Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Z historią za pan brat!

Z historią za pan brat!Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy na wielu płaszczyznach. Przywożą medale zarówno z zawodów sportowych, jak i konkursów przedmiotowych, zajmując w nich czołowe miejsca. Do ostatnich sukcesów należą wysokie lokaty osiągnięte w konkursach historycznych, a wszystko to dzięki uczennicom kl. VIb: Joannie Packań, Adriannie Piesyk i Aleksandrze Tomicz.
Najpierw drużyna pod opieką P. Andrzeja Horoszkiewicza ruszyła na podbój Warszawy, by wziąć udział w X  OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM ,,HETMANY”, w którym należało wykazać się wiedzą na temat Stefana Czarnieckiego i epoki, w której żył. Po zaciętej rywalizacji z reprezentacjami szkół przybyłymi na konkurs z całej Polski, drużyna w wyżej wymienionym składzie zajęła zaszczytne I miejsce i, oprócz nagród rzeczowych, przywiozła dyplom i Statuetkę Hetmana ufundowaną przez Organizatora. Ponadto, w rywalizacji indywidualnej, Joanna Packań zajęła I miejsce, a tuż za nią na podium stanęła Adrianna Piesyk zajmując miejsce II. Dodatkową atrakcją wyjazdu na konkurs była możliwość zwiedzenia stolicy, w tym Muzeum Warszawskiej Pragi i Budynku Sejmu RP oraz wyprawa szlakiem najciekawszych miejsc Warszawy podczas wycieczki Warsaw City-Tour.
To nie koniec sukcesów drużyny. 17 maja w Pełczycach odbyła się XIX edycja Konkursu Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat?” pod hasłem: „Ziemia Pełczycka w średniowieczu”. Po zsumowaniu punktów za rozwiązany test wiedzy historycznej, odpowiedzi ustne i wykonaną pracę plastyczną będącą wyobrażeniem zamku pełczyckiego okazało się, że drużyna z Recza okazała się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w rywalizacji szkół podstawowych, zaś w kategorii indywidualnej – Adrianna Piesyk miejsce II, a Joanna Packań – III.
Aleksandra Tomicz


ZDJĘCIA

XVIII Regionalny Turniej im. Krzysztofa Hołuba

II MIEJSCE W XIX EDYCJI KONKURSU HISTORII REGIONALNEJ „Czy znasz swój powiat?”

17 maja 2017 roku gimnazjalistki Jagoda Hertel, Lena Dobrynowicz i Agata Gołąb wzięły udział w tegorocznym Konkursie pod hasłem „Ziemia Pełczycka w średniowieczu” i zdobyły II miejsce wśród uczestników powiatu choszczeńskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W trakcie pierwszego uczniowie rozwiązywali test wiedzy, który wyłonił uczestników II etapu, polegającego na ustnej odpowiedzi na wylosowane pytania. Do drugiego etapu zakwalifikowały się: Agata Gołąb i Jagoda Hertel, zajmując II i III miejsce.

Pracę plastyczną, która odzwierciedlała problematykę zawartą w haśle tegorocznej edycji Konkursu, wykonała Aleksandra Kowalczyk.autor: Małgorzata Sawczuk

Językowe łamańce

Językowe łamańceDnia 22 maja 2017r. w czytelni naszej szkoły odbył się VIII Szkolny Konkurs Czytania "Językowe łamańce". W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas IV-VI.
Uczestników oceniała komisja w składzie:
- przewodniczący – pan Maciej Gryczewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Reczu,
- pani Agnieszka Koźbiał – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Reczu,
- pani Małgorzata Śmiechowska – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu,
- pani Wioletta Konstantynowicz – Przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Reczu. Szacowne jury wyłoniło laureatów:
- w klasach IV:
1.Oliwia Iwach
2.Michalina Skonieczna
3.Amelia Jankowska

- w klasach V:
1.Pola Pilżys
2.Maria Barna
3.Paulina Majewska

- w klasach VI:
1.Adrianna Piesyk
2.Aleksandra Tomicz
3.Joanna Cymerman

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy. Szczególne podziękowania dla komisji konkursowej i sponsorów.
Organizatorzy: Anna Rakowska i Maria Romanowska.

Dzień Tańca z Klanzą

Dzień Tańca z KlanząJuż po raz dziesiąty, w tym samym dniu 15.05, we wszystkich oddziałach KLANZA w całej Polsce (17 oddziałów w największych miastach Polski) a trzeci raz w RECZU nastąpiła eksplozja endorfin!!

Specjalne talenty i umiejętności nie były potrzebne. Wystarczyła odrobina chęci i szczypta dobrego humoru. Zaczęliśmy tańcami integracyjnym z wykorzystaniem m.in.: chust animacyjnych KLANZY. Te ogromne koła w kolorach tęczy i średnicy dochodzącej 5 metrów przeniosły wszystkich uczestników w bajkowy świat.
Najważniejsze, że byliśmy razem, bo prawdą jest, że muzyka łagodzi obyczaje.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.
R. Polarczyk., D. Cybulska-Czerniak

ZDJĘCIA

Wojewódzki Konkurs ''Biologiczne i historyczne osobliwości Jeziora Miedwie''

9 maja uczniowie Daria Wyroślak, Daria Konieczna i Artur Brydziński wzięli udział w warsztatach realizowanych w ramach Konkursu Ekologicznego „Jezioro Miedwie 2017” w Kołbaczu. Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z pracownikami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ze Szczecina, którzy następnie poprowadzili zajęcia w terenie, objętym programem Natura 2000. Warsztaty zakończyły się zajęciami w Zakładzie Uzdatniania Wody w Żelewie.

Tego dnia dostarczyliśmy również prace plastyczne i fotograficzne, związane z tematem „Jezioro Miedwie i okolice”, wykonane przez Natalię Bednarczyk, Aleksandrę Kowalczyk, Natalię Kucharczyk, Sarę Okonek i Tomasza Jałowieckiego. Wyniki zostaną ogłoszone 6 czerwca, wtedy też odbędzie się wspomniany w tytule konkurs. Powodzenia!


autor: Małgorzata Sawczuk

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania10 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej w Reczu i w Drawnie zaprezentowały swoje umiejętności pięknego czytania przed Komisją Konkursową, która wyłoniła zwycięzców. Tytuł:
- ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas drugich” otrzymała- DARIA KORZENIECKA - kl. II A SP Recz
- ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas trzecich” otrzymał – SZYMON ZIÓŁKOWSKI -SP Drawno
- ,,WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas drugich” otrzymała – DAGMARA SADOWSKA- SP Drawno
- ,,WICEMISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA klas trzecich” otrzymała -KLAUDIA WIĘCEK – KL. III D SP Recz
Gratulujemy zwycięzcom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas i pomogli w zorganizowaniu tego konkursu:
- RADZIE RODZICÓW PRZY SP W RECZU
- ŚRODOWISKOWEMU DOMU SAMOPOMOCY
- PPHU ,,NOWAK”
- FIRMIE HANDLOWO USŁUGOWEJ ,,NYKIEL”

Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz

Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz

28 kwietnia 2017 roku odbyła się pierwsza edycja rajdu rowerowego „Szlakiem Parków Podworskich gminy Recz”.

112 uczniów naszej szkoły z powodzeniem pokonało 25 km trasę. Duże brawa należą się uczniom klas IV, dla których był to spory wysiłek. Wyruszyliśmy o godz. 9:00 ze szkolnego boiska i pod troskliwą i czujną eskortą policji bezpiecznie dotarliśmy do Pomienia. Po krótkim odpoczynku czekał nas trudniejszy odcinek do Lubieniowa. Mieliśmy 8 km jazdy po wzniesieniach, bruku, piaszczystych, polnych i leśnych drogach.

W Lubieniowie na terenie parku Podworskiego (były teren SP) odbył się festyn sportowo – rekreacyjny. Bawiliśmy się radośnie i wesoło przy dźwiękach muzyki i posiłku, przygotowanym przez mamy uczniów z Lubieniowa. Ostatni odcinek 9 km do Recza należał do najłatwiejszych. Zjeżdżając z Grabowca można było podziwiać krajobraz naszego miasteczka i dać odpoczynek zmęczonych mięśniom. Wszyscy ukończyli rajd bez najmniejszych urazów, nad bezpiecznym przebiegiem czuwali nauczyciele i rodzice.

Dziękujemy Policji z Panem Grzegorzem Zawarskim na czele za zapewnienie bezpieczeństwa drogowego, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, GKZPA w Reczu za dofinansowanie pikniku, wszystkim rodzicom – za wspólną zabawę, paniom M. Krakowiak i M. Drabik za pomoc organizacyjną, nauczycielom za opiekę.

Rodzice:

- Pan R. Pilżys          

- Pan Sumara Maciej

- Pani M. Pietrzak

- Pan Z. Kocyła

- Pan M. Cierpiał

- Pan M. Więcek

- Pani A. Staszak

- Pani A. Konieczna 

- Pani K. Sankowska 

- Pani A. Zielińska

 Nauczyciele:

- Pani B. Pokorska – koordynator

- Pan J. Drapiński

- Pani M. Olender- Zań

- Pan M. Gryczewski

- Pan J. Mikuła

- Pani D. Mikuła

- Pani J. Bednarczyk

- Pani K. Szczepaniak

- pani K. Hejza

- Pan J. Romanowski

- Pani M. Romanowska

- Pani A. Król

- Pani D. Rakowska

Za rok spotkamy się na kolejnej edycji rowerowej przygody.

B.P.

Zdjęcia w galerii

"Wielki 3- Maju"

"Wielki 3- Maju"

Dnia 27.4.2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów świąt majowych. Motywem przewodnim było hasło: "Witaj 3- Maju". Uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczno- taneczny. Mogliśmy wysłuchać patriotycznych utworów przeplatanych nutkami piosenek oraz obejrzeć ciekawe układy taneczne. Radosny i pogodny nastrój przedstawienia dopełniała wielobarwna dekoracja.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom klas V i VI oraz III biorącym udział w przedstawieniu.

Nauczyciele odpowiedzialni za montaż słowno- muzyczny: J.Cymerman, A. Kowal, S. Kowalewska, D. Mikuła, A. Zarzecki. Dekoracja: Z. Łońska, J. Kwaśnik.

 

zdjęcia

PARA 2017

PARA 2017

Tegoroczny pełen emocji Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych PARA 2017 już za nami. To niezwykle ważne wydarzenie muzyczne przyniosło nam wiele sukcesów. Wśród najlepszych w powiecie zdobywców tytułu laureata znalazły się uczennice naszej szkoły:

-Zofia Gryczewska –( instruktor - Ewa Kociuba)

-Wiktoria Spieler-( instruktor – Grzegorz Jurkiewicz)

jak również absolwent naszej szkoły – Jakub Skory.

Wyróżnienie otrzymał zespół wokalny w składzie: Oliwia Konstantynowicz, Alicja Konstantynowicz i Wiktoria Spieler.

Dyplomy uczestnictwa otrzymały: Hanna Sankowska, Hanna Gryczewska, Hanna Olejarnik, Alicja Konstantynowicz.

Gratulujemy naszej licznej śpiewającej grupie i ich opiekunom. Przed laureatami kolejny etap wojewódzki. Zaprezentują się tym razem na scenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Lista przyjętych kandydatów do klasy pierwszej

Lista przyjętych kandydatów

do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Reczu na rok szkolny 2017/2018:


1. Mateusz Simiński
2. Marcel Sysiak
3. Hubert Kotniewicz
4. Temilola Matthew Faruq Titilope Balogun
5. Wojciech Szysz
6. Maria Kozina
7. Zuzanna Sawka
8. Radosław Zalewski
9. Julia Młynarczykowska
10. Julia Nykiel
11. Agata Marchwant
12. Nadia Kołodziejska
13. Mateusz Kozieł
14. Nikola Gołębiewska
15. Martin Lenik
16. Filip Delegacz
17. Łucja Stachańska
18. Filip Halamus
19. Lena Juchniewicz
20. Wojciech Lewandowski
21. Aleksandra Denisiuk
22. Radosław Józefczyk
23. Zuzanna Jusińska
24. Sebastian Jezierski
25. Marcel Smus
26. Aleksandra Walisiak
27. Barbara Szczota
28. Wojciech Patyk
29. Amelia Kurkowska
30. Julia Cybulska
31. Natan Milewski
32. Jakub Wlazłowski
33. Kacper Pietrzak
34. Wojciech Kokorzycki
35. Aleksandra Drężek
36. Patrycja Myczkowska
37. Igor Kurlej
38. Agnieszka Eichman

Wygenerowano w sekund: 0.05
235,244 unikalne wizyty