Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

ROPR - Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

ROPR - Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Grupa młodzieży z Recza organizuje nabór do Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oto kilka podstawowych informacji na ten temat (ze strony ROPR).

ROPR – Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa w Sieradzu od 2013 roku, dzięki tej aktywności udało nam się bezpośrednio pomóc ponad kilkudziesięciu osobom (poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, losowych, czy w czasie imprez masowych). ROPR to jednostka złożona z wolontariuszy-ratowników, którzy pełnią patrole na specjalnie przygotowanych do tego celu rowerach-karetkach. Jednocześnie współpracujemy ze wszystkimi służbami mundurowymi, razem się szkolimy, prowadzimy poszukiwania, niesiemy pomoc w sytuacji zagrożenia. W latach 2013-2015 otrzymaliśmy kilka dofinansowań m.in.  z Programów „Młodzież w działaniu” czy „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” oraz od sponsorów prywatnych, dzięki czemu udało się  zakupić znaczną ilość sprzętu. Przez cały czas otrzymujemy od Was wiele pytań o działalność i możliwość rozszerzenia ROPRu na inne miasta.

Już w sezonie 2018 zamierzamy stworzyć kilkanaście jednostek na terenie całego kraju. Tym samym część naszej pasji i projektu pragniemy oddać w Wasze ręce. Szukamy osób i grup w wieku powyżej 16. lat chcących zostać ROPR-owcami, czyli Ratownikami Rowerowymi. Bardzo mile widziane są grupy powyżej 4 osób, docelowa jednostka potrzebuje co najmniej 6 osób.  

            Nie musisz być ratownikiem ani strażakiem, zapewniamy szkolenia i opiekę na każdym etapie działania. Grupy posiadające w swoich szeregach osoby już zaprawione w bojach – ratowników, harcerzy,  druhów OSP, czy wolontariuszy z choćby najmniejszym doświadczeniem będą dodatkowo punktowane. Was kosztuje to tylko zapał i zaangażowanie – my dajemy cały sprzęt, umundurowanie i wszystko co potrzebne, by ruszyć na patrol, czy zabezpieczenie jakiejś imprezy. Dodatkowo będziemy się spotykać na ogólnopolskich zjazdach i szkoleniach, będziemy też wspólnie zabezpieczać wielkie imprezy masowe, oraz organizować manewry i prowokacje przy współpracę ze służbami  profesjonalnymi.

Zajmujemy się:

  • Patrolami
  • Organizacją i zabezpieczeniem rajdów  rowerowych 
  • Zabezpieczeniem imprez masowych
  • Poszukiwaniami zaginionych
  • Prowokacjami
  • Manewrami z  służbami zawodowymi 
  • Szkoleniami , wyjazdami, integracją
  • Prowadzeniem szkoleń dla dzieci i młodzieży
  • Organizujemy zloty, spotkania 

Pamiętaj! Wszystkie nasze działania, to akcje społeczne, oparte na wolontariacie.  

            Właścicielem i koordynatorem marki ROPR jest Fundacja Inicjatyw Niemożliwych „Cudosfera”.

W Reczu osobami odpowiedzialnymi i koordynatorami naboru są Karolina Biskupska oraz Dariusz Ostrowski. Możesz skontaktować się również ze Szkołą Podstawową w Reczu: tel. 957654067, e-mail: sekretariat@zsrecz.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.03
308,113 unikalne wizyty