Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

MAK - MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI

MAK - MŁODZIEŻOWA AKADEMIA KOMUNIKACJI

We wtorek 9 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbyło się spotkanie, zorganizowane przez gimnazjalistki Adrianę Cybulską i Angelikę Sikorę. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszego Gimnazjum.

 

  W spotkaniu uczestniczyli również wychowawcy uczniów, zaproszony przez gimnazjalistki p. Ireneusz Kostka - Stowarzyszenie Lider Pojezierza oraz koleżanki głównych bohaterek z Gimnazjum w Krzęcinie.

 

  Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży projektu, w którym Ada, Angelika oraz Hanna Szremska od dłuższego czasu biorą udział. Dziewczęta uczestniczą w Młodzieżowej Akademii Komunikacji - programie, którego głównym założeniem jest edukacja młodzieży w kierunku szeroko rozumianego dziennikarstwa. W sierpniu 2017 r. nasze gimnazjalistki brały udział w 2-tygodniowych warsztatach radiowo-telewizyjno-multimedialnych w Szczecinku, Opavie (Czechy) oraz Gryżynie i Zielonej Górze (woj. lubuskie). Podczas tych warsztatów, w których brała udział młodzież z 13 gmin, na terenie których działa Stowarzyszenie Lider Pojezierza, dziewczęta nauczyły się profesjonalnego dziennikarskiego fachu. W następnych wyjazdach uczestniczyły w wycieczce do Warszawy, a już niedługo szykuje się wyjazd na Litwę.

 

  Warto dodać, że Ada, Hania i Angelika uczestniczą w tym projekcie dlatego, że wygrały konkurs, którego celem było przygotowanie prezentacji o swojej lokalnej ojczyźnie: Ada przygotowała prezentację na temat historycznej postaci związanej z Reczem -Danielu Kramerze, Hania napisała ciekawy i humorystyczny tekst na temat naszego miasteczka, zaś Angelika profesjonalną prezentację na temat najciekawszych miejsc Recza. Jury konkursowe nie miało wątpliwości, że wszystkie prezentacje zasługują na uznanie.

 

  Podczas wtorkowego spotkania dziewczęta opowiadały o swoich doświadczeniach i działaniach, jakie podejmowały uczestnicząc w projekcie. Przedstawiły również film, który nagrały uczestnicząc w jednym z warsztatów.

 

Więcej na facebooku Lidera Pojezierza.

Konkursy wokalne - ciąg dalszy sukcesów

Konkursy wokalne - ciąg dalszy sukcesówW dniu 10 stycznia 2018 odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu. Oprócz tego cyklicznego wydarzenia 12. i 13. stycznia odbyły się kolejne, w których brali udział nasi uczniowie.

W piątek odbył się Konkurs 12. Zachodniopomorski Konkurs Kolęd w Ińsku, w którym wyróżnienie zdobyła Julia Sankowska.

W sobotę duża grupa naszych uczniów wzięła udział w XI Regionalnym Konkursie Kolęd w Węgorzynie. Tutaj sukcesów było więcej.
W kategorii klas I-III 3 miejsce zdobyła Julia Sankowska (instruktor: Ewa Kociuba)
W kategorii klas IV-VI: 1 miejsce Hanna Gryczewska (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz), 2 miejsce Nadia Kozina (instruktor: Ewa Kociuba), natomiast wyróżnienie Zofia Gryczewska (instruktor: Ewa Kociuba).
W kategorii klas VII SP – III Gimn 3 miejsce zdobyła Joanna Stąporek (instruktor: Grzegorz Jurkiewicz).

Warto dodać, że w kategorii ponadgimnazjalnej i dorosłych bezkonkurencyjny był Adrian Kociuba, który reprezentował MGOKiS w Reczu. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały jeszcze: Hanna Sankowska oraz Alicja Konstantynowicz.


XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Reczu

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek w ReczuJuż po raz trzynasty mieliśmy zaszczyt wysłuchać świetnych wykonawców w repertuarze związanym z kolędami i pastorałkami. 10 stycznia bowiem odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Konkurs odbywa się - tradycyjnie - pod patronatem ks. biskupa Henryka Wejmana, jednocześnie w tym roku po raz pierwszy patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W imieniu wszystkich organizatorów: Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, parafii pw. Chrystusa Króla w Reczu oraz Fundacji Szczecińskiej, dziękujemy dyrekcji Filharmonii za ten gest. Jak pisze p. Dorota Serwa – dyrektor Filharmonii w liście skierowanym do uczestników: „ Od wielu lat podejmujemy działania, których celem jest dialog z odbiorcą i edukacja kulturalna. Szczególnie bliskie są nam wszystkie przedsięwzięcia realnie angażujące melomanów, bez względu na ich metrykę. Państwa inicjatywa wpisuje się w nasze założenia i daje nadzieję na to, że kolejne pokolenia będą nie tylko bardziej świadomymi odbiorcami, ale też twórcami kultury”.

Konkurs, który w tym roku miał miejsce w hali sportowo-widowiskowej, ma na celu popularyzację śpiewania kolęd i pastorałek, wspieranie rozwoju uczniów w wieku 6-19 lat, którzy mają talent muzyczny, wymianę doświadczeń poprzez integrację uczniów z różnych szkół. Do tegorocznych zmagań wokalnych zgłosiło się ponad 45 uczestników z Bierzwnika, Choszczna, Dobrzan, Ińska, Piły, Szczecina, Łaska, Zieleniewa, Kalisza Pom., Pyrzyc oraz Recza.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018r. o godzinie 15.00 rozpoczynamy 26 finał WOŚP.
Zapraszamy!!!

ANIELE - STRÓŻU MÓJ

Z wielką przyjemnością podaję wyniki konkursu plastycznego „ANIELE – STRÓŻU MÓJ". i mimo iż w tym roku dotarło do nas znacznie mniej prac to wyciąganie ich z kopert było dla nas jak zwykle ogromnym przeżyciem. Laureatom serdecznie gratuluję talentu i pracowitości a opiekunom i rodzicom zdolnych pociech.

Kategoria I (klasy 1 -3)
1) HANNA GŁADKOWSKA
SKĘPE

2) ERYK ZAKRZEWSKI
STOJADŁA

3) GABRIELA GÓROWSKA
SŁOMNIKI

kategoria II (kLasy 4 - 6)
1) AMELIA PAŁKA
NOWY STAW

2) ROKSANA GAPIŃSKA
PŁONNE

3)DOMINIKA SOBKIEWICZ
PŁONNE

W KATEGORII 3 NIE DOSTARCZONO PRAC.

formy przestrzenne:
1)BARTOSZ KUBIAK
MIĘDZYCHÓD

2)MAJA BARTCZAK
KOŁACIN

3)BARTOSZ MOSPINEK
KOŁACIN.


ORGANIZATORZY KONKURSU „ANIELE – STRÓŻU MÓJ" BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĄ NIŻEJ WYMIENIONYM SPONSOROM ZA OKAZANĄ POMOC:
- NADLEŚNICTWO DRAWNO,
- PANSTWU T.K CYMERMAN
- PAŃSTWU M.M NOWAK,
- PAŃSTWU W.K PROCAK

ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 11 stycznia 2018 r. odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami. Zebrania odbędą się o godz. 15.30.

Program zebrań:

15.30 – hala sportowa – spotkanie rodziców z sędzią p. Anną Marią Wesołowską. Tematyka: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole.

Po zakończeniu spotkania – ok. 17.00-17.30 - odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami.

Dyżur nauczycieli do godz. 18.45.

Serdecznie zapraszam


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek

Obiady w styczniu

U w a g a ! Cena obiadów w styczniu 2018r.:

- dla dorosłych – 90,72 zł
- dla uczniów - 48,00 zł

Termin płatności do 12.01.2018 r.
Obiady wydawane będą do 12 stycznia 2018r. (piątek) oraz w dniach 29-31 stycznia 2018 r.
Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego ul. Ratuszowa 29 73-210 Recz Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

List do Św. Mikołaja

List do Św. MikołajaCzy któreś z naszych dzieci poprosiłoby Św. Mikołaja o przybory do szkoły? Dziewczynka z mariańskiej parafii na Filipinach napisała list, którego treści zapomnieć nie sposób. Był bardzo krótki. Oto jego treść:

Kochany Święty Mikołaju, chciałabym dostać w prezencie ołówek.

Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc Świętemu Mikołajowi w realizacji marzenia dziewczynki. Otóż, kiedy na lekcji religii poznały historię „dzieci tajfunu”, chętnie zabrali się do pracy. Wykonali kartki świąteczne, które można było nabyć 17 grudnia po Mszy Św.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą akcję. Podziękowania składamy także p. Zofii Łońskiej, która swoją kreatywnością i osobistym zaangażowaniem pomogła nam w tym przedsięwzięciu.

ORGANIZACJA DNIA 22 GRUDNIA 2017 R. - WIGILIE KLASOWE

ORGANIZACJA DNIA 22 GRUDNIA 2017 R. – WIGILIE KLASOWE

W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe, klasowe spotkania przy poczęstunku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty. Mając na względzie oczekiwania uczniów, rodziców i wychowawców organizacja pracy szkoły w tym dniu wygląda następująco:
Dzień z wychowawcą

8.00-8.25 (1 lekcja) – przygotowania do wigilii klasowych
8.30-9.00 (2 lekcja) – wspólne życzenia świąteczne i kolędy (hala sportowa)
9.00 – 9.20 (3 lekcja) – wigilie klasowe
9.25 – 9.45 (4 lekcja) – wigilie klasowe
9.55 – 10.15 (5 lekcja) – wigilie klasowe
10.15-10.45 – odwozy

Świetlice czynne do godz. 12.00

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły
Wygenerowano w sekund: 0.14
472,492 unikalne wizyty