Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Nowy Gimpress

Newsy

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazety Gimpress

Gimpress_2018_1

Karnawał w świetlicy

Karnawał w świetlicy
Karnawał w Wenecji, Brazylii i u nas w świetlicy Szkoły Podstawowej w Reczu.


7.02.2018r. na 5 lekcji rozpoczął się ,,Bały Bal”. Już sama nazwa balu sugerowała wszystkim o przebraniu się na biało. Przygotowaliśmy również białe konkursy i konkurencje:
 Taniec z białym balonem
 Bieg z białą piłeczką
 Zjadanie białych ciastek
 Zjadanie białych pianek
 Wypicie mleka
 Rysowanie białą kredą bałwana na kolorowym tle ( oczy zawiązane szalikiem)
 Kto szybciej zawiąże białą kokardkę
W balu uczestniczyły dzieci z klas 1-3 po skończonych lekcjach. Obejrzyjcie to na zdjęciach.
Opisała B.Pieciukiewicz
Facebook - zdjęcia


One Billion Rising

One Billion Rising

Kolejny, bo już 3 raz Szkoła Podstawowa w Reczu wzięła udział w akcji One Billion Rising- taniec przeciwko przemocy wobec kobiet.W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice uczniów, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego Pani Sylwia Leśniak oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu Pani Agnieszka Koźbiał. 

 

Dzisiejszego dnia reprezentowaliśmy naszą szkołę w Choszcznie na placu przy fontannie.
Piękny taniec... 

Wioleta Sankowska 

Alfik Matematyczny

Alfik MatematycznyDnia 22 listopada 2017 obyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 67 tysięcy uczestników z całej Polski.
Uczniowie z naszej szkoły również wzięli w niej udział.
56 uczniów z klas od II SP do II Gim, sprawdziło swoje umiejętności matematyczne.
Milo nam poinformować, że w tej grupie aż pięciu uczniów uzyskało bardzo dobry wynik w konkursie.
- Guzek Cyprian – IIa Gim – 4 miejsce w województwie,
- Jacob Wojtaszek – Va,
- Amanda Piwowar – VIA,
- Aleksandra Tomicz – VIIb,
- Joanna Packań – VIIb.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komunikat dla rodziców

Niniejszym informuję, że na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie znajduje się komunikat dla rodziców w sprawie:
- warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
- zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
- indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży.

z poważaniem
Maciej Gryczewski, dyrektor szkoły

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza 2017

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza 2017W tym roku szkolnym Akcja Góra Grosza zorganizowana była w szkole w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku. Brali w niej udział uczniowie ze wszystkich klas, a także biblioteka szkolna i świetlica szkoły podstawowej – BRAWO Wy!

Chcielibyśmy przedstawić jej wyniki: otóż zebraliśmy niebagatelną kwotę: 1 224,69 zł w 32 410 monetach, jak do tej pory jest to najwyższa suma pieniędzy zebrana przez naszą szkołę w ramach akcji Góra Grosza.
A oto tabela:


Dziękujemy Wam wszystkim za okazane serce!
Zebrane fundusze przekazane zostaną na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Z Waszą pomocą udzielono wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z takiej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl.

Akcja „Góra Grosza” w pięciu krokach:
1. Utworzenie komitetu organizacyjnego;
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.

W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy liczyli zebrane grosze – DZIĘKUJEMY
uczennicom z klasy 3a SP: Lenie Koniecznej, Mai Koniecznej, Martynie Rychlińskiej, Kindze Sudoł, Milenie Kołodziejczyk i Darii Sowińskiej,
uczniom z klasy 5a: Oliwii Iwach, Kornelii Skryp, Amelii Jankowskiej, Filipowi Zań, Mateuszowi Myczkowskiemu, Igorowi Wyroślak, Wiktorii Rumbuć, Michalinie Skoniecznej, Aleksandrze Wesołej, Aleksandrze Cybulskiej, Julii Błaszczyk, Joannie Różańskiej, Jakubowi Pater,
uczniom z klasy 5b: Marcinowi Nykiel, Bartoszowi Sment, Aleksandrowi Cylwik, Maciejowi Cymerman, Amelii Koniecznej, Mai Staszak, Julii Urbańskiej, Hubertowi Hertel, Kewinowi Sobali, Szymonowi Wieczorek, Jacobowi Wojtaszek,
uczniom z klasy 6a: Robertowi Skoremu, Karolowi Dumowskiemu,
oraz uczniom z klasy 2c G: Jakubowi Kowalczykowi, Alicji Konstantynowicz, Oliwii Konstantynowicz, Roksanie Florczak, Barbarze Stanik, Karinie Jezierskiej, Kacprowi Wels, Dawidowi Staszczykowi, Mateuszowi Majewskiemu.

Koordynatorzy szkolnej akcji „Góra Grosza 2017”: Bernadeta Śliwińska, Joanna Bykowska, Maria Romanowska i Joanna Urbańska.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznego przedszkola i klas I publicznej szkoły podstawowej

Zasady rekrutacji do Przedszkola Miejskiego w Reczu i Szkoły Podstawowej w Reczu.

Rodzice dzieci, które obecnie uczęszczają do Przedszkola Miejskiego w Reczu składają do dyrektora deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 w terminie od 22 lutego do 28 lutego br.

Rodzice dzieci, które nie uczęszczały do tej pory do Przedszkola Miejskiego w Reczu składają do dyrektora wyżej wymienionego przedszkola wnioski o przyjęcie do przedszkola w terminie od 1 marca do 30 marca br.

Dzieci zamieszkałe na terenie gminy Recz przyjmowane są do klasy I Szkoły Podstawowej w Reczu z urzędu, na podstawie zgłoszenia, w którym wskazuje się adres miejsca zamieszkania rodziców.

Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej należy składać do dyrektora szkoły podstawowej w terminie do 23 marca br.

Dzieci, dla których Szkoła Podstawowa w Reczu nie jest szkołą obwodową, mogą być przyjęte po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Wnioski o przyjęcie do Szkoły Podstawowej w Reczu należy składać w terminie od 26 marca do 27 kwietnia br.

Załączniki:

1. Zarządzenie w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2018/2019 do publicznego przedszkola i klas I publicznej szkoły podstawowej.


2. Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego.


3. Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola.


4. Oświadczenie rodziców o planowanym pobycie dziecka w przedszkolu powyżej 5 godzin dziennie.


5. Zgłoszenie dziecka do I klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019.


6. Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji do przedszkola.


7. Uchwała w sprawie kryteriów rekrutacji do szkoły.

ASY SZKOŁY

ASY SZKOŁY

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 za nami. Po pięciu miesiącach wytężonej pracy – nadszedł wreszcie czas na zasłużony odpoczynek. Poniżej prezentujemy listy uczniów poszczególnych klas, którzy na półrocze otrzymali średnie ocen minimum 4.75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

 

Iscenizacja Bożonarodzeniowa

Iscenizacja BożonarodzeniowaBoże Narodzenie to czas magii, radości i przebaczenia. Tradycyjnie więc uczniowie naszej szkoły, już w listopadzie, z wielkim zapałem wzięli się do przygotowania inscenizacji Bożonarodzeniowej.

Małego Jezusa powitali aniołowie, pasterze i nędznicy. Nie zabrakło również przebiegłych diabłów czyhających na duszę Heroda. Uczniowie stanęli na wysokości zadania wcielając się w role i ucząc się nie lada trudnych tekstów. Całą inscenizację uświetnił śpiew dziewczynek tych małych i dużych, jak zwykle perfekcyjnie przygotowanych przez p. Ewę Kociubę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców i dyrekcji za pomoc i wparcie. Przedstawienie przygotowały p. Ewa Kociuba, Bogumiła Pieciukiewicz i nauczyciele religii.

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

„To cudowne miejsce. Widać, że tutaj dba się o rodzinę, dba się o dziecko. Nie oznacza to, że nie ma  problemów. Staramy się je wszyscy razem rozwiązywać, tak aby nasze dzieci były uśmiechnięte i szczęśliwe, a rodziny pełne”. Tak o swojej wizycie w Reczu mówi sędzia Pani Anna Maria Wesołowska.

 

W dniu 11 stycznia 2018 r., z inicjatywy pedagoga szkolnego Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu p. Wiolety Sankowskiej, p. Sylwii Leśniak z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Reczu, Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Reczu, odbyło się spotkanie  z p. sędzią.

Wygenerowano w sekund: 0.03
472,457 unikalne wizyty