Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Festiwal dawnych komputerów i gier

Za moich czasów - wędrujące historie

Za moich czasów - wędrujące historieW dniu 14 grudnia, dokładnie o godz. 10.30 - klasy I i II Szkoły Podstawowej w Reczu uczestniczyły w koncercie online zrealizowanym przez Filharmonię Szczecińską. Byliśmy jedną z niewielu szkół w w. zachodniopomorskim, które miały taką możliwość. Koncert na żywo odbył się w ramach realizowanego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „ Za moich czasów – wędrujące historie”.
Był to pierwszy koncert edukacyjny nadawany na żywo w internecie przez Filharmonię Szczecińską. Bardzo nam miło, że mogliśmy zostać na ten występ zaproszeni. Motywem przewodnim koncertu były święta Bożego Narodzenia oraz to, jak je obchodzono dawniej; o tym opowiadali zaproszeni Seniorzy.
Okazuje się, że muzyka łączy pokolenia oraz … przestrzenie!
Więcej na stronie Filharmonii.

Przyszły mikołajki i prezentów czas, dzisiaj świat jak z bajki gości wokół nas.

Przyszły mikołajki i prezentów czas, dzisiaj świat jak z bajki gości wokół nas. W tym roku już 5.12.2017r. przyjechał do naszej szkoły Mikołaj. Najpierw dzieci z klas pierwszych i drugich a potem trzecich obejrzały przedstawienie pt:,,Dziwne kłopoty Mikołaja”. Ze względu na kryzys finansowy Mikołaj mógł mieć kłopoty z prezentami. Problemy mieli też książę, Jaś i Małgosia. Na koniec okazało się, że Mikołaj jednak nie zbankrutował i przywiózł prezenty.
W inscenizacji brali udział: Olejarnik Hanna (Kaśka), Wojtaszek Jakub (Bartek), Sment Bartosz (Marcin), Gołębiewska Wiktoria (Małgosia), Stefański Adam (Jaś). Gościnnie wystąpili: Gryczewski Maciej (Mikołaj), Stąporek Artur (książę), Sankowska Hanna (piosenka o Mikołaju), Pilżys Pola (renifer), Cybulska Aleksandra (renifer). Dekorację przygotowała pani Ewa Kosiło a muzykę pani Ewa Kociuba. To samo przedstawienie też 5 grudnia o godzinie 16.00 odegraliśmy dla podopiecznych ŚDS w Reczu. Przedstawienie przygotowała i opisała B.Pieciukiewicz.

Strefa harmonii - klub Melomana Osłuchanego

12 XII 2017r w telewizji TVN został wyemitowany materiał filmowy dotyczący naszej strefy harmonii - klubu Melomana Osłuchanego.
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Strefa harmonii - Klub Melomana Osłuchanego

Wieczór Kolęd

Góra Grosza

Góra GroszaAkcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę.
Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 1 grudnia 2017 w holu hali widowiskowo-sportowej MGOKiS w Reczu odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 15 uczestników. Rozegraliśmy sześć rund spotkań. Najlepszym okazał się Cyprian Guzek, który wygrał 5 partii i jedną zremisował.

Klasyfikacja turnieju:
1. Cyprian Guzek
2. Hubert Hertel
3. Jagoda Hertel
4. Maksymilian Cymerman
5. Michał Nykiel
6. Artur Radomski

Turniej wyłonił skład reprezentacji naszej szkoły na Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się dnia 14 grudnia w Szczecinie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.

Artur Stąporek – organizator turnieju

Ceny obiadów - grudzień

U w a g a !

Cena obiadów w grudniu 2017r.: - dla dorosłych - 113,40 zł
- dla uczniów - 60,00 zł
Termin płatności do 15.12.2017r.

Obiady wydawane będą do 21 grudnia 2017r. (czwartek)

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego
ul. Ratuszowa 29
73-210 Recz
Nr konta 90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Strefa Harmonii Melomana Osłuchanego

Strefa Harmonii Melomana OsłuchanegoW dniu 13 listopada 2017 r. grupa melomanów z Klubu MO została zaproszona do Filharmonii Szczecińskiej na uroczystą Galę z okazji wręczenia nagród w konkursie na szkolne strefy harmonii.
Konkurs na szkolne strefy harmonii został ogłoszony w ramach realizowanej przez Filharmonię kampanii "Słyszę dobre dźwięki", której celem jest zwiększenie świadomości związanej z pielęgnacją i ochroną słuchu wśród starszych i młodszych melomanów. Honorowy Patronat nad konkursem objęła p. Magdalena Zarębska-Kulesza Zachodniopomorski Kurator Oświaty.
Na konkursowe wyzwanie odpowiedziało dwanaście szkół z całego województwa. Każda z nich przedstawiła swój przepis na oazę ciszy i relaksu. Zgłoszenia spłynęły ze Szczecina, Kołobrzegu, Trzebiatowa, Bobolic, Nowogardu, Stargardu, Kołbacza, Recza i Karlina.
Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Mikołaj Jarosz (firma ECOPHON, partner konkursu na szkolne strefy harmonii) oraz Paweł Kornicz (nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie i twórca strefy harmonii w tej szkole), wybrała trzech laureatów konkursu:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Reczu za strefę harmonii przy „Klubie MO czyli Melomana Osłuchanego”, którego opiekunem jest p. Grzegorz Jurkiewicz.

Nagrodą główną, ufundowaną przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie, jest doposażenie naszej strefy w sprzęt audio, płyty i wydawnictwa o wartości 2000 złotych. Dodatkowo, partnerzy konkursu, firma ECOPHON i Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, wsparli zwycięską szkołę materiałowo w dalszym wyciszaniu strefy tak, by służyła ona uczniom jeszcze lepiej. Mogliśmy też zobaczyć premierowo film o zwycięskich strefach harmonii oraz zbadać słuch (dzięki partnerowi kampanii - Zachodniopomorskiemu Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS). Dodatkową nagrodą był koncert dla najmłodszych uczniów klas I-III w wykonaniu muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej, którzy przyjechali do nas 20 listopada.
Jak twierdzi opiekun strefy - p. Grzegorz Jurkiewicz - Klub MO chce kształtować świadomego odbiorcę. Najwyraźniej udaje się to robić!

Warsztaty liturgiczno-muzyczne
Warsztaty liturgiczno - muzyczne
TERMIN: 15-17.12.2017 r.
KOSZT: 50 zł + opcjonalnie noclegi i wyżywienie
MIEJSCE: Recz
PROWADZĄCY: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski, Piotr Pałka
ORGANIZATORZY: Parafia Chrystusa Króla w Reczu we współpracy z SP w Reczu i MGOKiS w Reczu
NOCLEGI: * hala Recz (10 zł), * motel Recz (40 zł), * internat Choszczno (20 zł) - 10 km od Recza, * Żeliszewo (30 zł) - 5 km od Recza
WYŻYWIENIE: śniadanie 10 zł, obiad 15 zł, kolacja 10 zł

Możliwość zapisu na warsztaty po kliknięciu na zdjęcie lub podany poniżej link
Zapisy na warsztaty

Filharmonia w Reczu

Filharmonia w ReczuDziś rano w Szkole Podstawowej w Reczu odbyły się warsztaty muzyczne przeprowadzone przez muzyków Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Wizyta muzyków i ich koncert dla najmłodszych uczniów naszej szkoły były jedną z nagród ufundowanych przez Filharmonię Szczecińską za zdobycie przez Szkołę Podstawową w Reczu I miejsca w konkursie na szkolne strefy harmonii.
Uczniowie klas I-III mogli poznać krok po kroku rozległy świat dźwięków i tworzących ją instrumentów. 50 - minutowy koncert kameralny obfitował w najciekawsze zagadnienia dotyczące edukacji muzycznej dla najmłodszych. Nuta DoNuta, czyli p. Agata Kolasińska - prowadząca spotkanie - wraz z muzykami: p. Anną Majewską, p. Patrycją Justyńską, p. Beatą Sawrymowicz oraz p. Grzegorzem Sadowskim z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii wyjawiła tajemnice brzmienia instrumentów i dzieliła się z małymi melomanami niezwykłymi ciekawostkami muzycznymi. A to wszystko przy dźwiękach niezapomnianych utworów nie tylko klasycznych. Milusińscy uczestniczący w koncercie z DoNutą mieli szansę nie tylko wykazać się wiedzą z zakresu muzyki, ale również aktywnie i twórczo uczestniczyć w zajęciach. Te inspirujące lekcje muzyczne pozwoliły na odkrycie wrażliwości artystycznej młodych słuchaczy oraz sprawiły im wiele niezapomnianej radości!
Muzycy byli bardzo zauroczeni naszymi najmłodszymi melomanami i stwierdzili, że nie zawsze mają możliwość pracy i zabawy z tak sympatycznymi uczniami.
Warto dodać, że spotkanie z muzykami Orkiestry Symfonicznej w Reczu było nie byle gratką, gdyż zwykle można ich usłyszeć jedynie w Filharmonii.

Więcej informacji na facebooku Filharmonii.
Wygenerowano w sekund: 0.04
73,788 unikalne wizyty