Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

List do Św. Mikołaja

List do Św. MikołajaCzy któreś z naszych dzieci poprosiłoby Św. Mikołaja o przybory do szkoły? Dziewczynka z mariańskiej parafii na Filipinach napisała list, którego treści zapomnieć nie sposób. Był bardzo krótki. Oto jego treść:

Kochany Święty Mikołaju, chciałabym dostać w prezencie ołówek.

Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc Świętemu Mikołajowi w realizacji marzenia dziewczynki. Otóż, kiedy na lekcji religii poznały historię „dzieci tajfunu”, chętnie zabrali się do pracy. Wykonali kartki świąteczne, które można było nabyć 17 grudnia po Mszy Św.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wsparli naszą akcję. Podziękowania składamy także p. Zofii Łońskiej, która swoją kreatywnością i osobistym zaangażowaniem pomogła nam w tym przedsięwzięciu.

ORGANIZACJA DNIA 22 GRUDNIA 2017 R. - WIGILIE KLASOWE

ORGANIZACJA DNIA 22 GRUDNIA 2017 R. – WIGILIE KLASOWE

W ostatnim dniu roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Szkole Podstawowej dzień jest nietypowy – uczniowie wraz z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami organizują Wigilie klasowe, klasowe spotkania przy poczęstunku, składane są życzenia świąteczne, rozdawane prezenty. Mając na względzie oczekiwania uczniów, rodziców i wychowawców organizacja pracy szkoły w tym dniu wygląda następująco:
Dzień z wychowawcą

8.00-8.25 (1 lekcja) – przygotowania do wigilii klasowych
8.30-9.00 (2 lekcja) – wspólne życzenia świąteczne i kolędy (hala sportowa)
9.00 – 9.20 (3 lekcja) – wigilie klasowe
9.25 – 9.45 (4 lekcja) – wigilie klasowe
9.55 – 10.15 (5 lekcja) – wigilie klasowe
10.15-10.45 – odwozy

Świetlice czynne do godz. 12.00

Ze świątecznymi pozdrowieniami
Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Festiwal dawnych komputerów i gier

Za moich czasów - wędrujące historie

Za moich czasów - wędrujące historieW dniu 14 grudnia, dokładnie o godz. 10.30 - klasy I i II Szkoły Podstawowej w Reczu uczestniczyły w koncercie online zrealizowanym przez Filharmonię Szczecińską. Byliśmy jedną z niewielu szkół w w. zachodniopomorskim, które miały taką możliwość. Koncert na żywo odbył się w ramach realizowanego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „ Za moich czasów – wędrujące historie”.
Był to pierwszy koncert edukacyjny nadawany na żywo w internecie przez Filharmonię Szczecińską. Bardzo nam miło, że mogliśmy zostać na ten występ zaproszeni. Motywem przewodnim koncertu były święta Bożego Narodzenia oraz to, jak je obchodzono dawniej; o tym opowiadali zaproszeni Seniorzy.
Okazuje się, że muzyka łączy pokolenia oraz … przestrzenie!
Więcej na stronie Filharmonii.

Przyszły mikołajki i prezentów czas, dzisiaj świat jak z bajki gości wokół nas.

Przyszły mikołajki i prezentów czas, dzisiaj świat jak z bajki gości wokół nas. W tym roku już 5.12.2017r. przyjechał do naszej szkoły Mikołaj. Najpierw dzieci z klas pierwszych i drugich a potem trzecich obejrzały przedstawienie pt:,,Dziwne kłopoty Mikołaja”. Ze względu na kryzys finansowy Mikołaj mógł mieć kłopoty z prezentami. Problemy mieli też książę, Jaś i Małgosia. Na koniec okazało się, że Mikołaj jednak nie zbankrutował i przywiózł prezenty.
W inscenizacji brali udział: Olejarnik Hanna (Kaśka), Wojtaszek Jakub (Bartek), Sment Bartosz (Marcin), Gołębiewska Wiktoria (Małgosia), Stefański Adam (Jaś). Gościnnie wystąpili: Gryczewski Maciej (Mikołaj), Stąporek Artur (książę), Sankowska Hanna (piosenka o Mikołaju), Pilżys Pola (renifer), Cybulska Aleksandra (renifer). Dekorację przygotowała pani Ewa Kosiło a muzykę pani Ewa Kociuba. To samo przedstawienie też 5 grudnia o godzinie 16.00 odegraliśmy dla podopiecznych ŚDS w Reczu. Przedstawienie przygotowała i opisała B.Pieciukiewicz.

Strefa harmonii - klub Melomana Osłuchanego

12 XII 2017r w telewizji TVN został wyemitowany materiał filmowy dotyczący naszej strefy harmonii - klubu Melomana Osłuchanego.
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Strefa harmonii - Klub Melomana Osłuchanego

Wieczór Kolęd

Góra Grosza

Góra GroszaAkcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.
Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 1 grudnia 2017 w holu hali widowiskowo-sportowej MGOKiS w Reczu odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 15 uczestników. Rozegraliśmy sześć rund spotkań. Najlepszym okazał się Cyprian Guzek, który wygrał 5 partii i jedną zremisował.

Klasyfikacja turnieju:
1. Cyprian Guzek
2. Hubert Hertel
3. Jagoda Hertel
4. Maksymilian Cymerman
5. Michał Nykiel
6. Artur Radomski

Turniej wyłonił skład reprezentacji naszej szkoły na Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się dnia 14 grudnia w Szczecinie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.

Artur Stąporek – organizator turnieju

Ceny obiadów - grudzień

U w a g a !

Cena obiadów w grudniu 2017r.: - dla dorosłych - 113,40 zł
- dla uczniów - 60,00 zł
Termin płatności do 15.12.2017r.

Obiady wydawane będą do 21 grudnia 2017r. (czwartek)

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Strefa Harmonii Melomana Osłuchanego

Strefa Harmonii Melomana OsłuchanegoW dniu 13 listopada 2017 r. grupa melomanów z Klubu MO została zaproszona do Filharmonii Szczecińskiej na uroczystą Galę z okazji wręczenia nagród w konkursie na szkolne strefy harmonii.
Konkurs na szkolne strefy harmonii został ogłoszony w ramach realizowanej przez Filharmonię kampanii "Słyszę dobre dźwięki", której celem jest zwiększenie świadomości związanej z pielęgnacją i ochroną słuchu wśród starszych i młodszych melomanów. Honorowy Patronat nad konkursem objęła p. Magdalena Zarębska-Kulesza Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Na konkursowe wyzwanie odpowiedziało dwanaście szkół z całego województwa. Każda z nich przedstawiła swój przepis na oazę ciszy i relaksu. Zgłoszenia spłynęły ze Szczecina, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Bobolic, Nowogardu, Stargardu, Kołbacza, Recza i Karlina.
Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Mikołaj Jarosz (firma ECOPHON, partner konkursu na szkolne strefy harmonii) oraz Paweł Kornicz (nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole), wybrała trzech laureatów konkursu:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO czyli Melomana Osłuchanego”, którego opiekunem jest p. Grzegorz Jurkiewicz.

Nagrodą główną, ufundowaną przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie, jest doposażenie naszej strefy w sprzęt audio, płyty i wydawnictwa o wartości 2000 złotych. Dodatkowo, partnerzy konkursu, firma ECOPHON i Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, wsparli zwycięską szkołę materiałowo w dalszym wyciszaniu strefy tak, by służyła ona uczniom jeszcze lepiej. Mogliśmy też zobaczyć premierowo film o zwycięskich strefach harmonii oraz zbadać słuch (dzięki partnerowi kampanii - Zachodniopomorskiemu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS). Dodatkową nagrodą był koncert dla najmłodszych uczniów klas I-III w wykonaniu muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej, którzy przyjechali do nas 20 listopada.
Jak twierdzi opiekun strefy - p. Grzegorz Jurkiewicz - Klub MO chce kształtować świadomego odbiorcę. Najwyraźniej udaje się to robić!
Wygenerowano w sekund: 0.02
85,965 unikalne wizyty