Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Góra Grosza

Góra GroszaAkcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.
Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Z Waszą pomocą udzielono wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z takiej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl.
Koordynatorami „Góry Grosza 2017” w naszej szkole są: Pani Bernadeta Śliwińska (klasy 1 – 3 SP), Pani Bogumiła Pieciukiewicz (klasy 4 – 7 SP) oraz Pani Joanna Urbańska (klasy 2 – 3 Gimnazjum).
Zbieramy monety – od 1gr do 5 zł!

Akcja „Góra Grosza” w pięciu krokach:
1. Utworzenie komitetu organizacyjnego;
2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;
3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;
4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;
5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.
Do tej pory udało się zebrać 35 064 001,64 zł!

Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji:
Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom.
Wykaz szkół/przedszkoli, które zajmą pierwsze miejsce w województwie zamieszczony zostanie na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza.
Po zbiórce w naszej szkole ogłosimy, której klasie udało się zebrać najwięcej groszy!

Koordynatorzy szkolnej akcji „Góra Grosza 2017”.

Autor: Joanna Urbańska

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.13
688,747 unikalne wizyty