Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Power

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

WYBORY 2017

W dniu 15 września br. odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Adolfa Długosza w Reczu.
Przedstawiamy wyniki wyborów:
Filip Kramm – 27 głosów (34%)
Adriana Cybulska – 22 głosy (27.5%)
Cyprian Guzek – 16 głosów (20%)
Szymon Szuberski – 15 głosów (18.5%)
Tym samym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum został Filip Kramm z klasy III B. Serdecznie gratulujemy !!!
Powyższe wyniki wskazują na to, że walka o zwycięstwo była zacięta, a wyborcy, czyli uczniowie Gimnazjum, nie mieli łatwego zadania. Świadczy to również o tym, że wszyscy kandydaci mieli podobne szanse, co sami potwierdzają w wypowiedziach dla reporterki GIMpressu Karoliny Biskupskiej.
Warto również nadmienić, że uczniowie Gimnazjum poważnie potraktowali wybory samorządowe. Frekwencja w wyborach wyniosła bowiem 75 %.

Wybory oraz wcześniejsza debata przedwyborcza odbywały się w ramach projektu edukacyjnego „Młodzi głosują”, w którym uczestniczyli, oprócz kandydatów, uczniowie klas drugich. W tym roku byli to: Nikola Zawarska, Zuzanna Duda, Barbara Stanik, Igor Leśniak, Bartłomiej Karcz, Jakub Kowalczyk, Gracjan Zarecki. To ci uczniowie przygotowali debatę, lokal wyborczy, karty do głosowania, itd. Warto również dodać, że wystrój lokalu wyborczego nawiązywał do niedawnej akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
Całość przedsięwzięcia koordynowali: Małgorzata Sawczuk oraz Maciej Gryczewski.

PS. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali i przeprowadzili wybory do Samorządu Uczniowskiego i Sekcji Świetlicy w Szkole Podstawowej.

Serdecznie gratuluję Poli Pilżys uznania ze strony członków Samorządu Uczniowskiego i wyboru na Przewodniczącą SU Szkoły Podstawowej.

Szczegółową informację na temat wyborów w Szkole Podstawowej zamieściła na stronie internetowej szkoły Pani Bogumiła Pieciukiewicz.

Jestem przekonany, że dzień 15 września 2017 roku wszyscy możemy potraktować jako doskonałą lekcję demokracji.

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
548,901 unikalne wizyty