Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcje online

Kszałc. na odl.

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

LIGA MATEMATYCZNA

LIGA MATEMATYCZNA

W dniu 25 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA" dla uczniów drugich i trzecich klas gimnazjum.

Celem konkursu było:
• Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów.
• Wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
• Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.
• Doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów.
• Umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy. 
 

Organizatorami konkursu były Panie Mariola Koźmińska i Joanna Urbańska. Swoim udziałem w tym konkursie zaszczyciły nas trzyosobowe drużyny z gimnazjów z: Bierzwnika (Jakub Redlak, Krzysztof Jankowski, Amelia Bujak), Drawna (Jakub Wiśniowski, Michał Bilski, Maciej Kowalczyk), Lubiany (Mateusz Grzyb, Sara Nowak, Oliwia Krzyżaniak), Krzęcina (Wiktoria Czekan, Wiktoria Suszek, Dominika Wasiak), Pełczyc (Zuzanna Sokołowska, Jakub Jagiełło, Filip Nowakowski) oraz drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowali: Cyprian Guzek, Maksymilian Cymerman i Michał Nykiel.
 

A oto wyniki konkursu:
1 miejsce - Cyprian Guzek, Recz
2 miejsce - Michał Nykiel, Recz
3 miejsce - Maciej Kowalczyk, Drawno
Gratulacje!
 

Konkurs Historii Regionalnej "Czy znasz swój powiat?"

Konkurs Historii Regionalnej "Czy znasz swój powiat?"

W czwartek 24 maja 2018 r. w holu hali sportowej w Reczu odbyła się 20-ta edycja Konkursu Historii Regionalnej  „Czy znasz swój powiat?”. Od początku trwania tego konkursu jego organizatorem jest Regionalne Towarzystwo Historyczne Ziemi Choszczeńskiej. W tym roku jako Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego otrzymaliśmy wyróżnienie organizacji  jubileuszowej edycji tego wydarzenia.

 

Tegoroczne hasło odnosiło się do najważniejszych historycznych postaci związanych z naszym miastem i brzmiało: „Historia Recza i okolic w czasach Daniela Cramera, Stefana Czarnieckiego i Adolfa Długosza”.

 

Do zmagań konkursowych przystąpiło aż 16 szkół z naszego powiatu – 10 szkół podstawowych i 6 gimnazjów. Reprezentanci naszych szkół – Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiegi i Gimnazjum im. Adolfa Długosza – zgodnie z zasadami regulaminowymi nie brali udziału w Konkursie.

 

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy odpowiadali na pytania testowe, następnie Jury oceniło przysłane zdjęcia zabytków i ciekawych miejsc ze swoich gmin. W trzecim etapie – indywidualnym – uczestniczyło 6 uczniów szkół podstawowych oraz 4 uczniów gimnazjów, którzy podczas testu zdobyli najwięcej punktów.

 

Oto wyniki etapu indywidualnego i zespołowego:

 

Kategoria szkoły podstawowe (zespołowo):

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Korytowie

 

Kategoria gimnazjum (zespołowo):

I miejsce – Gimnazjum w Pełczycach

II miejsce – Gimnazjum w Drawnie

III miejsce – Gimnazjum w Bierzwniku

 

Kategoria szkoły podstawowe (indywidualnie):

I miejsce – Jakub Bielewski (Szkoła Podstawowa w Zamęcinie)

II miejsce – Pola Rafińska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie)

III miejsce – Julia Kałążna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie)

 

Kategoria gimnazjum (indywidualnie):

I miejsce – Katarzyna Wytlib (Gimnazjum w Drawnie)

II miejsce – Jakub Orzechowski (Gimnazjum w Bierzwniku)

III miejsce – Katarzyna Hejza (Gimnazjum w Drawnie)

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ahoj, przygodo! - czyli wycieczka do Czech

Czechy

Nadszedł długo oczekiwany dzień 7 maja 2018 roku, w którym to niezwykła grupa gimnazjelistów i siódmoklasistów wyjechała na wycieczkę do Czech, a dokładnie - Małej Skali - Perły Czeskiego Raju.
Czeski Raj - kraina magiczna, wielobarwna mozaika dziewiczych lasów, średniowiecznych grodów, warowni, zamków i przepięknych Gór Izerskich. Tu właśnie - w sercu tych gór - mieliśmy naszą bazę noclegową i "wypadową".
Już po podróży nogi same nas niosły na wykuty w skałach punkt widokowy, z którego roztaczała się rozległa panorama na Małą Skalę i okolicę. Właśnie wówczas odkryliśmy niezwykłe piękno tego miejsca.
Drugi dzień przywitał wszystkich słońcem. Czekała nas ośmiokolometrowa eskapada. Trzeba było niezle się napocić, aby stanąć na wieży widokowej Kopaniny. Schodząc ze szczytu, zwiedziliśmy ruiny obronnego, średniowiecznego zamku Frydstein, który zasłynął tym, że nigdy go nie zdobyto. Obejrzeliśmy każdy jego poziom, wieżyczkę, komnatę. Wszyscy zapałaliśmy miłością do średniowiecza. Dzień pełen wrażeń i atrakcji dobiegał końca. Mocząc strudzone nogi w chłodnych wodach Izery myślami byliśmy już w Pradze.
Nastała środa i oczekiwany wyjazd do stolicy Czech. Dużą atrakcją i przeżyciem była półgodzinna jazda metrem. Zwiedzanie Pragi zaczęliśmy od wzgórza zamkowego, a na nim urokliwej i jedynej w swoim rodzaju - Złotej Uliczki. Interesowało nas vsechno (wszystko). Podziwialiśmy stary królewski pałac, majestatyczną, gotycką katedrę św. Vita, która zrobiła na nas piorunujące wrażenie. Wzgórze zamkowe opuściliśmy bramą pałacu prezydenta Republiki Czeskiej.
Idąc w kierunku Mostu Karola zachwycaliśmy się starą, praską zabudową. Praga oczarowała nas unikalnymi zabytkami, bajeczną panoramą na Wełtawę i wspaniałą atmosferą. Na ulicach panowała językowa Wieża Babel.
Niepostrzeżenie nadszedł ostatni dzień wycieczki, który przeznaczony był na szturmowanie zębatego grzebienia Suchych Skał, zwanych Czeskimi Dolomitami. Pokonaliśmy również monumentalny skalny labirynt Besedickich Skał i Kalicha. Tu mogliśmy obejrzeć wyjątkowe groty, występy i bloki skalne. Czwartkowe popołudnie spędziliśmy w miasteczku Turnov, gdzie wydaliśmy ostatnie korony na pamiątki z Czeskiego Raju.
Chcieliśmy zostać jeszcze kilka dni, trasy kolejnych wycieczek były już w głowach naszych przewodników - nauczycieli.
Zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, ale i z łezką w oku, odjeżdżaliśmy z Perły Czeskiego Raju - mówiąc jej: na schledanou!

Galeria wycieczki

Udział w XXI Biegach Ulicznych w Drawnie

Dnia 11 maja w Drawnie odbyły się XXI Biegi uliczne. Sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły:

1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła  - Joanna Zań

3 miejsce – Roksana Florczak (klasa 2 gimnazjum)

3 miejsce – Michalina Kaczka (klasa 3 gimnazjum)

1 miejsce – Krystian Gołębiewski (klasa 3 gimnazjum)

2 miejsce – Kacper Kurlej (klasa 3 gimnazjum)

5 miejsce – Jakub Wyroślak (klasa 3 gimnazjum)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

autor: Artur Stąporek

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: Ona daje życie.

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: Ona daje życie.

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: Ona daje życie.

Dzięki "dobroci serca" mieszkanek Recza kolejny raz w tym roku, mogłam sprawić przyjemność dzieciom z Domu Dziecka w Stargardzie.

Samochodem wypełnionym szczelnie po dach: ubraniami, artykułami chemicznymi, zabawkami oraz naszymi "drobniakami" (147,52 zł) 17.05 zajechalismy rano pod placówkę na ulicy Mickiewicza gdzie oczekiwała na nas Pani koordynator Kasia. Pani Kasia zajmuje się segregacją, tego co zawieźliśmy aby podzielić wszystko między 6 placówek znajdujących się w Stargardzie. Za okazane serce serdecznie dziękuję i jednocześnie ogłaszam że zbiórka trwa nadal.

J.Jakubowska

UCZYMY SIĘ PROGRAMOWANIA Z PHOTONEM

UCZYMY SIĘ PROGRAMOWANIA Z PHOTONEM

Photon to polski robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną pozwala dzieciom wejść w świat nowych technologii. Wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności naszych czasów: rozwija kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. 
W naszej szkole rozpoczęły się już zajęcia z informatyki, na których poznajemy możliwości Photona.
Zakup robota był możliwy dzięki wparciu finansowemu przyjaciela naszej szkoły: Nadleśnictwo Drawno. Serdecznie dziękujemy naszemu darczyńcy za możliwość wzbogacenia bazy dydaktycznej szkoły.
Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele

ZAWODY WĘDKARSKIE z okazji Dnia Dziecka

ZAWODY WĘDKARSKIE z okazji Dnia Dziecka

Polski Związek Wędkarski – koło nr 1 Remor Recz z okazji Dnia Dziecka organizuje dla uczniów w wieku 11-16 lat zawody wędkarskie.

Zawody odbędą się w dniu 03 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 na Jezierze Rajsko I (Barana).

Zgłoszenia uczestników – uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu przyjmowane są u p. Piotra Pawłowskiego do dnia 25 maja 2018 r. (konieczna zgoda rodziców).

Dojazd i powrót na zawody we własnym zakresie.

Dzień Tańca z Klanzą

Dzień Tańca z Klanzą

Wczoraj, 15.05.2018r. na naszym Rynku nastąpiła eksplozja endorfin. Wspólnie z największymi ośrodkami Klanzy w Polsce Świętowaliśmy XI Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą. Razem z nami bawiły się przedszkolaki, które brawurowo odtańczyły polkę i belgijkę. Gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drawnie. W naszej zabawie tanecznym krokiem przemierzyliśmy kontynenty odwiedzając wybrane państwa, ponieważ tematem tegorocznego dnia była Taneczna podróż przez świat z kodowaniem w tle.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia, a szczególnie Rodzicom, ponieważ upiekli smaczne ciasta i zajęli się ich sprzedażą.
Na kolejny Dzień Tańca z Klanzą zapraszamy za rok.

Wielki mecz ku czci Wielkiego Patrona

15 maja, z okazji Dnia Patrona – Adolfa Długosza, nasi dzielni nauczyciele i wspaniali uczniowie po raz kolejny stanęli ze sobą w szranki i rozegrali mecz piłki ręcznej o puchar przechodni Dyrektora Szkoły. Licznie zgromadzona na trybunach publiczność bardzo dopingowała obie drużyny i zagrzewała zawodników do boju głośnymi oklaskami.

Po niezwykle emocjonującym widowisku, ostatecznie triumfowali nauczyciele, pokonując swoich rywali 11:4 i to oni na kolejny rok stali się właścicielami pucharu.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za dobrą zabawę. Do zobaczenia na parkiecie za rok!

Rekrutacja 2018/2019

Wygenerowano w sekund: 0.03
838,738 unikalne wizyty