Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Gospodarz szkoły - klasa VIIb

Gospodarz szkoły - klasa VIIb

Pierwszy tydzień (9.04 – 13.04) pełnienia roli „Gospodarza szkoły” już za nami. W tym czasie promowaliśmy zdrowy styl życia w myśl haseł: „ Zdrowe odżywianie – zdrowy nastolatek” oraz „Ruch to zdrowie”. W ramach Tygodnia Zdrowia było coś dla ciała, ducha i umysłu.                                    

Zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia:

  • 9.04/ Z okazji Dnia Pracowników Służby Zdrowia podziękowaliśmy pani pielęgniarce za trud włożony w opiekę nad nami w czasie naszej niedyspozycji.
  • 10.04/ Przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów klas IV – VII na temat spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania sportu.
  • 11.04/ Zorganizowaliśmy akcję promującą spożywanie świeżo wyciskanych soków owocowo – warzywnych oraz sałatki z nowalijkami.
  • 12.04/ Przeprowadziliśmy Konkurs w kategorii OPEN: I Mistrzostwa Szkoły w Układaniu Kostki Rubika.
  • Opracowaliśmy ulotki  na temat zdrowego odżywiania, które wręczaliśmy nauczycielom i rodzicom przed spotkaniem z psychologiem.
  • 13.04/ Zaprosiliśmy do szkoły panią dietetyk na spotkanie z uczniami. Pamiętajcie…Śniadanie to podstawa.
  • Spędziliśmy aktywnie czas na długiej przerwie zapraszając kolegów do wspólnych tańców integracyjnych.

 

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie

Dziękujemy rodzicom oraz sponsorowi za pomoc i wsparcie.

 

Gospodarz szkoły – klasa VIIb

Wychowawca: Jolanta Kwaśnik

Akcja charytatywna

Akcja charytatywnaKolejny już raz uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną, której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację dla Karoliny Skory.

Karolina jest absolwentką naszej szkoły. W 2016 r. tuż przed świętami Wielkiej Nocy zachorowała na tętniaka mózgu. Obecnie jest uczennicą ZSP w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie i nauczyciele interesują się jej losem. Pamiętają dobrze zawsze uśmiechniętą i sympatyczną uczennicę i koleżankę. Na bieżąco śledzimy losy dziewczynki, o której opowiada jej brat. Dlatego kiedy przyszedł czas Wielkiego Postu, chętnie projektowali kartki świąteczne, wkładając w ich wykonanie nie tylko dużo pracy, ale przede wszystkim serce.

Organizatorzy akcji: Elżbieta Kosiło, Zofia Łońska, Ewa Kosiło serdecznie dziękują uczniom i ich rodzicom za wszelką pomoc.

Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiemDnia 12 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców z psychologiem panią Magdaleną Matuszczak.
Temat spotkania brzmiał "Jak kochać dziecko".
Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję ,że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się również z panią Magdaleną , która zawsze porusza bardzo ważne dla nas tematy. Bo przecież "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Wioleta Sankowska

KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH UCZĘSZCZAJĄCYCH NA ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI
22 marca 2018 r. odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich uczęszczających na zajęcia wyrównawcze. Konkurs ma na celu rozwijanie poczucia własnej wartości , zadowolenia z osiąganych sukcesów i pobudzania do aktywnej i systematycznej pracy. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas: III a, III b, III c. Wyniki konkursu:
I miejsce - Krzysztof Basiak 86% klasa III a
II miejsce - Massopust Adam 75% klasa III c
III miejsce - Sudoł Kinga 70% klasa III a.
Organizatorzy konkursu postanowili przyznać również wyróżnienie dla ucznia Oskara Drężka - klasa III b za zaangażowanie, wytrwałość i pracowitość przy rozwiązywaniu testu konkursowego. Zwycięzcom konkursu składamy gratulacje i życzymy powodzenia w dalszej nauce.
Wychowawcy klas trzecich: Bernadeta Śliwińska, Małgorzata Piwowar, Małgorzata Juszkiewicz.

Konkurs Recytatorski

26 marca 2018 roku odbył się międzyklasowy mini konkurs recytatorski uczniów klas trzecich . W konkursie wzięły udział: Daria Korzeniecka, Lena Konieczna, Maja Konieczna, Emilia Skonieczna, Zielińska Emilia, Gołębiewska Wiktoria i Sankowska Hanna. Jury w składzie pani Marlena Mielczarek i pani Jolanta Cymerman wyróżniły Darię Korzeniecką. Daria będzie reprezentowała klasy trzecie w konkursie recytatorskim w Drawnie. Wszystkim serdecznie gratulujemy - wychowawcy klas trzecich.

Techniki operacyjne.

BezpieczeństwoDnia 05.04.2018r. o godzinie 10:45, w Szkole Podstawowej w Reczu, odbyło się spotkanie z policją na temat: "Techniki operacyjne-zabezpieczenie materiałów dowodowych na miejscu przestępstwa". Zainicjowane zostało przez "gospodarza szkoły", którym w tym czasie była klasa IIB. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyły również równoległe klasy drugie. Na początku kierownik posterunku w Reczu zapoznał nas z regułami pracy w policji i przedstawił teorię zbierania dowodów. Kolejno technik z wydziału kryminalnego KP w Choszcznie pokazał nam praktykę, m.in. jak zabezpieczyć i zdjąć odciski palców z szyby oraz kartki papieru. Również zrobił test na obecność narkotyków chętnej uczennicy, polegającym na zbadaniu włosa. Na szczęście był negatywny. Panowie pobrali też DNA z ust i zeszytu.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w policji, co pewnie niektórych zachęciło do wyboru takiego zawodu w przyszłości.

Zdjęcia ze spotkania

Konkurs na kartkę świąteczną

GrafikiPrzed świętami Wielkanocnymi klasa 2b w ramach pomysłu "gospodarz szkoły" i współpracy z nauczycielami języka niemieckiego ogłosiła konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Kartki można było przygotować w języku polskim lub niemieckim. Na konkurs wpłynęło ponad 20 prac wykonanych przeróżnymi technikami, a dziewczęta z klasy 2b zadbały, by uczniowskie działa sztuki wyeksponowane były w holu szkoły. W środę, 28 marca wybierana była najładniejsza praca. Każdy oglądający wystawę mógł oddać głos na, jego zdaniem najładniejszą, świąteczną kartkę. Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców konkursu. Okazało się, że autorkami prac, które najbardziej spodobały się oglądającym są uczennice klas drugich gimnazjum:

1. Wiktoria Wrona

2. Sandra Stefańska

3. Roksana Stekiel

Zdjęcia kartek

Podziękowania dla księdza Piotra za pomysł.

Sponsorem nagród była Natalka Kmetyk z klasy 2b - również dziękujemy.

Zebrania rodziców z wychowawcami

Szanowni Państwo!

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu

Serdecznie zapraszam Państwa na ostatnie zaplanowane w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniu 12 kwietnia 2018 r. Będą one poprzedzone wykładem p. Magdaleny Matuszczak – psychologiem na temat: Jak mądrze kochać dziecko?, na który również Państwa zapraszam.
Plan spotkań:
15.30 – spotkanie rodziców z p. Magdaleną Matuszczak – psychologiem, temat: Jak mądrze kochać dziecko? Miejsce: Hol hali sportowej.
16.30 – spotkania wychowawców z rodzicami w klasach.
16.30 – dyżur nauczycieli (do godziny 18.30).

Z poważaniem
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Dzień z jajem

27 marca

W ramach pomysłu "Gospodarz szkoły" oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa 2b gimnazjum zorganizowała "dzień z jajem". Na godzinach wychowawczych klasy drugie gimnazjum, zaproszone klasy 3 gimnazjum oraz 7 szkoły podstawowej wzięły udział w konkurencjach, których motywem przewodnim było JAJO. Były wyścigi rzędów oraz konkurencja rzucania i łapania surowych jajek. Zabawa była przednia.
Dla młodszych uczniów klasa 2b zorganizowała w czasie przerwy poszukiwania wcześniej ukrytych jajek z czekolady.
No i pogoda dopisała!!!
Zobacz zdjęcia

A poniżej poszukiwania ukrytych jajek

Szukamy jajek... jak nam ślinka leci, ach!

Sponsorem dzisiejszej imprezy był wychowawca klasy 2b gimnazjum.

Życzenia świąteczne

Protokół z przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej

Wygenerowano w sekund: 0.03
472,446 unikalne wizyty