Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Strefa harmonii - Radio Szczecin

Audycja radiowa z udziałem p. Grzegorza Jurkiewicza - opiekuna strefy harmonii w Szkole Podstawowej w Reczu

Link do audycji w Radiu Szczecin

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 roku odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 3,885 szkół z całego świata. Nasza szkoła po raz drugi była organizatorem tego wydarzenia. Już od samego rana trwały przygotowania na Rynku Miejskim w Reczu. W miasto ruszył czteroosobowe patrole. Egzamin można było zdać na stoisku w szkole oraz na rynku. Każdy chętny mógł wziąć udział w zabawach z tabliczką mnożenia- mecz hokeja z tabliczką mnożenia, Piotruś w parach, Smażenie matematycznych naleśników i wiele innych zabaw. Na koniec tradycyjnie można było wziąć udział w lotto z tabliczką mnożenia i wygrać atrakcyjne nagrody. Dziękujemy za wsparcie sponsorom: p. M. Piekarskiej, p.S. Leśniak, p. D. Mazurek, Radzie rodziców Szkoły Podstawowej w Reczu. Dziękujemy nauczycielom za pomoc i współpracę.Koordynatorzy D. Cybulska- Czerniak, R. Polarczyk

Szkolenie - klanza

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców po raz kolejny w naszej szkole zostało zorganizowanie szkolenie klanowe pot. „ Programowanie na dywanie”. Zajęcia prowadziła trenerka Klanzy Beata Frankiewicz. W szkoleniu brały udział nauczycielki z naszej szkoły jak i z zaprzyjaźnionych szkół z Choszczna, Drawna, Dobrzan. Grono powiększyło się o nowych uczestników. Dołączyły do nas koleżanki z Suchania z Lubiany i Suliszewa.

Organizatorzy D. Cybulska-Czerniak , R. Polarczyk

Konkursy przedmiotowe

Obiady

DziennikKoszt obiadów w miesiącu październiku:
Uczeń - 88 zł
Dorosły - 166,32 zł

Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim

Dnia 22 września w Choszcznie odbyły się zawody sportowe: Mistrzowska Jesień w Powiecie Choszczeńskim. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:
- Biegi na orientację z Agatą Porzycz (W swojej bardzo długiej karierze zawodniczej (1975-1997) zdobyła 37 medali Mistrzostw Polski w tym 13 złotych. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach międzynarodowych, uczestniczka Mistrzostw Świata na Węgrzech w 1983 roku i w Szwecji w 1989 roku),
- Ergonometrygometry z Kajetanem Broniewskim (polski wioślarz i działacz sportowy, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie),
- Koszykówka z Wojciechem Urbaniakiem.

W zawodach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Reczu. Najlepiej spisał się Artur Brydziński (klasa 3C gimnazjum), który w biegach na orientację zajął drugie miejsce.
W konkurencji na ergometrze czwórka uczniów naszego gimnazjum przepłynęła cały dystans 2000m. Nagrodę specjalną od pana Kajetana Broniewskiego otrzymał Kacper Kurlej, który pokonał ten dystans w czasie krótszym niż 8 minut.

W oczekiwaniu na zakończenie konkurencji przez inne drużyny nasi uczniowie rozegrali sparing na Orliku: dziewczęta – chłopcy.

Na zakończenie obejrzeliśmy pokaz umiejętności gry w kajak-polo.

Autor: Artur Stąporek

PLAN ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZYCH

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW26 września świętowaliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Dzień ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku, aby propagować naukę języków oraz promować różnorodność kulturową jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. W tym roku każda klasa IV - VII oraz II i III Gimnazjum zaprezentowała wylosowane wcześniej przez siebie państwo. Dzięki temu mogliśmy bliżej poznać kulturę, zwyczaje i języki państw europejskich. Odwiedziliśmy kraje takie jak: Węgry (IVa), Belgia (IVb), Czechy (IVc), Chorwacja (Va), Finlandia (Vb), Grecja (VIa), Portugalia (VIb), Francja (VIc), Niemcy (VIIa), Irlandia (VIIb), Holandia (IIa G), Wielka Brytania (IIb G), Włochy (IIc G), Rosja (IIIa G), Austria (IIIb G), Hiszpania (IIIc G). Podziwialiśmy charakterystyczne stroje, tańce, liczyliśmy po portugalsku oraz śpiewaliśmy po francusku…Odwiedziła nas dzisiaj również królowa Elżbieta II oraz portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja potraw. Wybornie smakowały maślane ciasteczka z Grecji, ciasteczka francuskie, papryczka z Węgier, Włoska pizza, belgijskie frytki czy hiszpańskie pomarańcze…Dzisiejszy dzień będziemy miło wspominać.
Zaangażowanym uczniom, wychowawcom klas oraz rodzicom za trud w przygotowanie uroczystości serdeczne podziękowania składają nauczyciele języków obcych.
Koordynator: Jolanta Kwaśnik
Zdjęcia

WYBORY 2017

W dniu 15 września br. odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu.
Przedstawiamy wyniki wyborów:
Filip Kramm – 27 głosów (34%)
Adriana Cybulska – 22 głosy (27.5%)
Cyprian Guzek – 16 głosów (20%)
Szymon Szuberski – 15 głosów (18.5%)
Tym samym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum został Filip Kramm z klasy III B. Serdecznie gratulujemy !!!
Powyższe wyniki wskazują na to, że walka o zwycięstwo była zacięta, a wyborcy, czyli uczniowie Gimnazjum, nie mieli łatwego zadania. Świadczy to również o tym, że wszyscy kandydaci mieli podobne szanse, co sami potwierdzają w wypowiedziach dla reporterki GIMpressu Karoliny Biskupskiej.
Warto również nadmienić, że uczniowie Gimnazjum poważnie potraktowali wybory samorządowe. Frekwencja w wyborach wyniosła bowiem 75 %.

Wybory oraz wcześniejsza debata przedwyborcza odbywały się w ramach projektu edukacyjnego „Młodzi głosują”, w którym uczestniczyli, oprócz kandydatów, uczniowie klas drugich. W tym roku byli to: Nikola Zawarska, Zuzanna Duda, Barbara Stanik, Igor Leśniak, Bartłomiej Karcz, Jakub Kowalczyk, Gracjan Zarecki. To ci uczniowie przygotowali debatę, lokal wyborczy, karty do głosowania, itd. Warto również dodać, że wystrój lokalu wyborczego nawiązywał do niedawnej akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
Całość przedsięwzięcia koordynowali: Małgorzata Sawczuk oraz Maciej Gryczewski.

PS. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali i przeprowadzili wybory do Samorządu Uczniowskiego i Sekcji Świetlicy w Szkole Podstawowej.

Serdecznie gratuluję Poli Pilżys uznania ze strony członków Samorządu Uczniowskiego i wyboru na Przewodniczącą SU Szkoły Podstawowej.

Szczegółową informację na temat wyborów w Szkole Podstawowej zamieściła na stronie internetowej szkoły Pani Bogumiła Pieciukiewicz.

Jestem przekonany, że dzień 15 września 2017 roku wszyscy możemy potraktować jako doskonałą lekcję demokracji.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Recza
na VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,
który odbędzie się 29 września 2017 roku w godzinach 9.45 - 12.30
na rynku w Reczu.
Organizatorzy

Wybory przewodniczącego SU

Dzisiaj 20 września 2017 roku nowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum spotkali się z dyrektorem szkoły panem Maciejem Gryczewskim. Młodzi samorządowcy odebrali gratulacje i podziękowania za chęć pracy dla dobra innych. Przedstawiciele klas mogli przedstawić swoje propozycje działań i zamierzeń, które chcieliby zrealizować w szkole.

Podczas spotkania odbyły się tajne wybory na przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego SP Recz. Spośród 4 kandydatów największym zaufaniem uczniowie obdarzyli Polę Pilżys, która od jutra 21 września będzie pełniła tę ważną funkcję - przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.
Gratulujemy!

Wszystkich uczniów zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów do przedstawicieli samorządu.

Małgorzata Juszkiewicz
Wygenerowano w sekund: 0.02
332,925 unikalne wizyty