Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami

ZEBRANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI

 

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu!

Niniejszym zapraszam Państwa na spotkania z Wychowawcami, które odbędą się w dniu 24 stycznia 2019 r. Głównym celem spotkań będzie podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2018/2019.

 

Spotkania odbędą się wg poniższego harmonogramu:

15.30 – klasy I - III

16.15 – klasy IV – VI

17.00 – klasy VII, VIII SP oraz III Gimn.

Dyżury nauczycieli: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej dyżurują do godziny 17.30. Nauczyciele uczący w klasach IV SP – III G dyżurują do 18.30.

Uwaga: wyjątkowo spotkania wychowawców klas II a i VII a odbędą się w dniu 23 stycznia o godz. 15.30.

Uwaga: Proszę o przyniesienie długopisów w celu wypełnienia ankiety.

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

OFERTA EDUKACYJNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RECZU w okresie ferii zimowych

"Co słychać w Reczu?"

"Co słychać w Reczu?"

"Co słychać w Reczu" - wstępna relacja z wizyty przedstawicieli Filharmonii Szczecińskiej p. Kingi, p. Wojciecha i p. Krzysztofa, którzy w dniu 21 stycznia 2019 r. odwiedzili naszą Strefę Harmonii i Klub Melomana Osłuchanego. Już niedługo premiera filmu o naszej szkole.

https://uslysz.filharmonia.szczecin.pl/pl/183-Co_slychac_w_Reczu

XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek

XIV Konkurs Kolęd i Pastorałek

     W dniu 17 stycznia 2019 r. w hali sportowo-widowiskowej odbyła się XIV edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek. Tradycyjnie organizatorami tego wydarzenia były: Szkoła Podstawowa w Reczu oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Reczu.

     W tym roku do Konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 51 wykonawców! – reprezentujących szkoły i placówki kulturalne województwa zachodniopomorskiego oraz województwa wielkopolskiego, reprezentantów zarówno Szczecina jak i Piły, Łobza i Strzelec Krajeńskich, którzy wystąpili  w 3 kategoriach: kategoria I (6-10 lat), kategoria II (11-14 lat) oraz kategoria III (15-19 lat).

 

     Konkurs rozpoczął się od pastorałki w wykonaniu uczniów klasy VI a - zespołu instrumentalnego Handchimes pod kierunkiem p. Adama Zarzeckiego. Następnie dyrektor MGOKiS p. Agnieszka Koźbiał oraz dyrektor szkoły p. Maciej Gryczewski powitali wszystkich obecnych: uczestników, ich instruktorów, zaproszonych gości, jurorów, rodziców i dziadków.

Pan Adam Zarzecki – koordynator konkursu - przedstawił sprawy regulaminowe oraz jurorów: p. Beatę Dunin-Wąsowicz, p. Włodzimierza Kubackiego oraz p. Olgę Leśniak.

Następnie oficjalnego otwarcia XIV Konkursu Kolęd i Pastorałek dokonał Burmistrz Recza p. Wiesław Łoński.

 

     Rozpoczęły się przesłuchania w kategorii I. W niej udział wzięły nasze uczennice: Patrycja Myczkowska, przygotowana przez p. Ewę Kociubę oraz Julia Sankowska, której instruktorem był p. Grzegorz Jurkiewicz.

     Po przesłuchaniu 15 uczestniczek jury wyłoniło najlepszych. II miejsce w tej kategorii zdobyła Julia Sankowska, która zaprezentowała pastorałkę: „Tobie mały Panie”. Bardzo ładnie zaprezentowała się również Patrycja w utworze: „Oto dziś narodziła się miłość”.

     W II kategorii wystąpiły 3 nasze uczestniczki: Zofia Gryczewska, która zaśpiewała „Kołysankę”, Hanna Gryczewska w utworze „Tam się rodzi nowy Bóg” oraz Nadia Kozina w pastorałce „Mizerna cicha”.

     Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Zofii Gryczewskiej.

     W kategorii III zaprezentowało się 17 uczestniczek. Wśród nich również: Joanna Stąporek, która przygotowała „Pastorałkę dla poety” (przygotował ją G. Jurkiewicz) oraz nasza absolwentka Wiktoria Spieler w utworze: „Bambino jazzu”. Jury jednogłośnie zdecydowało o wygranej Wiktorii! Również bardzo dobrze wypadła Joasia.

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy zdobyli nagrody. Konkurs został doceniony przez wielu uczestników i ich instruktorów, którzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o panującej atmosferze oraz o organizacji wydarzenia. Wiemy też, że lubią oni do nas przyjeżdżać. Świadczy o tym z roku na rok zwiększająca się liczba uczestników.

 

     Po wręczeniu nagród (nagrody wręczali: p. Małgorzata Śmiechowska, p. Eugeniusz Nykiel, p. Tadeusz Robaczek, p. Barbara Tomicz – wicedyrektor szkoły, p. Agnieszka Koźbiał, p. Maciej Gryczewski, p. Adama Zarzecki) dla uczestników symboliczne upominki otrzymali również instruktorzy: którymi byli: p. Iwona Brandenburger reprezentująca Piłę, p. Wioletta Grochulska reprezentująca Łasko, p. Roksana Janowicz z Dobrzan, p. Ewa Kociuba z Recza, p. Bożena Kordyl reprezentująca Łobez, p. Marta Łągwa ze Szczecina, p. Małgorzata Michalczyk z Lipian, p. Aneta Pilipaka reprezentująca Łasko i Bierzwnik, p. Katarzyna Piotrowska-Tyc z Choszczna, p. Mieczysław Banasiak z Suchania, p.  Kazimierz Dec reprezentujący Ińsko, p. Jerzy Januszewski z Choszczna, p. Grzegorz Jurkiewicz reprezentujący Recz, p. Bartłomiej Michalczyk reprezentujący Drawno oraz Kalisz Pom., p. Olek Smoley ze Strzelec Kraj. oraz p. Adam Zarzecki reprezentujący Dobrzany.

 

     Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zaproszenie na Konkurs przyjęli goście: p. Wiesław Łoński – Burmistrz Recza, p. Eugeniusz Nykiel – Przewodniczący Rady Powiatu, p. Tadeusz Robaczek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Reczu, p. Jolanta Kiłoczko – kierownik MGOPS w Reczu, p. Małgorzata Śmiechowska – kierownik ŚDS w Reczu, ks. Paweł Ostrowski – Fundacja Szczecińska.

 

     Wielkie podziękowania należą się również uczniom, którzy zaangażowali się w przebieg konkursu: Hanna Szremska, Aleksandra Tomicz, Angelika Sikora i Aleksandra Jarzębak – reprezentowały Samorządy Uczniowskie, Nataniel Nykiel – specjalista od sprzętu multimedialnego, Estera Milewska, Karina Jezierska, Oliwia Konstantynowicz, Barbara Stanik - odpowiedzialne za catering.

 

     Serdecznie dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za wsparcie. Byli nimi:  Urząd Miejski Recz, Elżbieta i Ireneusz Klim, Tadeusz Robaczek, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Reczu, Teresa i Krzysztof Cymerman, Fundacja Wspierania Kultury Noc Poetów, Związek Literatów Polskich o/Szczecin, Eugeniusz Nykiel, Fundacja Szczecińska, Krystyna Zarzecka.

Jako organizatorzy symbolicznymi upominkami podziękowaliśmy jurorom: p. Beacie Dunin-Wąsowicz – sopranistce, artystce goszczącej na scenach europejskich, wykładowcy w Akademii Sztuki w Szczecinie, Włodzimierzowi Kubackiemu – Dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego, p. Oldze Leśniak – wieloletniej nauczycielce muzyki w Szkole Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu.

 

Fotorelacja z Konkursu znajduje się na facebooku Szkoły Podstawowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu.

Organizatorzy 

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza 2018

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza 2018

W tym roku szkolnym Akcja Góra Grosza zorganizowana była w szkole w dniach od 26 listopada 2018 r. do 2 stycznia 2019 r. Brali w niej udział uczniowie ze wszystkich klas, a także biblioteka szkolna i świetlica szkoły podstawowej – BRAWO Wy!

 

Chcielibyśmy przedstawić jej wyniki: otóż zebraliśmy niebagatelną kwotę: 1 509,61 zł (o 284,92 zł więcej  niż w roku poprzednim) w 49 847 monetach (o 17 437 monet więcej niż w roku poprzednim), jak do tej pory jest to najwyższa suma pieniędzy zebrana przez naszą szkołę w ramach akcji Góra Grosza.

A oto tabela:

 

 

klasa

ilość monet

kwota w zł

osiągnięcie

1a

2 200

79,29

 

1b

1 646

54,61

 

1c

2 723

87,31

V miejsce – kwota

2a

3 936

188,99

III miejsce – liczba monet II miejsce – kwota

2b

12 393

359,80

I miejsce – liczba monet

I miejsce – kwota

3a

3 246

65,45

IV miejsce – liczba monet

3b

3 114

63,06

V miejsce – liczba monet

4a

2 173

106,14

IV miejsce – kwota

4b

45

9,90

 

4c

2 656

63,78

 

5a

1 261

37,79

 

5b

1 007

23,54

 

5c

965

30,10

 

6a

865

28,37

 

6b

110

10,45

 

7a

5 901

139,26

II miejsce – liczba monet

III miejsce – kwota

7b

222

8,08

 

7c

1 308

35,70

 

8a

528

18,06

 

8b

62

7,08

 

3a G

1 943

50,98

 

3b G

669

18,43

 

3c G

12

2,64

 

Biblioteka Szkolna

234

11,17

 

Świetlica SP

628

9,63

 

Razem

49 847 monet

1 509,61 zł

 

 

 

 

Dziękujemy Wam wszystkim za okazane serce!

Zebrane fundusze przekazane zostaną na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Z Waszą pomocą udzielono wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które skorzystały z takiej pomocy. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl.

 

Akcja „Góra Grosza” w pięciu krokach:

1. Utworzenie komitetu organizacyjnego;

2. Przeprowadzenie zbiórki monet groszowych;

3. Policzenie zebranych monet i wypełnienie odcinków;

4. Zapakowanie zebranych monet zgodnie z instrukcją;

5. Odniesienie na Pocztę Polską monet wraz z odcinkami.

 

W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy liczyli zebrane grosze – DZIĘKUJEMY

uczniom z klas: 1a i 1b (w ramach lekcji – zastępstw),

uczennicom z klasy 1c: Michalinie Chojnickiej, Emilii Radzio, Amelii Pietrzak, Oksanie Ratajczyk, Wiktorii Jurkiewicz, Wiktorii Kruk, Emilii Olejarnik, Kamilii Pilżys – Janiuk, Laurze Jarzębińskiej i Martynie Adamek,

uczennicy z klasy 2b: Barbarze Szczota,

uczennicom z klasy 4a: Lenie Koniecznej i Mai Koniecznej,

uczennicy z klasy 4c: Wiktorii Gołębiewskiej,

uczniom z klasy 5a: Michałowi Czerniakowi, Wanessie Duda, Wiktorii Kwaśny, Zuzannie Kuźmicz, Julii Maj i Małgorzacie Piesyk,

uczennicom z klasy 5b: Amelii Gniteckiej, Emilii Westerlich i Weronice Kusiak,

uczennicom z klasy 6b: Mai Jagiełło, Amelii Koniecznej, Zuzannie Sankowskiej, Julii Urbańskiej i Adriannie Wyrzykiewicz,

uczennicom z klasy 8a: Weronice Mazurek, Dominice Bagińskiej, Joannie Stąporek i Laurze Rzepce,

uczniom z klasy 8b: Aleksandrze Tomicz, Mateuszowi Łucyk i Jakubowi Szmyt.

Dziękujemy także nauczycielom, którzy zliczyli zebrane grosze wraz ze swoimi wychowankami: Pani Grażynie Borkowskiej, Pani Danucie Cybulskiej – Czerniak, Pani Ewie Kociuba i Pani Bernadecie Śliwińskiej.

 

Koordynatorzy szkolnej akcji „Góra Grosza 2018”: Joanna Urbańska, Maria Romanowska, Bernadeta Śliwińska, Małgorzata Piwowar i Barbara Pokorska.

27. Finał WOŚP

27. Finał WOŚP

 

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę – 13 stycznia 2019r.
Serdecznie wszystkich Mieszkańców naszej gminy zapraszamy do Hali Sportowej na Finałowy Koncert już od godziny 15:00.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. W koncercie będą uczestniczyć miejscowe zespoły i soliści.
Nie zabraknie piosenek i tańców przeplatanych licytacjami orkiestrowych gadżetów, konkursami i loterią fantową. Jak co roku zapewniamy dobrą kuchnię i niesamowitą zabawę.
Na terenie gminy kwestować będzie 60 Wolontariuszy.
Nowością w tym roku będzie konkurs „Ściskawa” – co to takiego? Zapraszamy, aby się dowiedzieć!
Siema!

WIECZÓR KOLĘD

WIECZÓR KOLĘD

20 grudnia 2018 r. odbył się kolejny Wieczór Kolęd.  Cykliczna uroczystość jak co roku wprowadziła publiczność w nastrój świąteczny. Mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej i ich rodziców, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, absolwentów szkoły i przybyłej licznie publiczności.

 

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miejsko — Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Szkoła Podstawowa w Reczu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na Wieczorze:

 

- wielkie brawa dla wszystkich występujących: Zespół wokalny i kółko gitarowe pod kierunkiem p. Grzegorza Jurkiewicza, Przedszkole – grupa pod opieką p. Krystyny Lipki oraz grupa pod opieką p. Jolanty Górniak, klasa Ia SP z wychowawca p. Dagmarą Mikułą oraz rodzicami, Patrycja Myczkowska i Hania Sankowska przygotowane przez p. Ewę Kociubę, Gosia i Ola Tomicz z mamą Barbarą, klasa IV B SP z wychowawcą p. Joanną Bednarczyk, zespół instrumentalny klas IV na dzwonkach chromatycznych, p. Anna Jarosz, p. Grzegorz Rodnicki, p. Sebastian Rodnicki, p. Rafał Rynkiewicz (Środowiskowy Dom Samopomocy), Julia Sankowska z mamą Wioletą, p. Agata Misiek, Hanna Gryczewska, Zosia Gryczewska z mamą Aleksandrą i tatą Maciejem, Alicja i Oliwia Konstantynowicz, Sandra Stefańska, Joanna Stąporek z tatą Arturem, p. Joanna Biernacka, p. Wiktoria Spieler, p. Adam Zarzecki, p. Zdzisław Cymerman, p. Adrian Kociuba.

 

- catering: Karina Jezierska, Estera Milewska, Kacper Wels, Oliwia Konstantynowicz, Alicja Konstantynowicz, Barbara Stanik, Sandra Stefańska;

 

- ciasta i słodkości: Anna Papierska, Magdalena Szremska, Violeta Konstantynowicz, Marcin Kluczkowski, Agnieszka Musialik, Agnieszka Szmyt, Marzena Barna, Magdalena Kmetyk, Barbara Tomicz;

 

- akompaniament i muzyka: Grzegorz Jurkiewicz i Maciej Żołnierzów;

 

- scenografia i światło: MGOKiS (Agnieszka Koźbiał, Zdzisław Kamiński, Milena Szysz, Marcelina Kozina, Marzena Wardulińska), Monika Olender-Zań, Aleksandra Gryczewska, Dorota Rakowska, Wiktoria Rakowska, Nadleśnictwo Choszczno;

 

- pomoc przy organizacji: Jolanta Kokorzycka, Jadwiga Nadybał, Barbara Stanik, Angelika Sikora, Hanna Szremska, Karol Biernacki, Sylwia Siemienik, Elżbieta Kosiło, Wioleta Sankowska, Justyna Sawka, Anna Baut;

 

- koordynatorzy: Aleksandra Gryczewska, Agnieszka Koźbiał, Monika Olender-Zań;

 

- podziękowania dla publiczności i stałych bywalców Wieczoru.

 

Fotorelacja na FB Szkoły Podstawowej w Reczu.

 

Organizatorzy

Magia Świąt na Rynku w Reczu

Magia Świąt na Rynku w Reczu

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,  kim jest

i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”     

15 grudnia odbył się kiermasz, którego celem było niesienie pomocy dla naszej uczennicy Oli.

 

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć uczniom i ich rodzicom jak również wychowawcom klas za bezinteresowne zaangażowanie w akcję. Słowa wdzięczności kierujemy także do wszystkich ludzi o dobrym sercu, którzy kupowali stroiki, karteczki i ciasteczka.

Zdjęcia z tego przedsięwzięcia można obejrzeć na Facebooku Szkoły Podstawowej i ŚDS Recz.

 

Organizatorzy Ewa Kosiło, Elżbieta Kosiło, Renata Polarczyk, Zofia Łońska, Katarzyna Hejza-Konieczna, Bogumiła Pieciukiewicz i Piotr Pawłowski.

 

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy pamiętając, że:

,,Dobroć jest czymś tak prostym. Być zawsze dla innych, nigdy nie szukać siebie”.

 

Ewa Kosiło

Choinki nadziei

Choinki nadziei

Ogólnopolska akcja "Choinki nadziei"

 

To już tradycja naszej szkoły, że wspólnie z nadleśnictwem Choszczno odwiedzamy w Dolicach Dom Opieki Społecznej. Dekorujemy żywą choinkę, wspólnie śpiewamy kolędy z podopiecznymi ośrodka. Zawozimy słodkie podarki i ciepłe słowa dla każdego mieszkańca. Głównym celem akcji jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi.

 

Cieszymy się również, że każdego roku możemy liczyć na pomoc finansową ze strony darczyńców: Pan Hubert Nykiel, Pan Maciej Sumara, Pani Dorota i Marta Mazurek.

Dziękujemy za wsparcie.

 

Organizatorzy akcji: Katarzyna Hejza-Konieczna, Bogumiła Hołub, Joanna Bednarczyk, Grzegorz Jurkiewicz, nadleśnictwo Choszczno- Dagmara Halęziak

Obiady - styczeń

U w a g a !

 

Cena obiadów w styczniu 2019r.: 

 - dla dorosłych - 136,08 zł

- dla uczniów    - 72,00 zł

Termin płatności do 15.01.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

Wieczór kolęd

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców na tradycyjne spotkanie przedświąteczne - Wieczór Kolęd.

 

"Gdy się ciągle czeka aż spadnie śnieg to tak naprawdę nie odczuwa się atmosfery świąt". Poczujmy ją wobec tego 20 grudnia o godz. 16.00 w hali sportowej. Posłuchajmy i pośpiewajmy razem kolędy i pastorałki.


Wygenerowano w sekund: 0.02
287,594 unikalne wizyty