Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4

Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 4 UCZĘSZCZAJĄCYCH NA ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI
W dniu dzisiejszym, tj. 28 lutego 2018 r. na zajęciach wyrównawczych na siódmej godzinie lekcyjnej odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4 uczęszczających na te zajęcia. Celem konkursu jest pobudzanie uczniów do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki, budowanie i umacnianie pozytywnych relacji z nauczycielami i rówieśnikami, przejmowanie odpowiedzialności za własną naukę oraz rozwijanie poczucia dumy i sukcesu z własnych osiągnięć. Udział wzięło 5 uczniów. Wyniki konkursu ogłosimy w najbliższą środę. Asystentom, którzy pomagali przy organizacji konkursu: Cyprianowi Guzkowi z klasy 2a G i Zuzannie Szymczak z klasy 4a SP serdecznie dziękuję i liczę na Waszą pomoc przy zamknięciu konkursu! Nauczyciel matematyki, Joanna Urbańska.

Spotkanie z Panią Prokurator

Bezpieczeństwo
SPOTKANIE Z PANIĄ PROKURATOR

We wtorek (27 lutego) klasy II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej były uczestnikami spotkania z prokurator p. Barbarą Aloksa.
Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy prokuratora. Głównymi tematami poruszanymi przez p. prokurator były:
- granice odpowiedzialności wiekowej,
- odpowiedzialność prawna osób nieletnich,
- czynniki kryminogenne,
- nowe przestępstwa.
Dzisiejsza wizyta wpisuje się w cykl zajęć realizowanych w naszej szkole ze specjalistami: systematycznie uczniowie mają spotkania z dzielnicową p. Julitą Bogacz, w styczniu dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców zorganizowaliśmy warsztaty z sędzią p. Anną Marią Wesołowską, dla rodziców zorganizowaliśmy w listopadzie spotkanie z psychologiem p. Magdaleną Matuszczak.
Wtorkowe wykłady były dobrą lekcją wychowania i wpisują się w realizację programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły.

Zwycięstwo naszych siatkarzy w turnieju powiatowym

Zwycięstwo naszych siatkarzy w turnieju powiatowymW dniach 20 i 22 lutego w Bierzwniku odbyły się powiatowe zawody Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców (dawna nawa gimnazjada). W turnieju dziewcząt nasza drużyna dobrze się spisała, ale pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pełczycach. W turnieju chłopców niepokonani byli uczniowie naszej szkoły i zajęli pierwsze miejsce. Nasi chłopcy będą reprezentować powiat choszczeński na zawodach regionalnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Walentyna, Walentynki...

Walentyna, Walentynki... Jak w poprzednich latach tak i w tym roku przygotowaliśmy na korytarzu koło szatni klas 1-3 Szkoły Podstawowej skrzynkę na korespondencję walentynkową.
Każdy kto miał życzenie mógł wrzucić swoją Walentynkę.
14.02.2018r. wszystkie kartki i listy zostały posegregowane. Grzegorz Węcławek, Amelka Jankowska, Wiktoria Baranowska, Oliwia Iwach, Pola Pilżys i Marysia Barna – to oni dostarczyli do waszych klas walentynki. Najwięcej korespondencji otrzymała klasa 3b Szkoły Podstawowej.
Koło szatni klas 1-3 Szkoły Podstawowej jak zauważyliście pojawiają się piękne dekoracje , które przygotowuje p.Ewa.Kosiło wraz z uczniami uczestniczącymi w zajęciach kółka artystycznego. Były sanie Mikołaja, Misie walentynkowe a teraz czeka was kolejna niespodzianka.
Opisała B.Pieciukiewicz

Otwarcie sali muzealnej

Otwarcie sali muzealnejOd marca w każdy piątek w godzinach 13.00 - 15.00 będzie otwarta sala muzealna w naszej szkole.
Sala muzealna dostępna jest dla zwiedzających bezpłatnie w suterenie budynku gimnazjum.
Opiekunem sali jest P. Monika Olender - Zań.
Serdecznie zapraszamy.
Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły.

ZMIANA TERMINU REKOLEKCJI

ZMIANA TERMINU REKOLEKCJI
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Niniejszym informuję, że zmianie uległ termin rekolekcji. W tym roku rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 16-18 maja 2018r.
Informacja, o której mowa został również zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce „Organizacja roku szkolnego”.

Z poważaniem
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Nowy Gimpress

Newsy

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazety Gimpress

Gimpress_2018_1

Karnawał w świetlicy

Karnawał w świetlicy
Karnawał w Wenecji, Brazylii i u nas w świetlicy Szkoły Podstawowej w Reczu.


7.02.2018r. na 5 lekcji rozpoczął się ,,Bały Bal”. Już sama nazwa balu sugerowała wszystkim o przebraniu się na biało. Przygotowaliśmy również białe konkursy i konkurencje:
 Taniec z białym balonem
 Bieg z białą piłeczką
 Zjadanie białych ciastek
 Zjadanie białych pianek
 Wypicie mleka
 Rysowanie białą kredą bałwana na kolorowym tle ( oczy zawiązane szalikiem)
 Kto szybciej zawiąże białą kokardkę
W balu uczestniczyły dzieci z klas 1-3 po skończonych lekcjach. Obejrzyjcie to na zdjęciach.
Opisała B.Pieciukiewicz
Facebook - zdjęcia


One Billion Rising

One Billion Rising

Kolejny, bo już 3 raz Szkoła Podstawowa w Reczu wzięła udział w akcji One Billion Rising- taniec przeciwko przemocy wobec kobiet.W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice uczniów, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Pani Sylwia Leśniak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu Pani Agnieszka Koźbiał. 

 

Dzisiejszego dnia reprezentowaliśmy naszą szkołę w Choszcznie na placu przy fontannie.
Piękny taniec... 

Wioleta Sankowska 

Alfik Matematyczny

Alfik MatematycznyDnia 22 listopada 2017 obyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 67 tysięcy uczestników z całej Polski.
Uczniowie z naszej szkoły również wzięli w niej udział.
56 uczniów z klas od II SP do II Gim, sprawdziło swoje umiejętności matematyczne.
Milo nam poinformować, że w tej grupie aż pięciu uczniów uzyskało bardzo dobry wynik w konkursie.
- Guzek Cyprian – IIa Gim – 4 miejsce w województwie,
- Jacob Wojtaszek – Va,
- Amanda Piwowar – VIA,
- Aleksandra Tomicz – VIIb,
- Joanna Packań – VIIb.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wygenerowano w sekund: 0.03
130,544 unikalne wizyty