Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, uczniowie mogą wreszcie udać się na upragnione wakacje i aż do 4 września zapomnieć o książkach ciesząc się słodkim lenistwem.

Podczas apelu z prawdziwą przyjemnością mogliśmy wyróżnić tych, których ciężka praca przełożyła się na wyniki w nauce.

Uczniowie klas III szkoły podstawowej kończący I etap nauczania, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe oraz bardzo dobre zachowanie, otrzymali odznaki „Wzorowy Uczeń”. W tym roku szkolnym byli to:

 

Klasa III A   

1.Wanessa Duda

2.Paulina Grzyb

3.Zuzanna Kuźmicz

4.Julia Maj

5.Małgorzata Piesyk

6.Małgorzata Tomicz

7.Zuzanna Tuchelman

8.Amelia Woźniak

Klasa III B 

1.Oliwier Bańkowski

2.Julia Czarnecka

3.Antoni Gołębiewski

4.Filip Mazurak

5.Hanna Olejarnik  

Klasa III C 

 1.Kornelia Bożacka

2.Oskar Dalmaczyński

3.Zofia Gryczewska

4.Nadia Kozina

5.Wiktoria Pawlak

6.Zuzanna Wyroślak

 Klasa III D 

1.Patrycja Kłoda

2.Oskar Merks

3.Klaudia Więcek

 

Uczniowie, którzy na świadectwie uzyskali średnią ocen minimum 4,75 oraz wzorową bądź bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Z poszczególnych klas byli to:

 

Klasa IV A

 1. Oliwia Iwach

2. Amelia Jankowska

3. Jakub Pater

4. Aleksandra Cybulska

5. Filip Zań

6. Szymon Zań

7. Joanna Różańska

8. Roksana Pietrzak

9. Mateusz Zawarski  

 Klasa IV B 

1. Maciej Cymerman

2. Hanna Gryczewska

3. Hubert Hertel

4. Amelia Konieczna

5. Zuzanna Sankowska

6. Bartosz Sment

7. Maja Staszak

8. Julia Urbańska

9. Hanna Więcek

10. Jacob Wojtaszek

11. Zuzanna Żułtaszek

12. Aleksander Cylwik   

 Klasa V A 

1. Amanda Piwowar

2. Martyna Bąkowska

3. Zuzanna Sumara

4. Natalia Piesyk

5. Jakub Emilianowicz

6. Wiktoria Stachańska

7. Marta Cierpiał

8. Anna Szymczak

9. Jakub Bodnar

10. Maksymilian Okonek

 Klasa V B 

1. Maria Barna

2. Pola Pilżys

3. Jakub Stasiak

4. Hanna Kuźmicz

 

Klasa V C

 1. Małgorzata Krakowiak

 Klasa VI A 

1. Laura Rzepka

2. Katarzyna Afeltowicz

3. Klaudia Denisiuk

4. Łucja Tuchelman 

Klasa VI B 

1. Aleksandra Tomicz

2. Adrianna Piesyk

3. Joanna Packań

4. Joanna Cymerman

5. Aleksandra Jarzębak 

 

 

 

Klasa I A gimnazjum 

1. Angelika Sikora

2. Cyprian Guzek

3. Hanna Szremska

Klasa I B gimnazjum 

1. Natalia Kmetyk

2. Nikola Zawarska

Klasa I C gimnazjum 

1. Barbara Stanik

2. Alicja Konstantynowicz

3. Oliwia Konstantynowicz

4. Roksana Florczak

 Klasa II A gimnazjum

 1. Konrad Bożacki

2. Adrianna Cybulska

3. Maciej Domagalski

4. Zuzanna Kostrzewska

5. Dariusz Parchem

6. Karol Stąporek

Klasa II B gimnazjum 

1. Oliwia Kmetyk

2. Karolina Kraska

3. Karolina Biskupska

Klasa II C gimnazjum 

1. Artur Brydziński

2. Maksymilian Cymerman

3. Jagoda Hertel

4. Daria Konieczna

5. Sara Okonek

 

 

Rodzice wyżej wymienionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne jako wyraz uznania za wzorowe wychowanie dziecka.

 

W szkole podstawowej od wielu lat nagradzani są uczniowie, którzy w ciągu całego roku szkolnego nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Fundatorem nagrody "Budzik" jest pan Krzysztof Janiak. W roku szkolnym 2016/2017 100% frekwencją mogli poszczycić się:

1. Oliwier Pawlak kl. II B

2. Małgorzata Piesyk kl. III A

3. Małgorzata Tomicz kl. III A

4. Bartosz Kantor kl. III C

5. ZuzannaSzymczak kl. III D

6. Szymon Wieczorek kl. IV B

7. Natalia Piesyk kl. V A

8. Weronika Mazurek kl. VI A

9. Adrianna Piesyk kl. VI B

Podobną nagrodę, spośród uczniów gimnazjum, otrzymała Angelika Sikora z kl. I A.

 

Niezwykle emocjonującym momentem podczas apelu było ogłoszenie listy uczniów szkoły podstawowej, którzy w minionym roku szkolnym wypracowali najwyższe średnie ocen i zostali laureatami "Złotej dziesiątki". Oto najlepsi z najlepszych:

Miejsce 1. średnia 5,91 Aleksandra Tomicz        
Miejsce 2. średnia 5,82 Adrianna Piesyk
Miejsce 3. średnia 5,64 Joanna Packań 
Miejsce 4. średnia 5,55 Amanda Piwowar
Miejsce 5. średnia 5,45

Martyna Bąkowska

Maria Barna

Pola Pilżys

Miejsce 6. średnia 5,36

Joanna Cymerman

Amelia Konieczna

Julia Urbańska

Oliwia Iwach

Miejsce 7. średnia 5,30 Laura Rzepka
Miejsce 8. średnia 5,27

Zuzanna Sumara

Bartosz Sment

Amelia Jankowska

Miejsce 9. średnia 5,18

Katarzyna Afeltowicz

Jakub Stasiak

Wiktoria Stachańska

Hanna Gryczewska

Hubert Hertel

Jakub Pater

Aleksandra Cybulska

Miejsce 10. średnia 5,09

Aleksandra Jarzębak

Natalia Piesyk

Jakub Emilianowicz

Maciej Cymerman

Hanna Więcek

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanych oraz bezpiecznych wakacji.

Wyniki konkursów: literackiego i plastycznego o tematyce ekologicznej

Wyniki konkursów: literackiego i plastycznego o tematyce ekologicznejW sobotę, 1 lipca, na dziedzińcu Drawieńskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród, wyróżnień oraz dyplomów uczestnikom Rodzinnego Konkursu Literackiego oraz indywidualnego Konkursu Plastycznego ogłoszonego w ramach IV Kampanii Edukacyjnej „KRASNALOWE EKOCUDA”.
Zarówno konkurs literacki zorganizowany przez Gminę Drawno i Drawieński Ośrodek Kultury jak i konkurs plastyczny skierowany został do osób zamieszkałych na terenie gmin: Drawno, Recz, Choszczno, Pełczyce, Krzęcin, Bierzwnik oraz Kalisz Pomorski, Złocieniec i Drawsko Pomorskie, a także wszystkich turystów przebywających na tym obszarze i chcących wziąć w nim udział. 
Formą pracy literackiej był krótki utwór literacki (w dowolnej formie, np.: wiersz, opowiadanie, baśń…) poświęcony szeroko pojętej ekologii. 
Jury w dziesięcioosobowym składzie pod kierunkiem p. Joanny Markiewicz uhonorowało dwie uczennice z naszej szkoły. II miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Tomicz, która napisała wiersz zatytułowany „Eko krasnale z Drawna nad Drawą”, zaś wyróżnienie za utwór „Zakątek natury” otrzymała Maria Barna.
Tematem pracy plastycznej w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej była ilustracja odzwierciedlająca problemy związane z ochroną środowiska, wody, ziemi i powietrza oraz niebezpieczeństwami związanymi z zanieczyszczaniem i zaśmiecaniem świata, natomiast w kategorii młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – projekt graficzny na kubek ceramiczny o wyżej wymienionej tematyce.
Jury i tym razem doceniło nasze uczennice i przyznało wyróżnienia: Mai Koniecznej, Lenie Dobrynowicz oraz Weronice Skowron. Obecnym na uroczystości uczennicom nagrody i dyplomy wręczył Burmistrz Drawna Pan Andrzej Chmielewski.
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Drawieńskiego Ośrodka Kultury, w którego holu przez cały lipiec można podziwiać ich prace.

Zdjęcia

Informacja o przyznaniu stypendiów za wybitne wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia

Na podstawie uchwały Nr VIII/31/15 z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów (Dz. U. Woj. Zachodniopomorskiego z 2015 r., poz. 1592) w dniu 10 lipca 2017 r. zostały przyznane stypendia Burmistrza Recza za wybitne wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017.

Stypendium Burmistrza Recza za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017 otrzymują:
1. Packań Joanna
2. Piesyk Adrianna
3. Piwowar Amanda
4. Rzepka Laura
5. Tomicz Aleksandra
6. Cieplicka Sandra
7. Cymerman Maksymilian
8. Gołąb Agata
9. Hertel Jagoda
10. Hołubowski Hubert
11. Konieczna Daria
12. Kowalczyk Aleksandra
13. Ogłoziński Bartosz
14. Safarzyńska Amelia

Nagrody za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017 otrzymują:

1. Bednarczyk Natalia
2. Biskupska Karolina
3. Cymerman Maksymilian
4. Guzek Cyprian
5. Konieczna Daria
6. Kowalczyk Jakub
7. Sikora Urszula
8. Spieler Wiktoria
9. Talarczyk Oskar
10. Afeltowicz Katarzyna
11. Barna Maria
12. Błyskoń Kaja
13. Cymerman Joanna
14. Gryczewska Zofia
15. Jarzębak Aleksandra
16. Packań Joanna
17. Piesyk Adrianna
18. Pilżys Pola
19. Kurlej Wiktoria
20. Wojtaszek Jacob
21. Szczakowska Maja
22. Stachańska Wiktoria
23. Tomicz Aleksandra
24. Zań Filip
25. Zań Szymon
26. Zawarski Mateusz
Uczniowie, którym zostało przyznane stypendium zostaną powiadomieni pisemnie lub telefonicznie o terminie wręczenia stypendium.

EGZAMINY POPRAWKOWE

EGZAMINY POPRAWKOWE
W Zespole Szkół w Reczu


28 sierpnia 2017 r. godz. 9.00 – wiedza o społeczeństwie
28 sierpnia 2017 r. godz. 10.30 – język polski
29 sierpnia 2017 r. godz. 9.00 – fizyka
29 sierpnia 2017 r. godz. 10.30 – język angielski

Wszystkie egzaminy odbędą się w sali nr 22 (budynek gimnazjum)


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "LEPSZA SZKOŁA"

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "LEPSZA SZKOŁA"Klasy: 1b, 1c, 2c i 3c Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu w roku szkolnym 2016/2017 brały udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "LEPSZA SZKOŁA Edycja 2016/2017"
W ramach projektu w wyżej wymienionych klasach nauczyciel matematyki:
mierzył poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego oraz analizował osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami pozostałych uczestników programu. Joanna Urbańska

Pożegnanie absolwentów

Pożegnaliśmy absolwentów 2014/2017, czas na podsumowanie.

W ubiegły czwartek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pożegnaniu absolwentów naszego gimnazjum. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody i podziękowania za solidną pracę na rzecz szkoły i środowiska. Pozwolę sobie przedstawić tych najlepszych i najaktywniejszych:

Najlepszą średnią wśród absolwentów uzyskała uczennica klasy IIIA Agata Gołąb - 5,61

Drugą średnią uzyskała uczennica klasy IIIC Sandra Cieplicka - 5.56

Egzaminy gimnazjalne najlepiej napisała Sandra Cieplicka - 78,50%

Drugi najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym uzyskała uczennica klasy IIIC Daria Wyroślak - 78,1%

Najlepsi sportowcy w szkole to Maksymilian Szulik (kl. IIIC) i Konrad Nakiela (kl. IIIB)

Zanotowaliśmy również sporo wysokich średnich w poszczególnych klasach kończących szkołę:

Klasa IIIA: Agata Gołąb - 5,61, Hubert Hołubowski - 5,11, Kinga Majewska - 4,77

Klasa IIIB: Natalia Krukowska - 4,89, Dawid Piątkowski - 4,78, Amelia Safarzyńska - 5,39, Wiktoria Spieler - 5,11, Oskar Talarczyk - 5,12

Klasa IIIC: Natalia Bednarczyk - 5,33, Sandra Cieplicka - 5,56, Lena Dobrynowicz - 5,28, Aleksandra Kowalczyk - 5,22, Natalia Kucharczyk - 4,78, Bartosz Ogłoziński - 5,33, Daria Wyroślak - 4,78.

Życzymy absolwentom wszystkiego najlepszego. Niech się spełnią wasze marzenia.

Spotkanie rodziców przyszłych klas pierwszych

Serdecznie zapraszam rodziców uczniów klas pierwszych, którzy od września 2017 r. rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej w Reczu, na spotkanie z przyszłymi wychowawcami.

Spotkanie odbędzie się w sali stołówki Szkoły Podstawowej w Reczu w czwartek 29 czerwca 2017 r. o godz. 15.00.


Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły.

Klasy I - sze w roku szkolnym 2017/2018

Klasy Ia – rok szkolny 2017/2018
wychowawca Renata Polarczyk


1. Broszko Krzysztof
2. Denisiuk Aleksandra
3. Drężek Aleksandra
4. Gałązkowska Wiktoria
5. Kokorzycki Wojciech
6. Kołodziejska Nadia
7. Kozieł Mateusz
8. Kozina Maria
9. Lenik Martin
10. Lewandowski Wojciech
11. Milewski Natan
12. Marchwant Agata
13. Myczkowska Patrycja
14. Patyk Wojciech
15. Pietrzak Kacper
16. Simiński Mateusz
17. Smus Marcel
18. Szysz Wojciech
19. Walisiak Aleksandra
20. Wolniak Kacper
21. Zalewski Mateusz

Klasy Ib – rok szkolny 2017/2018
wychowawca Danuta Cybulska-Czerniak

1. Balogun Mateusz
2. Cybulska Julia
3. Delegacz Filip
4. Eichman Antoni
5. Gołębiewska Nikola
6. Halamus Filip
7. Jezierski Sebastian
8. Józefczyk Radosław
9. Juchniewicz Lena
10. Jusińska Zuzanna
11. Kotniewicz Hubert
12. Kuczkowska Laura
13. Kurkowska Amelia
14. Kurlej Igor
15. Młynarczykowska Julia
16. Nykiel Julia
17. Sawka Zuzanna
18. Stachańska Łucja
19. Sysiak Marcel
20. Szczota Barbara
21. Wlazłowski Jakub

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
W dniu 22 czerwca 2017 r. i 23 czerwca 2017 r.

W związku ze zmianą organizacji pracy Zespołu Szkół w Reczu w dniu 22 czerwca 2017 r. przedstawiam co następuje:
1. Skrócenie lekcji wg poniższego zestawienia:

1 lekcja 8.00-8.35
2 lekcja 8.40-9.15
3 lekcja 9.25-10.00
4 lekcja 10.05-10.40
5 lekcja 10.55-11.30
6 lekcja 11.45-12,20
7 lekcja odwołana

2. Apel dla klas Szkoły Podstawowej – 2 lekcja
3. Apel dla klas Gimnazjum – 3 lekcja
4. Apele odbywają się na dziedzińcu Gimnazjum
5. Ogłaszam dzień 22 czerwca jako dzień z wychowawcą
6. Świetlica Szkoły Podstawowej pracuje do godz. 14.00

W związku ze zmianą organizacji pracy Zespołu Szkół w Reczu w dniu 23 czerwca 2017 r. przedstawiam co następuje:
1. Dyżury nauczycieli od godz. 7.30
2. Świetlica czynna od godz. 7.00
3. Odprowadzenie uczniów do kościoła – godz. 7.50
4. Przyprowadzenie uczniów z kościoła – ok. godz. 8.50
5. 9.00 – Uroczysty Zakończenie roku szkolnego – Apel na dziedzińcu Gimnazjum
6. Po apelu rozdanie świadectw na spotkaniu w klasach
7. Ok. 10.45 odwozy (po dzwonku)
8. Do odwozów odprowadzają wychowawcy na konkretną godzinę.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY

WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY9 czerwca uczniowie gimnazjum w składzie: Daria Wyroślak, Daria Konieczna i Artur Brydziński reprezentowali Zespół Szkół w konkursie: "Biologiczne i historyczne osobliwości jeziora Miedwie" organizowanym w Kołbaczu.
Daria Konieczna została finalistką X Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego.

Jednym z etapów tego konkursu, oprócz uczestnictwa w warsztatach ekologicznych, było wykonanie pracy plastycznej, ukazującej nieznane zakątki jeziora Miedwie. Z tym zadaniem świetnie poradziła sobie Natalia Bednarczyk, której praca konkursowa zajęła III miejsce i została umieszczona w kalendarzu na rok 2018 pt. 10 LECIE PROJEKTU EKOLOGICZNEGO "JEZIORO MIEDWIE"
Zobacz zdjęcia z konkursu


autor: Małgorzata Sawczuk

Powiatowy konkurs matematyczno - przyrodniczy w Lubianie

Powiatowy konkurs matematyczno - przyrodniczy w Lubianie

08 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Lubianie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Łamigłówki mądrej sówki”. W konkursie udział wzięło sześć drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu choszczeńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Pater z klasy IV, Amanda Piwowar z klasy V i Aleksandra Tomicz z klasy VI. Miło nam poinformować, że drużynowo wywalczyliśmy drugie miejsce, a Jakub i Ola zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom. Życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Zdjęcia
Wygenerowano w sekund: 0.06
235,242 unikalne wizyty