Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Warsztaty liturgiczno-muzyczne
Warsztaty liturgiczno - muzyczne
TERMIN: 15-17.12.2017 r.
KOSZT: 50 zł + opcjonalnie noclegi i wyżywienie
MIEJSCE: Recz
PROWADZĄCY: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski, Piotr Pałka
ORGANIZATORZY: Parafia Chrystusa Króla w Reczu we współpracy z SP w Reczu i MGOKiS w Reczu
NOCLEGI: * hala Recz (10 zł), * motel Recz (40 zł), * internat Choszczno (20 zł) - 10 km od Recza, * Żeliszewo (30 zł) - 5 km od Recza
WYŻYWIENIE: śniadanie 10 zł, obiad 15 zł, kolacja 10 zł

Możliwość zapisu na warsztaty po kliknięciu na zdjęcie lub podany poniżej link
Zapisy na warsztaty

Filharmonia w Reczu

Filharmonia w ReczuDziś rano w Szkole Podstawowej w Reczu odbyły się warsztaty muzyczne przeprowadzone przez muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Wizyta muzyków i ich koncert dla najmłodszych uczniów naszej szkoły były jedną z nagród ufundowanych przez Filharmonię Szczecińską za zdobycie przez Szkołę Podstawową w Reczu I miejsca w konkursie na szkolne strefy harmonii.
Uczniowie klas I-III mogli poznać krok po kroku rozległy świat dźwięków i tworzących ją instrumentów. 50 - minutowy koncert kameralny obfitował w najciekawsze zagadnienia dotyczące edukacji muzycznej dla najmłodszych. Nuta DoNuta, czyli p. Agata Kolasińska - prowadząca spotkanie - wraz z muzykami: p. Anną Majewską, p. Patrycją Justyńską, p. Beatą Sawrymowicz oraz p. Grzegorzem Sadowskim z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii wyjawiła tajemnice brzmienia instrumentów i dzieliła się z małymi melomanami niezwykłymi ciekawostkami muzycznymi. A to wszystko przy dźwiękach niezapomnianych utworów nie tylko klasycznych. Milusińscy uczestniczący w koncercie z DoNutą mieli szansę nie tylko wykazać się wiedzą z zakresu muzyki, ale również aktywnie i twórczo uczestniczyć w zajęciach. Te inspirujące lekcje muzyczne pozwoliły na odkrycie wrażliwości artystycznej młodych słuchaczy oraz sprawiły im wiele niezapomnianej radości!
Muzycy byli bardzo zauroczeni naszymi najmłodszymi melomanami i stwierdzili, że nie zawsze mają możliwość pracy i zabawy z tak sympatycznymi uczniami.
Warto dodać, że spotkanie z muzykami Orkiestry Symfonicznej w Reczu było nie byle gratką, gdyż zwykle można ich usłyszeć jedynie w Filharmonii.

Więcej informacji na facebooku Filharmonii.

Tradycja Halloween w krajach anglojęzycznych

Tradycja Halloween w krajach anglojęzycznychW dniach 30-31 października 2017, w ramach zajęć kulturowych z języka angielskiego można się było dowiedzieć o tradycji obchodzenia Halloween w krajach anglojęzycznych. W tych dniach odbyły się zajęcia dla klas IV-VII SP oraz II-III gimnazjum. Uczniowie zostali zapoznani z tradycją obchodzenia Hallooween w konfrontacji z obchodzonym w naszym kraju dniem Wszystkich Świętych. Następnie mogli uczestniczyć w konkurencjach, które były śmieszne, wymagały współpracy w zespole oraz wsparcia poszczególnych klas. Jedną z konkurencji było przebranie się za postacie, które w dniu 31 listopada, podczas obchodów Halloween chodzą od domu do domu wołając „Trick Or Treat” – niektórzy uczniowie bardzo się postarali – „wiało grozą”. Nauczyciele języka angielskiego na wszystkich lekcjach prowadzili w tych dniach zajęcia warsztatowe, które odbywały się w małej hali sportowej.
Wyniki konkursu: w zmaganiach klas IV-V wygrała klasa V B
w zmaganiach klas VI-VII – klasa VIIB
w zmaganiach klas II-III gimnazjum – klasa III c

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. 99 lat później w naszym mieście odbyły się uroczystości, które upamiętniały to wydarzenie.

Już 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego odbyły się uroczyste apele, podczas których uczniowie poznali historyczne tło tamtych czasów.

W sobotnie popołudnie odbyły się gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, w których aktywny udział brali uczniowie naszej szkoły. O godz. 15.00 w kościele w Reczu miała miejsce msza św. w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz Cezary Mroczek. Podczas celebracji w kościele brały udział poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego oraz Gimnazjum im. Adolfa Długosza.
O godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczystość związana ze złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności. Wśród wielu delegacji była również delegacja Szkoły Podstawowej w składzie: Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły, Barbara Tomicz – wicedyrektor szkoły, Violetta Konstantynowicz - przewodnicząca Rady Rodziców, Małgorzata Juszkiewicz – przewodnicząca ZNP o/Recz, Pola Pilżys i Filip Kramm, którzy reprezentowali samorządy uczniowskie. Powagi ceremonii składania kwiatów nadawała asysta harcerzy: Zuzanny Kostrzewskiej, Nikoli Merks oraz Michaliny Kaczki, jak również grający na werblach Oliwier Bańkowski.

Dla mieszkańców miasta i gminy Recz uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali koncert, który w swojej treści nawiązywał do wydarzeń listopada 1918 r. oraz do ważniejszych wydarzeń najnowszej historii Polski. Piosenki, wiersze oraz filmy, które zaprezentowano, spowodowały chwilę zadumy i refleksji wśród zgromadzonych.
Po koncercie w wykonaniu uczniów piosenki patriotyczne, takie jak: Wojenko, wojenko …, Rozkwitały pąki białych róż, Maszerują strzelcy, Ułani, ułani … Raduje się serce, zaśpiewał Chór „Reczanie”.
W uroczystościach 10. i 11. listopada wzięli udział: Zofia Gryczewska, Nadia Kozina, Hanna Sankowska, Hanna Gryczewska, Nikola Zawarska, Dariusz Parchem, Karol Stąporek, Konrad Dłużniewski, Mateusz Zawarski, Jacob Wojtaszek, Natalia Kmetyk, Bartosz Sment, Zuzanna Duda, Amelia Konieczna, Karolina Biskupska, Maja Koźbiał, Oliwia Iwach, Joanna Stąporek, Katarzyna Afeltowicz, Marcin Nykiel, Paulina Radomska, Zuzanna Sankowska, Aleksandra Gryczewska, Andrzej Horoszkiewicz. Reżyserem koncertu był p. Andrzej Horoszkiewicz, muzykę przygotowali p. Grzegorz Jurkiewicz i p. Ewa Kociuba, multimedia - p. Artur Stąporek. Opiekunami pocztów sztandarowych w składach: Patryk Danilewicz, Daria Konieczna, Hanna Janiak, Jagoda Hertel oraz Jakub Emilianowicz, Maria Barna, Weronika Mazurek, Wiktoria Kurlej były p. Małgorzata Juszkiewicz i p. Małgorzata Sawczuk.

Organizatorami uroczystości byli: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

Organizatorzy

Akcja Koła Wolontariatu "Uciuszymy Wasze Lale"

Akcja Koła Wolontariatu "Uciuszymy Wasze Lale"Koło Wolontariatu zainicjowało kolejną akcję "Uciuszymy Wasze Lale", tym razem na rzecz przedszkolaków. Dziewczęta należące do Koła Wolontariatu postanowiły naprawić i zaopatrzyć w nowe "kreacje"; zniszczone lalki w przedszkolu. W dniu 24 października 2017 r. wybrały się więc do Przedszkola Miejskiego w Reczu, z którego wyszły ze zniszczonymi lalkami, po czym w dniu 7 listopada 2017 r. wróciły z odświeżonymi i pięknie ubranymi lalkami. Dziewczęta mają ręce pełne roboty, gdyż dużo lalek i maskotek wymaga odświeżenia i drobnej naprawy. Dziękujemy dziewczętom: Amelii Frątczak, Wiktorii Susz, Nikoli Merks, Amelii Koniecznej, Julii Urbańskiej i Mai Staszak, które podjęły się tej misji. Zapraszamy do pomocy! Opiekunowie akcji: J. Urbańska i K. Hejza-Konieczna.

Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiemDnia 9 listopada o godzinie 15.30 w holu Hali Sportowej w Reczu odbyło się spotkanie dla rodziców z psychologiem panią Magdaleną Matuszczak.
Tematem spotkania była PRZEMOC DOROSŁYCH WOBEC DZIECI
Każdy z rodziców otrzymał ulotki oraz pomarańczową wstążeczkę jako symbol ostrzegawczy. Dowiedzieliśmy się jak ważnym aspektem w roli człowieka jest reagowanie na cudzą krzywdę.
Wioleta Sankowska

Czy JAŚ I MAŁGOSIA mogą zaprzyjaźnić się z BABA JAGĄ?

Czy JAŚ I MAŁGOSIA mogą zaprzyjaźnić się z BABA JAGĄ?Czy JAŚ I MAŁGOSIA mogą zaprzyjaźnić się z BABA JAGĄ?
Czy lecieć na miotle do szkoły byłoby możliwe?
Odpowiedź jest prosta:
Oczywiście!!!
Wszystko jest możliwe oczami wyobraźni najmłodszych.
Dnia 9 listopada w MGOKiS w Reczu w ramach Kampanii 19 Dni odbyło się przedstawienie dla klas I-III "Bajki bez przemocy"
Celem tego spotkania było ukazanie dzieciom świata bez przemocy, świata zgody i radości. Uczniowie klas I-III przygotowali swoje własne bajki. Bajki, w których przemoc nie istnieje.
Przedstawienie przygotowały: Pani Agnieszka Koźbiał oraz pani Wioleta Sankowska wraz z uczennicami klasy II C gimnazjum, które wcieliły się w role bajkowych postaci. Swoją osobą zaszczyciła nas również bajkowa BABA JAGA, a w jej roli pani Małgorzata Śmiechowska.Tak więc było trochę magicznie...

Wyniki konkursu plastycznego pt: ,,Kubuś Puchatek"

Wyniki konkursu plastycznego pt: ,,Kubuś Puchatek" 31.10.2017r. powołano komisję do oceny prac konkursu ,,Kubuś Puchatek”

W skład komisji weszli:
1. Balogun Mateusz
2. Borek Szymon
3. Kozina Maria
4. Olejarnik Hanna
5. Sankowska Julia
6. Sankowska Hanna
7. Sankowska Zuzanna
8. Sawka Zuzanna
9. Tomicz Małgorzata
10. Więcek Hanna
11. Więcek Szymon
12. Wolniak Kacper
Ocena prac przedstawia się następująco:
I miejsceWalczyna Hanna klasa 3e SP Choszczno – świetlica szkolna opiekun J.Jurkiewicz
II miejsceStefański Adam klasa 3c SP Recz - świetlica szkolna opiekun E.Kosiło
III miejsceŁagowska Natasza klasa 3c SP Choszczno – świetlica szkolna opiekun J.Jurkiewicz
Rychlińska Martyna klasa 3a SP Recz – świetlica szkolna opiekun D.Mikuła
Wyróżnienie za przygotowaną pracę otrzymał Maciejewski Mateusz klasa 2b SP Recz .


Opisała B.Pieciukiewicz – kierownik świetlicy SP Recz

Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II

Jak co roku w październiku organizujemy w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Tegoroczny Konkurs odbył się 20.X.2017 roku.
Tą formą propagowania wiedzy na temat życia i działalności naszego rodaka, Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, jest zainteresowana spora grupa uczniów naszej szkoły. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem. W tym roku brało w nim udział 20 uczniów z klas IV, V, VI i VII.

W kategorii klas IV udział brali:
1. Małgorzata Tomicz
2. Małgorzata Piesyk
3. Kornela Bożacka
4. Maja Dziadak
5. Hanna Olejarnik
6. Alan Wolny

w kategorii klas V udział brali:
1. Hubert Hertel
2. Aleksandra Cybulska
3. Maciej Cymerman
4. Roksana Pierzak

w kategorii klas VI udział brali:
1. Maria Barna
2. Pola Pilżys
3. Aleksandra Piłat
4. Natalia Piesyk
5. Małgorzata Krakowiak
6. Adrianna Grotkowska

w kategorii klas VII udział brali:
1. Aleksandra Tomicz
2. Katarzyna Afeltowicz
3. Joanna Cymerman
4. Weronika Mazurek.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców i sponsorów Konkursu. Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Cezaremu Mroczkowi za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy wiedzy. Chętnych zapraszamy za rok.

Organizatorzy Konkursu:
Marlena Mielczarek
Katarzyna Delegacz
Ewa Kosiło
Elżbieta Kosiło

Dyżury uczniowskie

Od dnia 1 października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu w ramach pracy na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli pełnienie dyżurów uczniowskich.

Do pobrania regulamin dyżurów uczniowskich
Adriana Pacześna-Kozina

Gospodarz szkoły - klasa IIc

Gospodarz szkoły - klasa IIcPrzez pierwsze dni naszych rządów (klasa II C) przedstawiliśmy Wam Halloween. Po dniu Wszystkich Świętych, spędzonym przy grobach bliskich i w gronie rodziny wróciliśmy do szkoły. Jest to Dzień Zaduszny, Zaduszki, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Polsce, podczas Dnia Zadusznego, nawiedza się cmentarze, przyozdabia groby oraz zapala na nich znicze. Wybraliśmy się w tym dniu wraz z wychowawcą na cmentarz by zapalić znicz na grobie znanego przez wszystkich gimnazjalistów- Patrona Szkoły- Adolfa Długosza. Odwiedziliśmy również grób Władysława Wilczewskiego, ale o tym dowiecie się wkrótce.
Wygenerowano w sekund: 0.02
85,955 unikalne wizyty