Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Zapraszamy

Czy znasz swój powiat?

Czy znasz swój powiat?

Dnia 23 maja 2019r. w  konkursie powiatowym: "Czy znasz swój powiat?" w Korytowie brały udział dwie drużyny: gimnazjum i szkoły podstawowej.

Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą i zdobyły dwa puchary dla naszej szkoły.

II miejsce drużynowo (Natala Kmetyk, Hania Szremska, Angelika Sikora)- gimnazjum

I miejsce (Kasia Afeltowicz, Klaudia Denisiuk, Laura Rzepka)- szkoła podstawowa.

Indywidualnie II miejsce Angelika Sikora.

Opiekunowie: Małgorzata Sawczuk, Aneta Kowal. Gratulacje!

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje


Lutowa akcja z pluszakami podzieliła się na kilka mniejszych. Dzięki Wam, kochani darczyńcy, ilość maskotek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W związku z tym akcję można było pomnożyć o inne 😃.

Cześć pluszaków została sprzedana na kiermaszu szkolnym, a za pozyskaną kwotę - 180,76 zł nasi wolontariusze wybrali i zakupili zabawki oraz artykuły plastyczne i dostarczyli je na Oddział Pediatryczny SP ZOZ w Choszcznie. Mamy nadzieję, że dzieciaczki przebywające na oddziale się ucieszą.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym.

A . Pacześna-Kozina

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP w Reczu na rok szkolny 2019/2020

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP w Reczu na rok szkolny 2019/2020

"Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Reczu na rok szkolny 2019/2020"


W dniu 31 maja w sali nr 1 odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatką na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Marią Barną. Opiekunki Samorzadów p. Małgorzata Sawczuk i p. Bogumiła Pieciukiewicz przedstawiły kompetencje i uprawnienia samorządu jako organu szkolnego, następnie zostały wyjaśnione zasady wyborów, które odbędą się w najbliższą środę - będziemy wybierali Przewodniczącego oraz 15 osobową Radę.

 

Na spotkaniu Maria  przedstawiła swój program wyborczy, następnie przedstawiciele klas mogli zadawać pytania. Okazało się, że zarówno kandydatka jak i przedstawiciele trójek klasowych mają wiele przemyśleń i pomysłów związanych ze szkołą.

 

Wybory już w środę w stołówce szkolnej. 

 

Warto dodać, że 27 maja br. obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego - dyrekcja szkoły złożyła Burmistrzowi - Wiesławowi Łońskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Robaczkowi  i radnym Rady Miejskiej w Reczu, a także Staroście - Pani Wiolecie Kaszak i Przewodniczącemu Rady Powiatu  -  Eugeniuszowi Nyklowi okolicznościowe gratulacje i życzenia. 

 

Dzień wcześniej - 26 maja - w całej Europie wybierano przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Były to również ważne decyzje wszystkich uczestniczących w wyborach Polaków.

 

Dla uczniów SP Recz 5 czerwca będzie jednym z najważniejszych wyborów na cały przyszły rok - wybrani zostaną przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej, którzy będą Was reprezentować. 

Niezwykle istotne i symboliczne  jest toże wybory w naszej szkole odbędą się dzień po obchodach 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów Rzeczypospolitej Polskiej - 4 czerwca 1989 roku.

Zatem do głosowania!!!


Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Obiady - czerwiec

U w a g a !

 

Cena obiadów w czerwcu 2019r.: 

- dla dorosłych     - 83,16 zł

 - dla uczniów     - 44,00 zł

 

Termin płatności do 14.06.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu!

 

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na spotkania z wychowawcami.

 

Tematem spotkań będzie przedstawienie informacji o:

1. Szkolnych procedurach obowiązujących na terenie placówki związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom,

2. Działaniach podejmowanych przez szkołę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom,

3. Osobach i instytucjach, do których można się zgłaszać o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

Spotkania odbędą się w dniu 30 maja, tj. w czwartek o godz. 15.30

 

Uwaga: wyjątkowo spotkania rodziców z wychowawcami klas IV B, IV C, V B oraz VII C odbędą się w dniu 29 maja, tj. w środę o godz. 15.30.

 

ps. Prosimy o zabranie długopisów.

 

Zapraszam

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

PLAN REKOLEKCJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

PLAN REKOLEKCJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Państwo!

 

Niniejszym informuję, że w porozumieniu z Parafią Recz rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 27-29 maja br.

Przypominam, że w tym roku szkolnym dni rekolekcji to dni wolne od zajęć dydaktycznych, natomiast mogą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Koordynatorami organizacji rekolekcji są p. Elżbieta Kosiło, p. Ewa Kosiło.

Okazuje się, że jesteśmy wszędzie!

Okazuje się, że jesteśmy wszędzie!

Okazuje się, że jesteśmy wszędzie!

 

21 maja br. o godz. 12.00 nad Stawem Brodowskim w Szczecinie odbyło się Święto Harmonii - takim właśnie wydarzeniem oficjalnie otwarto pierwszą Miejską Strefę Harmonii. Staw Brodowski został oznaczony niestandardową, pływającą po tafli wody, tablicą informacyjną - również z logo naszej szkoły!

Dęby Powiatu Choszczeńskiego

Dęby Powiatu Choszczeńskiego

Dęby powiatu rozdane, a wśród nich przedstawiciele Szkoły Podstawowej i naszego miasta!

W piątek (17 maja) w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2, już po raz czwarty wręczono wyróżnienia promocyjne „Dęby Powiatu Choszczeńskiego”. Miło nam poinformować, że w kategorii "Sport i turystyka" nominację otrzymała uczennica naszej szkoły Maria Barna - reprezentantka Polski w ju-jitsu oraz zdobywczyni Pucharu Świata i Europy w tej dyscyplinie. Marii serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tej nominacji!

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży

Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Niniejszym informuję, że zgodnie z ustaleniami z Parafią Recz rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 27 - 29 maja 2019 r.

Głównym organizatorem rekolekcji jest Parafia Recz. Przypominam jednocześnie, że - na podstawie zatwierdzonej organizacji pracy szkoły - dni rekolekcji to dni wolne od zajęć dydaktycznych. W szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo - wychowawcze zgodnie z przyjętym planem rekolekcji.

Szczegółowy plan zajęć, przerw obiadowych, godzin odwozów i pracy świetlicy szkolnej zostanie podany do wiadomości na tablicach ogłoszeń, stronie internetowej szkoły i na szkolnym profilu na facebooku w środę 22 maja.

Z poważaniem

Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Konkurs Wiedzy o Stefanie Czarnieckim

       Z okazji Dnia Patrona Szkoły 15 maja 2019r. odbył się Konkurs Wiedzy o Stefanie Czarnieckim. Przystąpili do niego uczniowie z klas 4-7,którzy musieli wybrać poprawne odpowiedzi do przygotowanych 15 pytań testu. Spośród 29 uczniów biorących udział do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników. 

Wygenerowano w sekund: 0.07
472,469 unikalne wizyty