Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Urodziny Kubusia Puchatka

Urodziny Kubusia Puchatka19.10.2017 r. w świetlicy Szkoły Podstawowej świętowaliśmy 91 urodziny Kubusia Puchatka. Zaproszeni uczniowie z klas 1-3 przynieśli solenizantowi bardzo dużo prezentów, które miś zostawił dla świetliczków. W podziękowaniu dzieci mogły zjeść słodkości oraz wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez wychowawców świetlicy. Był wyścig skaczących w workach tygrysów, spacer na czworakach z misiem na plecach oraz zawody w jedzeniu misiowych żelków z talerzy bez użycia rąk. Był też czas na taniec w parach z balonami. Również uczniowie z klasy 4c mieli możliwość uczestniczenia w tej uroczystości. Impreza ta jest jedną z tradycji świetlicowych. Kubuś zaprasza za rok na kolejne urodziny.
Opisała B.Pieciukiewicz
Zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 14 października 2017 roku.
O godzinie 15.00 rozpoczęła się msza święta w intencji uczniów oraz obecnych i byłych pracowników Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola w Reczu. Następnie na hali widowiskowo – sportowej zaczęła się część artystyczna, której myślą przewodnią był znany cytat "Piosenka jest dobra na wszystko". Swój debiut miał nowo powstały "Teatr pod Żubrem", który wystawił sztukę „Tuwimowe radio”. Pod opieką pani Aleksandry Gryczewskiej wystąpili uczniowie klas IV: Oskar Dalmaczyński, Julia Maj, Zuzanna Tuchelman, Wiktoria Kwaśny, Igor Piątkowski, Hanna Olejarnik, Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Kornelia Bożacka, Wanessa Duda.

Po przedstawieniu przeszliśmy do oficjalnej części uroczystości. Swoje przemówienia wygłosili poszczególni goście: pan Wiesław Łoński – Burmistrz Recza, pani Halina Błaszczak – Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Reczu, pan Maciej Gryczewski – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Reczu, pani Małgorzata Juszkiewicz – prezes ZNP w Reczu, pani Wioletta Konstantynowicz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Rozdano nagrody zasłużonym nauczycielom: pan Maciej Gryczewski oraz pan Andrzej Horoszkiewicz – otrzymali Nagrodę Burmistrza, zaś pani Marlena Mielczarek oraz pani Monika Olender – Zań – otrzymały Nagrodę Dyrektora.


Nowy Gimpress

NewsyZapraszamy do lektury nowego wydania czasopisma Gimpress. |Gimpress_2017_4

Strefa harmonii

Strefa harmonii

Dobre wieści!

29 września (piątek) do Pana Grzegorza Jurkiewicza zadzwonił telefon z informacją: Szkoła w Reczu wygrała konkurs na „strefę harmonii.”

Zdobyliśmy to dzięki pracy i zaangażowaniu osób należącymi do klubu MO czyli Melomana Osłuchanego, w skład którego wchodzą między innymi: Angelika Sikora, Hanna Szremska, Karolina Kraska, Zuzia Duda, Szymon Szuberski, Emilka Michalska, Michał Nykiel, a wcześniej: Ola Kowalczyk, Antek Janiak, Tomek Jałowiecki, Amelka Safarzyńska. Udało się to również dzięki pomocy Piotra Nakieli, Wiktora Krotowskiego i Cypriana Guzek, którzy w każdy wtorek, środę i piątek na przerwach dwudziesto- i piętnastominutowych pilnują porządku w naszej „Strefie Harmonii”.

Gratulujemy!

Cyprian Guzek

A oto treść e-maila informującego o wygranym konkursie:

 

Szanowni Państwo,

mam ogromną przyjemność poinformować, że Państwa szkoła zdobyła I miejsce w konkursie na szkolne strefy harmonii, organizowanym przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie. Państwa pomysł zachwycił komisję konkursową w składzie: Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Paweł Kornicz (nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole) oraz Mikołaj Jarosz (firma ECOPHON, partner kampanii "Słyszę dobre dźwięki" i konkursu na szkolne strefy harmonii).

Wkrótce prześlemy więcej szczegółów, w tym datę ceremonii rozdania nagród. W imieniu całego zespołu Filharmonii serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się z wszystkimi twórcami Państwa strefy harmonii w wyjątkowym gmachu Filharmonii w Szczecinie. 

Pozdrawiam serdecznie
--

Kinga Rabińska

koordynatorka kampanii "Słyszę dobre dźwięki" i konkursu na szkolne strefy harmonii

Świąteczny konkurs plastyczny

Świąteczny konkurs plastyczny

Stróż?

Bóg posłał anioła, żeby mnie pilnował

z wiecznym piórem pod skrzydłem i w zielonej czapce

a ja go wziąłem za chłopca do posług

by parzył mi herbatę i przynosił kapcie

 

Z anielską cierpliwością zabrał się do pracy

strzegł, chronił, bronił i na zimne dmuchał

a ja, dumny z siebie, nie myślałem wcale

że to nie on mnie, a ja jego powinienem słuchać...

/Ks. Tomasz Opaliński/ 


Zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „ANIELE – STRÓŻU MÓJ” organizowanego przez SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W RECZU VI edycja (rok 2017)

 

 Klasa Muzealna

Klasa MuzealnaW ramach warsztatów rękodzieła i renowacji mebli prowadzonych w naszej szkole starano się odtworzyć zapomniane dziedzictwo oraz objąć ochroną dobra kultury materialnej związane ze szkolnictwem. W okresie od września do 14 października (DEN) zrealizowano zaplanowane zadanie. Powstała Klasa Muzealna, odnowiono nieużywaną klasopracownię (malując i tapetując ściany), zebrano eksponaty dotyczące szkolnictwa i historii budynku szkolnego. Wspólnie z uczniami poszukiwano materialnych śladów dotyczących szkolnictwa: gromadzono i inwentaryzowano eksponaty związane z wyposażeniem izby szkolnej i wyposażeniem ucznia, zbierano dokumenty i inne pamiątki szkolne mieszkańców miasta i gminy. Niektóre elementy wyposażenia klasy pozyskano z okolicznych szkół i od prywatnych mieszkańców Recza. Powstała Stara Klasa Szkolna wyposażona w sprzęty, dokumenty i inne eksponaty obrazujące historię szkolnictwa w Reczu. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Monika Olender- Zań wraz z uczennicami klasy IIC Gimnazjum - Barbarą Stanik i Klaudią Sosnowską. Do pomocy przyłączyła się pani Aleksandra Gryczewska, Zofia Łońska, Joanna Bednarczyk, Katarzyna Szczepaniak, Justyna Sawka oraz pan Adam Jakubowski i Zbigniew Pokorski, za co serdecznie dziękujemy.

Dzień Edukacji Narodowej

UWAGA KONKURS

UWAGA KONKURS

Uczniowie w akcji!!!

Dnia 29.09.2017 r. uczniowie klas VII i II gimnazjum w ramach projektu POCZYTAJMY odwiedzili młodszych kolegów w przedszkolu.

Pierwsze koty za płoty moi drodzy. Zajęcia oczywiście przebiegły w miłej atmosferze, a wrażeń było sporo. Dzięki czytaniu bajek można wcielić się w różne role i wymaga to dużego zaangażowania. Takim zaangażowaniem wykazali się nasi uczniowie kiedy prezentowali bajki pt." Złotowłosa i trzy niedźwiedzie " oraz " Czerwony Kapturek ".

Wioleta Sankowska

Nadchodzące wydarzenia

14 października - 15.00 Msza św. w intencji uczniów, byłych i obecnych pracowników Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola Miejskiego w Reczu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

20 października - Dzień Seniora

26 października - uroczysta Gala z okazji wręczenia Wojewódzkich i Krajowych Certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie.

Zaproszenie

Zaproszenie
Zaproszenie

Serdecznie zapraszam uczniów, nauczycieli oraz rodziców na uroczystą Mszę św. w intencji uczniów, byłych i obecnych pracowników Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Przedszkola Miejskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Msza św. odbędzie się w dniu 14 października 2017 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Reczu.


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły
Wygenerowano w sekund: 0.03
437,281 unikalne wizyty