Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Wieczór Kolęd

Góra Grosza

Góra GroszaAkcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.
Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 1 grudnia 2017 w holu hali widowiskowo-sportowej MGOKiS w Reczu odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 15 uczestników. Rozegraliśmy sześć rund spotkań. Najlepszym okazał się Cyprian Guzek, który wygrał 5 partii i jedną zremisował.

Klasyfikacja turnieju:
1. Cyprian Guzek
2. Hubert Hertel
3. Jagoda Hertel
4. Maksymilian Cymerman
5. Michał Nykiel
6. Artur Radomski

Turniej wyłonił skład reprezentacji naszej szkoły na Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się dnia 14 grudnia w Szczecinie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.

Artur Stąporek – organizator turnieju

Ceny obiadów - grudzień

U w a g a !

Cena obiadów w grudniu 2017r.: - dla dorosłych - 113,40 zł
- dla uczniów - 60,00 zł
Termin płatności do 15.12.2017r.

Obiady wydawane będą do 21 grudnia 2017r. (czwartek)

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Strefa Harmonii Melomana Osłuchanego

Strefa Harmonii Melomana OsłuchanegoW dniu 13 listopada 2017 r. grupa melomanów z Klubu MO została zaproszona do Filharmonii Szczecińskiej na uroczystą Galę z okazji wręczenia nagród w konkursie na szkolne strefy harmonii.
Konkurs na szkolne strefy harmonii został ogłoszony w ramach realizowanej przez Filharmonię kampanii "Słyszę dobre dźwięki", której celem jest zwiększenie świadomości związanej z pielęgnacją i ochroną słuchu wśród starszych i młodszych melomanów. Honorowy Patronat nad konkursem objęła p. Magdalena Zarębska-Kulesza Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Na konkursowe wyzwanie odpowiedziało dwanaście szkół z całego województwa. Każda z nich przedstawiła swój przepis na oazę ciszy i relaksu. Zgłoszenia spłynęły ze Szczecina, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Bobolic, Nowogardu, Stargardu, Kołbacza, Recza i Karlina.
Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Mikołaj Jarosz (firma ECOPHON, partner konkursu na szkolne strefy harmonii) oraz Paweł Kornicz (nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole), wybrała trzech laureatów konkursu:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO czyli Melomana Osłuchanego”, którego opiekunem jest p. Grzegorz Jurkiewicz.

Nagrodą główną, ufundowaną przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie, jest doposażenie naszej strefy w sprzęt audio, płyty i wydawnictwa o wartości 2000 złotych. Dodatkowo, partnerzy konkursu, firma ECOPHON i Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, wsparli zwycięską szkołę materiałowo w dalszym wyciszaniu strefy tak, by służyła ona uczniom jeszcze lepiej. Mogliśmy też zobaczyć premierowo film o zwycięskich strefach harmonii oraz zbadać słuch (dzięki partnerowi kampanii - Zachodniopomorskiemu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS). Dodatkową nagrodą był koncert dla najmłodszych uczniów klas I-III w wykonaniu muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej, którzy przyjechali do nas 20 listopada.
Jak twierdzi opiekun strefy - p. Grzegorz Jurkiewicz - Klub MO chce kształtować świadomego odbiorcę. Najwyraźniej udaje się to robić!

Warsztaty liturgiczno-muzyczne
Warsztaty liturgiczno - muzyczne
TERMIN: 15-17.12.2017 r.
KOSZT: 50 zł + opcjonalnie noclegi i wyżywienie
MIEJSCE: Recz
PROWADZĄCY: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski, Piotr Pałka
ORGANIZATORZY: Parafia Chrystusa Króla w Reczu we współpracy z SP w Reczu i MGOKiS w Reczu
NOCLEGI: * hala Recz (10 zł), * motel Recz (40 zł), * internat Choszczno (20 zł) - 10 km od Recza, * Żeliszewo (30 zł) - 5 km od Recza
WYŻYWIENIE: śniadanie 10 zł, obiad 15 zł, kolacja 10 zł

Możliwość zapisu na warsztaty po kliknięciu na zdjęcie lub podany poniżej link
Zapisy na warsztaty

Filharmonia w Reczu

Filharmonia w ReczuDziś rano w Szkole Podstawowej w Reczu odbyły się warsztaty muzyczne przeprowadzone przez muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Wizyta muzyków i ich koncert dla najmłodszych uczniów naszej szkoły były jedną z nagród ufundowanych przez Filharmonię Szczecińską za zdobycie przez Szkołę Podstawową w Reczu I miejsca w konkursie na szkolne strefy harmonii.
Uczniowie klas I-III mogli poznać krok po kroku rozległy świat dźwięków i tworzących ją instrumentów. 50 - minutowy koncert kameralny obfitował w najciekawsze zagadnienia dotyczące edukacji muzycznej dla najmłodszych. Nuta DoNuta, czyli p. Agata Kolasińska - prowadząca spotkanie - wraz z muzykami: p. Anną Majewską, p. Patrycją Justyńską, p. Beatą Sawrymowicz oraz p. Grzegorzem Sadowskim z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii wyjawiła tajemnice brzmienia instrumentów i dzieliła się z małymi melomanami niezwykłymi ciekawostkami muzycznymi. A to wszystko przy dźwiękach niezapomnianych utworów nie tylko klasycznych. Milusińscy uczestniczący w koncercie z DoNutą mieli szansę nie tylko wykazać się wiedzą z zakresu muzyki, ale również aktywnie i twórczo uczestniczyć w zajęciach. Te inspirujące lekcje muzyczne pozwoliły na odkrycie wrażliwości artystycznej młodych słuchaczy oraz sprawiły im wiele niezapomnianej radości!
Muzycy byli bardzo zauroczeni naszymi najmłodszymi melomanami i stwierdzili, że nie zawsze mają możliwość pracy i zabawy z tak sympatycznymi uczniami.
Warto dodać, że spotkanie z muzykami Orkiestry Symfonicznej w Reczu było nie byle gratką, gdyż zwykle można ich usłyszeć jedynie w Filharmonii.

Więcej informacji na facebooku Filharmonii.

Tradycja Halloween w krajach anglojęzycznych

Tradycja Halloween w krajach anglojęzycznychW dniach 30-31 października 2017, w ramach zajęć kulturowych z języka angielskiego można się było dowiedzieć o tradycji obchodzenia Halloween w krajach anglojęzycznych. W tych dniach odbyły się zajęcia dla klas IV-VII SP oraz II-III gimnazjum. Uczniowie zostali zapoznani z tradycją obchodzenia Hallooween w konfrontacji z obchodzonym w naszym kraju dniem Wszystkich Świętych. Następnie mogli uczestniczyć w konkurencjach, które były śmieszne, wymagały współpracy w zespole oraz wsparcia poszczególnych klas. Jedną z konkurencji było przebranie się za postacie, które w dniu 31 listopada, podczas obchodów Halloween chodzą od domu do domu wołając „Trick Or Treat” – niektórzy uczniowie bardzo się postarali – „wiało grozą”. Nauczyciele języka angielskiego na wszystkich lekcjach prowadzili w tych dniach zajęcia warsztatowe, które odbywały się w małej hali sportowej.
Wyniki konkursu: w zmaganiach klas IV-V wygrała klasa V B
w zmaganiach klas VI-VII – klasa VIIB
w zmaganiach klas II-III gimnazjum – klasa III c

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. 99 lat później w naszym mieście odbyły się uroczystości, które upamiętniały to wydarzenie.

Już 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego odbyły się uroczyste apele, podczas których uczniowie poznali historyczne tło tamtych czasów.

W sobotnie popołudnie odbyły się gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, w których aktywny udział brali uczniowie naszej szkoły. O godz. 15.00 w kościele w Reczu miała miejsce msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz Cezary Mroczek. Podczas celebracji w kościele brały udział poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego oraz Gimnazjum im. Adolfa Długosza.
O godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczystość związana ze złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności. Wśród wielu delegacji była również delegacja Szkoły Podstawowej w składzie: Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły, Barbara Tomicz – wicedyrektor szkoły, Violetta Konstantynowicz - przewodnicząca Rady Rodziców, Małgorzata Juszkiewicz – przewodnicząca ZNP o/Recz, Pola Pilżys i Filip Kramm, którzy reprezentowali samorządy uczniowskie. Powagi ceremonii składania kwiatów nadawała asysta harcerzy: Zuzanny Kostrzewskiej, Nikoli Merks oraz Michaliny Kaczki, jak również grający na werblach Oliwier Bańkowski.

Dla mieszkańców miasta i gminy Recz uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali koncert, który w swojej treści nawiązywał do wydarzeń listopada 1918 r. oraz do ważniejszych wydarzeń najnowszej historii Polski. Piosenki, wiersze oraz filmy, które zaprezentowano, spowodowały chwilę zadumy i refleksji wśród zgromadzonych.
Po koncercie w wykonaniu uczniów piosenki patriotyczne, takie jak: Wojenko, wojenko …, Rozkwitały pąki białych róż, Maszerują strzelcy, Ułani, ułani … Raduje się serce, zaśpiewał Chór „Reczanie”.
W uroczystościach 10. i 11. listopada wzięli udział: Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Hanna Sankowska, Hanna Gryczewska, Nikola Zawarska, Dariusz Parchem, Karol Stąporek, Konrad Dłużniewski, Mateusz Zawarski, Jacob Wojtaszek, Natalia Kmetyk, Bartosz Sment, Zuzanna Duda, Amelia Konieczna, Karolina Biskupska, Maja Koźbiał, Oliwia Iwach, Joanna Stąporek, Katarzyna Afeltowicz, Marcin Nykiel, Paulina Radomska, Zuzanna Sankowska, Aleksandra Gryczewska, Andrzej Horoszkiewicz. Reżyserem koncertu był p. Andrzej Horoszkiewicz, muzykę przygotowali p. Grzegorz Jurkiewicz i p. Ewa Kociuba, multimedia - p. Artur Stąporek. Opiekunami pocztów sztandarowych w składach: Patryk Danilewicz, Daria Konieczna, Hanna Janiak, Jagoda Hertel oraz Jakub Emilianowicz, Maria Barna, Weronika Mazurek, Wiktoria Kurlej były p. Małgorzata Juszkiewicz i p. Małgorzata Sawczuk.

Organizatorami uroczystości byli: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

Organizatorzy

Akcja Koła Wolontariatu "Uciuszymy Wasze Lale"

Akcja Koła Wolontariatu "Uciuszymy Wasze Lale"Koło Wolontariatu zainicjowało kolejną akcję "Uciuszymy Wasze Lale", tym razem na rzecz przedszkolaków. Dziewczęta należące do Koła Wolontariatu postanowiły naprawić i zaopatrzyć w nowe "kreacje"; zniszczone lalki w przedszkolu. W dniu 24 października 2017 r. wybrały się więc do Przedszkola Miejskiego w Reczu, z którego wyszły ze zniszczonymi lalkami, po czym w dniu 7 listopada 2017 r. wróciły z odświeżonymi i pięknie ubranymi lalkami. Dziewczęta mają ręce pełne roboty, gdyż dużo lalek i maskotek wymaga odświeżenia i drobnej naprawy. Dziękujemy dziewczętom: Amelii Frątczak, Wiktorii Susz, Nikoli Merks, Amelii Koniecznej, Julii Urbańskiej i Mai Staszak, które podjęły się tej misji. Zapraszamy do pomocy! Opiekunowie akcji: J. Urbańska i K. Hejza-Konieczna.

Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiemDnia 9 listopada o godzinie 15.30 w holu Hali Sportowej w Reczu odbyło się spotkanie dla rodziców z psychologiem panią Magdaleną Matuszczak.
Tematem spotkania była PRZEMOC DOROSŁYCH WOBEC DZIECI
Każdy z rodziców otrzymał ulotki oraz pomarańczową wstążeczkę jako symbol ostrzegawczy. Dowiedzieliśmy się jak ważnym aspektem w roli człowieka jest reagowanie na cudzą krzywdę.
Wioleta Sankowska
Wygenerowano w sekund: 0.08
501,313 unikalne wizyty