Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek

Obiady w styczniu

U w a g a ! Cena obiadów w styczniu 2018r.:

- dla dorosłych – 90,72 zł
- dla uczniów - 48,00 zł

Termin płatności do 12.01.2018 r.
Obiady wydawane będą do 12 stycznia 2018r. (piątek) oraz w dniach 29-31 stycznia 2018 r.
Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego ul. Ratuszowa 29 73-210 Recz Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

List do Św. Mikołaja

List do Św. MikołajaCzy któreś z naszych dzieci poprosiłoby Św. Mikołaja o przybory do szkoły? Dziewczynka z mariańskiej parafii na Filipinach napisała list, którego treści zapomnieć nie sposób. Był bardzo krótki. Oto jego treść:

Kochany Święty Mikołaju, chciałabym dostać w prezencie ołówek.

Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc Świętemu Mikołajowi w realizacji marzenia dziewczynki. Otóż, kiedy na lekcji religii poznały historię „dzieci tajfunu”, chętnie zabrali się do pracy. Wykonali kartki świąteczne, które można było nabyć 17 grudnia po Mszy Św.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą akcję. Podziękowania składamy także p. Zofii Łońskiej, która swoją kreatywnością i osobistym zaangażowaniem pomogła nam w tym przedsięwzięciu.

ORGANIZACJA DNIA 22 GRUDNIA 2017 R. - WIGILIE KLASOWE

ORGANIZACJA DNIA 22 GRUDNIA 2017 R. – WIGILIE KLASOWE

W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe, klasowe spotkania przy poczęstunku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty. Mając na względzie oczekiwania uczniów, rodziców i wychowawców organizacja pracy szkoły w tym dniu wygląda następująco:
Dzień z wychowawcą

8.00-8.25 (1 lekcja) – przygotowania do wigilii klasowych
8.30-9.00 (2 lekcja) – wspólne życzenia świąteczne i kolędy (hala sportowa)
9.00 – 9.20 (3 lekcja) – wigilie klasowe
9.25 – 9.45 (4 lekcja) – wigilie klasowe
9.55 – 10.15 (5 lekcja) – wigilie klasowe
10.15-10.45 – odwozy

Świetlice czynne do godz. 12.00

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Festiwal dawnych komputerów i gier

Za moich czasów - wędrujące historie

Za moich czasów - wędrujące historieW dniu 14 grudnia, dokładnie o godz. 10.30 - klasy I i II Szkoły Podstawowej w Reczu uczestniczyły w koncercie online zrealizowanym przez Filharmonię Szczecińską. Byliśmy jedną z niewielu szkół w w. zachodniopomorskim, które miały taką możliwość. Koncert na żywo odbył się w ramach realizowanego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „ Za moich czasów – wędrujące historie”.
Był to pierwszy koncert edukacyjny nadawany na żywo w internecie przez Filharmonię Szczecińską. Bardzo nam miło, że mogliśmy zostać na ten występ zaproszeni. Motywem przewodnim koncertu były święta Bożego Narodzenia oraz to, jak je obchodzono dawniej; o tym opowiadali zaproszeni Seniorzy.
Okazuje się, że muzyka łączy pokolenia oraz … przestrzenie!
Więcej na stronie Filharmonii.

Przyszły mikołajki i prezentów czas, dzisiaj świat jak z bajki gości wokół nas.

Przyszły mikołajki i prezentów czas, dzisiaj świat jak z bajki gości wokół nas. W tym roku już 5.12.2017r. przyjechał do naszej szkoły Mikołaj. Najpierw dzieci z klas pierwszych i drugich a potem trzecich obejrzały przedstawienie pt:,,Dziwne kłopoty Mikołaja”. Ze względu na kryzys finansowy Mikołaj mógł mieć kłopoty z prezentami. Problemy mieli też książę, Jaś i Małgosia. Na koniec okazało się, że Mikołaj jednak nie zbankrutował i przywiózł prezenty.
W inscenizacji brali udział: Olejarnik Hanna (Kaśka), Wojtaszek Jakub (Bartek), Sment Bartosz (Marcin), Gołębiewska Wiktoria (Małgosia), Stefański Adam (Jaś). Gościnnie wystąpili: Gryczewski Maciej (Mikołaj), Stąporek Artur (książę), Sankowska Hanna (piosenka o Mikołaju), Pilżys Pola (renifer), Cybulska Aleksandra (renifer). Dekorację przygotowała pani Ewa Kosiło a muzykę pani Ewa Kociuba. To samo przedstawienie też 5 grudnia o godzinie 16.00 odegraliśmy dla podopiecznych ŚDS w Reczu. Przedstawienie przygotowała i opisała B.Pieciukiewicz.

Strefa harmonii - klub Melomana Osłuchanego

12 XII 2017r w telewizji TVN został wyemitowany materiał filmowy dotyczący naszej strefy harmonii - klubu Melomana Osłuchanego.
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Strefa harmonii - Klub Melomana Osłuchanego

Wieczór Kolęd

Góra Grosza

Góra GroszaAkcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.
Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 1 grudnia 2017 w holu hali widowiskowo-sportowej MGOKiS w Reczu odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 15 uczestników. Rozegraliśmy sześć rund spotkań. Najlepszym okazał się Cyprian Guzek, który wygrał 5 partii i jedną zremisował.

Klasyfikacja turnieju:
1. Cyprian Guzek
2. Hubert Hertel
3. Jagoda Hertel
4. Maksymilian Cymerman
5. Michał Nykiel
6. Artur Radomski

Turniej wyłonił skład reprezentacji naszej szkoły na Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się dnia 14 grudnia w Szczecinie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.

Artur Stąporek – organizator turnieju
Wygenerowano w sekund: 0.02
404,019 unikalne wizyty