamy PULITZERA !!!31 maja 2017 r. w Bibliotece Publicznej im. M. Dąbrowskiej w Choszcznie zostały wręczone nagrody w konkursie „Szkolnego Pulitzera Choszczeńskiego”.
Autorką najlepszych tekstów w kategorii gimnazjalistów została m.in. Agata Gołąb z klasy III a Gimnazjum w Reczu. Wyróżnienie indywidualne otrzymała Amelia Safarzyńska reprezentująca klasę III b, natomiast wyróżnienie za cykl artykułów pt."Recz na Rzeczy" otrzymała cała redakcja GIMpressu. 
Po części oficjalnej dziewczęta reprezentujące naszą szkołę: Hanna Szremska, Angelika Sikora oraz Amelia Safarzyńska oraz dyrektor szkoły Maciej Gryczewski (w zastępstwie opiekunki GIMpressu p. Aleksandry Gryczewskiej) uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach dziennikarskich, które poprowadził Piotr Figas – nauczyciel Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie, poeta, redaktor szklonej strony internetowej oraz gazetki Feniks.
Więcej na facebooku powiatu choszczeńskiego.
ZDJĘCIA

Dzień Matki

Dzień Matki26.05.2017r. w świetlicy Szkoły Podstawowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki.
Przygotowania do tej imprezy rozpoczęliśmy od wybrania chętnych dzieci do wystąpienia w przedstawieniu. Lista okazała się dość długa. Niektórzy występowali w świetlicy pierwszy raz i tu mieli swój debiut. Potem zajęliśmy się dekoracją świetlicy - kosze kolorowych kwiatów, którymi ozdabialiśmy ściany. Następnie trzeba było wymyślić prezenty tym zajęła się pani Ewa Kosiło. Na koniec poczęstunek - ciasto, herbata, kawa, soki , słodycze. Wspomagali nas rodzice i ciocia Amelki Jankowskiej, która upiekła przepyszny sernik.

O godzinie 9.45 przybyły zaproszone mamy. Przygotowaliśmy przedstawienie pt: "Robot Bingo".

Pogram ten ukazał jak ważną i odpowiedzialną funkcję pełni mama w życiu dziecka, to podziękowanie za jej miłość i trud włożony w wychowanie. Tematyka dotyczyła domu, szkoły, większych i mniejszych błędów, które zdarza się popełniać dzieciom, spraw o których warto pamiętać, które służą kształtowaniu charakteru młodego człowieka.

W przedstawieniu brali udział: Sebastian Kołodziejski, Hanna Olejarnik, Maja Konieczna , Lena Konieczna, Roksana Pietrzak, Maja Dziadak, Amelia Jankowska, Julia Emilianowicz, Martyna Rychlińska, Daria Sowińska, Małgorzata Tomicz, Nadia Kozina, Hanna Sankowska, Adrianna Piesyk, Aleksandra Jarzębak.
Pogram przygotowały: B.Pieciukiewicz, M.Karcz, E.Kosiło.
autor: B.Pieciukiewicz.
ZDJĘCIA

Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy dla uczniów klas piątych

Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy dla uczniów klas piątychKonkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Maria Barna z Vb, Pola Pilżys z Vb i Amanda Piwowar z klasy V a. Zadania konkursowe zawierały treści matematyczne, przyrodnicze i wiedzę ogólną o świecie. III miejsce zajęła Maria Barna. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Uczniom serdecznie gratulujemy wyników oraz odwagi i chęci uczestnictwa w rywalizacji i popularyzacji wiedzy.
Dziękujemy również opiekunom: p. Kasi Delegacz, p. Dorocie Rakowskiej i p. Jerzemu Mikule.
ZDJĘCIA

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"W dniu 26 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA" dla uczniów pierwszych i drugich klas. Organizatorami konkursu były Panie Mariola Koźmińska i Joanna Urbańska. Swoim udziałem w tym konkursie zaszczyciły nas trzyosobowe drużyny z gimnazjów z: Bierzwnika (Amelia Bujak, Kacper Dromnicki, Jakub Redlak), Choszczna (Mateusz Gawlik, Wiktoria Joksch, Michalina Mężykowska), Drawna (Michał Bilski, Maciej Kowalczyk, Jakub Wiśniowski), Lubiany (Bartosz Grabowicz, Oliwia Krzyżaniak, Oliwia Musiał) i Pełczyc (Jakub Jagiełło, Filip Nowakowski, Antoni Sowiński) oraz drużyna z naszej szkoły (Cyprian Guzek, Daria Konieczna, Michał Nykiel).<

Z historią za pan brat!

Z historią za pan brat!Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy na wielu płaszczyznach. Przywożą medale zarówno z zawodów sportowych, jak i konkursów przedmiotowych, zajmując w nich czołowe miejsca. Do ostatnich sukcesów należą wysokie lokaty osiągnięte w konkursach historycznych, a wszystko to dzięki uczennicom kl. VIb: Joannie Packań, Adriannie Piesyk i Aleksandrze Tomicz.
Najpierw drużyna pod opieką P. Andrzeja Horoszkiewicza ruszyła na podbój Warszawy, by wziąć udział w X  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM ,,HETMANY”, w którym należało wykazać się wiedzą na temat Stefana Czarnieckiego i epoki, w której żył. Po zaciętej rywalizacji z reprezentacjami szkół przybyłymi na konkurs z całej Polski, drużyna w wyżej wymienionym składzie zajęła zaszczytne I miejsce i, oprócz nagród rzeczowych, przywiozła dyplom i Statuetkę Hetmana ufundowaną przez Organizatora. Ponadto, w rywalizacji indywidualnej, Joanna Packań zajęła I miejsce, a tuż za nią na podium stanęła Adrianna Piesyk zajmując miejsce II. Dodatkową atrakcją wyjazdu na konkurs była możliwość zwiedzenia stolicy, w tym Muzeum Warszawskiej Pragi i Budynku Sejmu RP oraz wyprawa szlakiem najciekawszych miejsc Warszawy podczas wycieczki Warsaw City-Tour.
To nie koniec sukcesów drużyny. 17 maja w Pełczycach odbyła się XIX edycja Konkursu Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat?” pod hasłem: „Ziemia Pełczycka w średniowieczu”. Po zsumowaniu punktów za rozwiązany test wiedzy historycznej, odpowiedzi ustne i wykonaną pracę plastyczną będącą wyobrażeniem zamku pełczyckiego okazało się, że drużyna z Recza okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w rywalizacji szkół podstawowych, zaś w kategorii indywidualnej – Adrianna Piesyk miejsce II, a Joanna Packań – III.
Aleksandra Tomicz


ZDJĘCIA

XVIII Regionalny Turniej im. Krzysztofa Hołuba

II MIEJSCE W XIX EDYCJI KONKURSU HISTORII REGIONALNEJ &#8222;Czy znasz swój powiat?&#8221;

17 maja 2017 roku gimnazjalistki Jagoda Hertel, Lena Dobrynowicz i Agata Gołąb wzięły udział w tegorocznym Konkursie pod hasłem „Ziemia Pełczycka w średniowieczu” i zdobyły II miejsce wśród uczestników powiatu choszczeńskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W trakcie pierwszego uczniowie rozwiązywali test wiedzy, który wyłonił uczestników II etapu, polegającego na ustnej odpowiedzi na wylosowane pytania. Do drugiego etapu zakwalifikowały się: Agata Gołąb i Jagoda Hertel, zajmując II i III miejsce.

Pracę plastyczną, która odzwierciedlała problematykę zawartą w haśle tegorocznej edycji Konkursu, wykonała Aleksandra Kowalczyk.autor: Małgorzata Sawczuk

Językowe łamańce

Językowe łamańceDnia 22 maja 2017r. w czytelni naszej szkoły odbył się VIII Szkolny Konkurs Czytania "Językowe łamańce". W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas IV-VI.
Uczestników oceniała komisja w składzie:
- przewodniczący – pan Maciej Gryczewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu,
- pani Agnieszka Koźbiał – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Reczu,
- pani Małgorzata Śmiechowska – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu,
- pani Wioletta Konstantynowicz – Przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Reczu. Szacowne jury wyłoniło laureatów:
- w klasach IV:
1.Oliwia Iwach
2.Michalina Skonieczna
3.Amelia Jankowska

- w klasach V:
1.Pola Pilżys
2.Maria Barna
3.Paulina Majewska

- w klasach VI:
1.Adrianna Piesyk
2.Aleksandra Tomicz
3.Joanna Cymerman

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy. Szczególne podziękowania dla komisji konkursowej i sponsorów.
Organizatorzy: Anna Rakowska i Maria Romanowska.

Dzień Tańca z Klanzą

Dzień Tańca z KlanząJuż po raz dziesiąty, w tym samym dniu 15.05, we wszystkich oddziałach KLANZA w całej Polsce (17 oddziałów w największych miastach Polski) a trzeci raz w RECZU nastąpiła eksplozja endorfin!!

Specjalne talenty i umiejętności nie były potrzebne. Wystarczyła odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Zaczęliśmy tańcami integracyjnym z wykorzystaniem m.in.: chust animacyjnych KLANZY. Te ogromne koła w kolorach tęczy i średnicy dochodzącej 5 metrów przeniosły wszystkich uczestników w bajkowy świat.
Najważniejsze, że byliśmy razem, bo prawdą jest, że muzyka łagodzi obyczaje.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.
R. Polarczyk., D. Cybulska-Czerniak

ZDJĘCIA
Wygenerowano w sekund: 0.02
308,086 unikalne wizyty