Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

Techniki operacyjne.

BezpieczeństwoDnia 05.04.2018r. o godzinie 10:45, w Szkole Podstawowej w Reczu, odbyło się spotkanie z policją na temat: "Techniki operacyjne-zabezpieczenie materiałów dowodowych na miejscu przestępstwa". Zainicjowane zostało przez "gospodarza szkoły", którym w tym czasie była klasa IIB. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyły również równoległe klasy drugie. Na początku kierownik posterunku w Reczu zapoznał nas z regułami pracy w policji i przedstawił teorię zbierania dowodów. Kolejno technik z wydziału kryminalnego KP w Choszcznie pokazał nam praktykę, m.in. jak zabezpieczyć i zdjąć odciski palców z szyby oraz kartki papieru. Również zrobił test na obecność narkotyków chętnej uczennicy, polegającym na zbadaniu włosa. Na szczęście był negatywny. Panowie pobrali też DNA z ust i zeszytu.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w policji, co pewnie niektórych zachęciło do wyboru takiego zawodu w przyszłości.

Zdjęcia ze spotkania

Konkurs na kartkę świąteczną

GrafikiPrzed świętami Wielkanocnymi klasa 2b w ramach pomysłu "gospodarz szkoły" i współpracy z nauczycielami języka niemieckiego ogłosiła konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Kartki można było przygotować w języku polskim lub niemieckim. Na konkurs wpłynęło ponad 20 prac wykonanych przeróżnymi technikami, a dziewczęta z klasy 2b zadbały, by uczniowskie działa sztuki wyeksponowane były w holu szkoły. W środę, 28 marca wybierana była najładniejsza praca. Każdy oglądający wystawę mógł oddać głos na, jego zdaniem najładniejszą, świąteczną kartkę. Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców konkursu. Okazało się, że autorkami prac, które najbardziej spodobały się oglądającym są uczennice klas drugich gimnazjum:

1. Wiktoria Wrona

2. Sandra Stefańska

3. Roksana Stekiel

Zdjęcia kartek

Podziękowania dla księdza Piotra za pomysł.

Sponsorem nagród była Natalka Kmetyk z klasy 2b - również dziękujemy.

Zebrania rodziców z wychowawcami

Szanowni Państwo!

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu

Serdecznie zapraszam Państwa na ostatnie zaplanowane w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniu 12 kwietnia 2018 r. Będą one poprzedzone wykładem p. Magdaleny Matuszczak – psychologiem na temat: Jak mądrze kochać dziecko?, na który również Państwa zapraszam.
Plan spotkań:
15.30 – spotkanie rodziców z p. Magdaleną Matuszczak – psychologiem, temat: Jak mądrze kochać dziecko? Miejsce: Hol hali sportowej.
16.30 – spotkania wychowawców z rodzicami w klasach.
16.30 – dyżur nauczycieli (do godziny 18.30).

Z poważaniem
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Dzień z jajem

27 marca

W ramach pomysłu "Gospodarz szkoły" oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych klasa 2b gimnazjum zorganizowała "dzień z jajem". Na godzinach wychowawczych klasy drugie gimnazjum, zaproszone klasy 3 gimnazjum oraz 7 szkoły podstawowej wzięły udział w konkurencjach, których motywem przewodnim było JAJO. Były wyścigi rzędów oraz konkurencja rzucania i łapania surowych jajek. Zabawa była przednia.
Dla młodszych uczniów klasa 2b zorganizowała w czasie przerwy poszukiwania wcześniej ukrytych jajek z czekolady.
No i pogoda dopisała!!!
Zobacz zdjęcia

A poniżej poszukiwania ukrytych jajek

Szukamy jajek... jak nam ślinka leci, ach!

Sponsorem dzisiejszej imprezy był wychowawca klasy 2b gimnazjum.

Życzenia świąteczne

Protokół z przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej

Warszawskie Hetmany

Warszawskie Hetmany

Warszawskie Hetmany

Zgodnie z kalendarzem konkursów zapisanych na rok szkolny 2017/2018 reprezentacja naszej szkoły 28 lutego 2018 r. wzięła udział w Warszawie z powodzeniem, podobnie jak w poprzednim roku, w XI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Hetmany”. Biorący udział w turnieju wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim musieli wykazać się wiedzą o postaci historycznej zapisaną w literaturze naukowej, staropolskiej – Pamiętniki Jana Chryzostma Paska, czy innych przekazach kulturowych, np. malarstwie i rzeźbie.           

Joanna Packań, Ardrianna Piesyk, Aleksandra Tomicz – uczennice klasy VII b przygotowywane przez Pana Andrzeja Horoszkiewicza z zadaniami testowymi poradziły sobie znakomicie. W rywalizacji drużynowej zajęły I miejsce, otrzymując nagrodę główną – mosiężną statuetkę hetmana polnego koronnego Stefana Czarnieckiego, zaś indywidualnie Joanna Packań wypracowała podiumowe III miejsce. Powracając do nagrody głównej, czyli statuetki Hetmana, ciekawa pod względem artystycznym, od ubiegłego roku decyzją Kapituły Konkursu stała się trofeum przechodnim. Przez rok recka podstawówka była jej posiadaczem. Za sprawą dzielnych dziewcząt przez kolejny będzie cieszyć oczy tworzących Szkołę Podstawową w Reczu, i nie tylko, by później powrócić do Warszawy. Czy na długo? Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Gospodarze Konkursu XLVI Liceum Ogólnokształcące poza zmaganiami z niełatwymi zadaniami konkursowymi zaoferowali bogaty program pobytu wszystkim uczestnikom, a byli nimi uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych z Warszawy i ponadgimnazjalnych z całego kraju. I tak w trakcie trzydniowego pomieszkiwania w stolicy do cennych atrakcji należało zwiedzenie Muzeum Polin. Poświęcone ono jest utrwaleniu dziejów Żydów Polskich. Zachwyca rozmachem bryła obiektu, na miarę XXI wieku, bogactwo eksponatów, jak i sposób ich prezentowania. Będąc w Warszawie trzeba w nim być. Później było kino i kolejne muzeum. Nie mniejsze emocje towarzyszyły zwiedzaniu X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – potężna twierdza i więzienie wzniesiona przez zaborcę. Świadek wielu tragicznych przeżyć Polaków.                                             

Najmocniejsze bicie serc wywołała jednak Gala Hetmańska – uroczysta, podniosła oprawa uroczystości ogłoszenia wyników we wszystkich kategoriach, a w kategorii szkół podstawowych szczególnie. Dumnie było słyszeć o Reczu w Warszawie, dumnie było przyjmować gratulacje i nagrody. W przyszłym roku zawalczymy ponownie.

ANDRZEJ HOROSZKIEWICZ

73. rocznica polskości na ziemiach zachodnich - Recz. Naturalnie!

73. rocznica polskości na ziemiach zachodnich - Recz. Naturalnie!

73. rocznica polskości na ziemiach zachodnich – Recz. Naturalnie!

 

W sobotnie popołudnie 24 marca 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej w Reczu odbyły się uroczystości pod nazwą: „Recz. Naturalnie!”. Pod tym hasłem organizatorzy chcieli oddać cześć mieszkańcom gminy Recz, a zwłaszcza tym, którzy są silnie związani z przyrodą i rolnictwem.

 

Już po raz trzeci wskazano pozytywną energię, która tkwi w mieszkańcach naszej gminy, organizując 73. rocznicę polskości na ziemiach zachodnich. Dwa lata temu odbyły się uroczystości pod nazwą „Recz. Fantastycznie!”, podczas których uhonorowano osoby i miejsca tworzące powojenną historię Recza. W zeszłym roku oddano hołd osobom i instytucjom tworzącym kulturę i oświatę – uroczystość odbywała się pod hasłem „Recz. Kulturalnie!”. Jednym z efektów tych imprez są publikacje, które stanowią dziś historię Recza opowiedzianą słowami mieszkańców, a spisane zostały przez uczniów naszej szkoły. Znajdują się one na stronie internetowej szkoły (w zakładce Historia szkoły).

 

Bardzo istotną rolę w tworzeniu się polskości na ziemi reckiej odgrywali i odgrywają nadal rolnicy. Ich praca, zwykle bardzo ciężka, była jednym z kluczowych czynników, które spajały społeczności mieszkające i napływające na te tereny. Wielkie podziękowania należą się panom: Andrzejowi Hejzie, Tadeuszowi Cybulskiemu, Wiesławowi Majce, Stanisławowi Barnie oraz Józefowi Kościukiewiczowi a także pani Sylwii Efuom za to, że zechcieli się podzielić swoimi wspomnieniami, których fragmenty można było usłyszeć podczas imprezy. Będą one stanowiły fundament kolejnej publikacji, która jest w przygotowaniu.

 

Jedną z najważniejszych atrakcji Recza i okolic są walory przyrodnicze. Podczas części naukowej panie: dr inż. Elżbieta Dusza - Zwolińska z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Aleksandra Albińska z Ligi Ochrony Przyrody oraz Maria Wojciechowska – inicjatorka powstania rezerwatu przyrody ”Grądowe Zbocze” podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat ochrony przyrody i wrażliwości na naturę. Ciekawie przygotowane i zaprezentowane wykłady pokazały dużą różnorodność przyrodniczą naszej gminy i uzmysłowiły uczestnikom jak wiele atrakcji krajobrazowych i florystycznych znajduje się niedaleko nas.

 

Na zakończenie uroczystości p. Wiesław Łoński – Burmistrz Recza wyraził słowa uznania dla rolników za ich ciężką pracę. Jednocześnie podkreślił rolę i determinację oraz zaangażowanie p. Marii Wojciechowskiej w powstanie rezerwatu przyrody „Grądowe zbocze”.

Podczas tego wydarzenia dodatkową atrakcją były wystawy rękodzieła oraz pamiątki i zdjęcia przygotowane przez świetlice wiejskie i sołectwa, a także zdjęcia wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Można było również zwiedzić salę muzealną, która znajduje się w budynku szkoły.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za uświetnienie tej uroczystości: mieszkańcom gminy, a zwłaszcza rolnikom, sołtysom, opiekunom świetlic, radnym, przyjaciołom szkoły, nauczycielom, uczniom i absolwentom szkoły, pracownikom instytucji i organizacji lokalnych oraz gościom: p. Monice Kostrzewskiej (RSP Rzecko), p. Jolancie Kiłoczko (radnej Rady Powiatu), p. Wojciechowi Gdańcowi (z-cy Nadleśniczego Nadleśnictwa Drawno), P. Pawłowi Wisowskiemu (Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa), p. Marii Kmerek (Starostwo Powiatowe w Choszcznie).

Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy w ten weekend uświetnili koncert recytując wiersze i śpiewając piosenki.

Fotorelacja na profilach facebookowych organizatorów – zapraszamy do oglądania.

 

Wystąpili:

Sympozjum popularno-naukowe:

 1. Dr inż. Elżbieta Dusza – Zwolińska – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa – temat: Cudze chwalicie, swego nie znacie – formy ochrony przyrody na terenie gminy Recz;

 2. Aleksandra Albińska – Liga Ochrony Przyrody – temat: Działalność LOP w Polsce i województwie zachodniopomorskim;

 3. Maria Wojciechowska – wieloletnia nauczycielka biologii w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Reczu – temat: Historia powstania rezerwatu przyrody „Grądowe zbocze”.

Prowadzenie: Piotr Pawłowski

 

Koncert:

 1. Hanna Gryczewska;

 2. Adriana Cybulska;

 3. Daria Konieczna;

 4. Klaudia Dłużniewska;

 5. Angelika Sikora;

 6. Jagoda Hertel;

 7. Hanna Szremska;

 8. Barbara Stanik;

 9. Roksana Florczak;

 10. Zofia Gryczewska;

 11. Nadia Kozina;

 12. Wiktoria Spieler;

 13. Kabaret Suszona Żurawina: Artur Stąporek, Piotr Pawłowski, Maciej Gryczewski, Grzegorz Jurkiewicz, Aleksandra Gryczewska;

 14. Zuzanna Sumara;

 15. Joanna Biernacka;

Reżyseria i scenariusz: Aleksandra Gryczewska;


Muzyka i aranżacja: Grzegorz Jurkiewicz;


Scenografia i dekoracje: Monika Olender-Zań; Agnieszka Koźbiał, Joanna Bednarczyk, Bogumiła Hołub, Dorota Rakowska, Wioleta Sankowska, Zofia Łońska, Marcelina Kozina, Milena Szysz, Joanna Baut, klasa IIc i IIIb Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu;


Multimedia: Piotr Pawłowski, Artur Stąporek, Maciej Gryczewski, Zdzisław Kamiński, Angelika Sikora;


Światło i sprzęt: MGOKiS (Zdzisław Kamiński);


Wykorzystano wiersze: Piotra Pawłowskiego, Leszka Dembka, Jerzego Krajewskiego, Cypriana Guzka; piosenki: Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy, Jana Pietrzaka i Zbigniewa Raja, Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Wasowskiego, Jana Wołka i Zbigniewa Wodeckiego oraz Kabaretu Potem;


Wykorzystano fragmenty wywiadów z: Tadeuszem Cybulskim, Andrzejem Hejzą, Wiesławem Majką, Stanisławem Barną, Józefem Kościukiewiczem;


Dziennikarze: Hanna Szremska, Angelika Sikora, Adriana Cybulska, Klaudia Dłużniewska, Daria Konieczna, Aleksandra Gryczewska, Monika Olender-Zań, Maciej Gryczewski;


Catering: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego (Katarzyna Janiak, Agnieszka Musialik, Sylwia Siemienik, Renata Cylwik, Alicja Borek, Andżelika Pawlak, Magdalena Nowak, Violetta Konstantynowicz, Olimpia Piątkowska, Joanna Dziedzic, Sylwia Milewska, Magdalena Szremska) oraz Karolina Biskupska, Maja Koźbiał, Nikola Kloc, Aleksandra Brzęczek, Filip Kramm, Rafał Demczur, Wanessa Duda;


Wystawy i eksponaty: Monika Olender-Zań, MGOKiS, Środowiskowy Dom Samopomocy (Małgorzata Śmiechowska, Justyna Wojciechowska), świetlice wiejskie, sołectwa; Agata Michalska, Izabela Zwolak-Cierpiał, Jolanta Kokorzycka, Aleksandra Gryczewska, Danuta i Roman Babiak, Luiza Marach, Piotr i Sylwia Siemienik, Wiesława Horoszkiewicz, Marlena Mielczarek, Marcelina Kozina, Agnieszka Koźbiał, Sylwia Leśniak;


Przygotowanie rękodzieła oraz stoisk wystawienniczych: mieszkańcy wsi oraz opiekunowie świetlic wiejskich: Sylwia Efuom, Marzena Krakowiak, Monika Janecka, Inga Bagrowska, Katarzyna Westerlich, Aleksandra Skonieczna, Patrycja Węgrzyn.


Pomoc przy organizacji uroczystości: Barbara Tomicz, Jolanta Kokorzycka, Jadwiga Nadybał, Wiktoria Wrona, Adriana Cybulska, Klaudia Dłużniewska, Aleksander Wasilewski, Jakub Gralak, Bartosz Packań, Wiktoria Janecka, Adrianna Grotkowska, Dorota Dziubczyńska, Piotr Bohdziewicz; Maria Wojciechowska, Justyna Wojciechowska, uczniowie klasy IIc, IIb i III b Gimnazjum;


Sponsorzy uroczystości i publikacji: Zachodniopomorska Izba Rolnicza, Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy, Radosław Tomicz, Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów”, Starostwo Powiatowe w Choszcznie, Stanisław i Marzena Barna, Zbigniew Karpiński, Ryszard Dobrzaniecki, Piotr Cybulski;


Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu, Towarzystwo Miłośników Recza, Gmina Recz, Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów”;


Koordynatorzy uroczystości: Aleksandra Gryczewska, Agnieszka Koźbiał, Monika Olender-Zań, Piotr Pawłowski, Grzegorz Jurkiewicz, Artur Stąporek, Maciej Gryczewski.

 

Organizatorzy

Opłata za obiady - kwiecień

Opłata za obiady - kwiecieńU w a g a !

Cena obiadów w kwietniu 2018r.:
- dla dorosłych - 143,64 zł
- dla uczniów - 76,00 zł
Termin płatności do 16.04.2018r.


Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

73. ROCZNICA POLSKOŚCI NA ZIEMIACH ZACHODNICH

Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas 4

W dniu dzisiejszym, tj. 7 marca 2018 r. na zajęciach wyrównawczych z matematyki na siódmej godzinie lekcyjnej odbył się Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas 4 uczęszczających na te zajęcia. Celem konkursu jest pobudzanie uczniów do aktywności twórczej, wyzwalanie i wzmacnianie motywacji do nauki oraz budowanie i umacnianie pozytywnych relacji z nauczycielami i rówieśnikami. Udział w konkursie wzięło 6 uczniów. Wyniki konkursu ogłosimy w najbliższą środę. Asystentowi, który pomagał przy organizacji konkursu: Cyprianowi Guzkowi z klasy 2a G-serdecznie dziękujemy i liczymy na Twoją pomoc przy zamknięciu konkursu! W tym miejscu ogłaszam wyniki Konkursu Matematycznego, który odbył się w ubiegłym tygodniu. Otóż:
I miejsce: Michał Bednarczyk z klasy 4c
II miejsce: Bartek Babiak z klasy 4b
III miejsce: Jakub Kowalewski z klasy 4b
Wielkie gratulacje!
Nauczyciele: Joanna Urbańska i Katarzyna Hejza-Konieczna.
Wygenerowano w sekund: 0.03
130,541 unikalne wizyty