Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej w Reczu

Do pobrania druk:

Zgłoszenie dziecka do I klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej w Reczu
na rok szkolny 2017/2018

Informacje ogólne
Do klas I przyjmowane są:
• dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2010) – objęte obowiązkiem szkolnym,
• dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2011) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Zasady przyjęć
Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nie obwodowa).
Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły
• Kandydaci zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej w Reczu, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy pierwszej - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia, w którym wskazuje się adres miejsca zamieszkania rodziców kandydata i kandydata. Zgłoszenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art.151 ust.2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).
• Obwód Szkoły Podstawowej w Reczu obejmuje cały obszar gminy Recz.
• Zgłoszenie/wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej składa się do dyrektora szkoły podstawowej w terminie do 19 kwietnia br.
Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem, tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.
Kandydaci spoza obwodu
• Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, mogą być przyjęci po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami.
• Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miejską w Reczu.Do pobrania druk:

Zgłoszenie dziecka do I klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2017/2018Zarządzenie w sprawie rekrutacji do klas pierwszychUchwała w sprawie kryteriów rekrutacji


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
404,032 unikalne wizyty