Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

"Ocalić od zapomnienia"

"Ocalić od zapomnienia"

Po takim hasłem w dniach 13-18 września 2018 r. odbywała się wystawa przygotowana przez Towarzystwo Miłośników Recza, której celem było ukazanie kunsztu rzemiosła złotników, kowali, stolarzy i wielu innych zawodów, a także fachowość i precyzję z jaką wykonywane były przedmioty znalezione przez mieszkańców na terenie Recza i jego okolic.

 

Wystawa odbyła się w holu hali sportowo-widowiskowej z inicjatywy pana Jerzego Krajewskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz mieszkańcy, którzy zwiedzali wystawę, byli  świadkami niezwykłej lekcji historii. Na własne oczy mogli zobaczyć eksponaty, które przez wiele lat były gromadzone przez mieszkańców naszego miasteczka. Pan Jerzy bardzo dokładnie i z pasją opisywał do czego służyły zebrane rzeczy. Wielu uczniów po raz pierwszy spotkała się z tego typu znaleziskami.

 

Dodatkowym walorem prezentacji były eksponaty związane z historią miasta i rozwojem oświaty na terenie naszej gminy, które znajdują się na stałe w sali muzealnej naszej szkoły.  

 

Wystawę w hali holu MGOKiS oraz salę muzealną w szkole zwiedzali w dniu 18 września podopieczni  Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu, którzy realizują projekt „Gazeciarz – niepełnosprawnym słowem”. Razem z panem Mieczysławem Szewłogą przygotowywali reportaż na temat szkolnej podróży w czasie. W dniu 23 września o godz. 18.30 mogliśmy oglądać ich audycję w szczecińskiej Kronice.

 

Poniżej podajemy link do audycji: szczecin.tvp.pl/kronika

Fotorelację z projektu „Gazeciarz” oraz z warsztatów dziennikarskich można obejrzeć na FB Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

Organizatorzy

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.05
404,005 unikalne wizyty