Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa fotografia

Aktywna tablica

Bierzemy udział

Szkolny facebook

BohaterOn

Mobilność kadry

Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Powitanie

Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu

Funkcjonowanie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Reczu opiera się na dorobku reprezentowanym przez jej patrona: Stefana Czarnieckiego - zdecydowanego i konsekwentnego w działaniu stratega. Jednocześnie fundamentem szkoły są wartości reprezentowane przez Honorowego Obywatela Gminy - Adolfa Długosza - żarliwego nauczyciela oraz skromnego, cierpliwego i wyrozumiałego człowieka. Szkoła jest ściśle związana ze społecznością lokalną i dąży do szerokiej i pełnej współpracy ze środowiskiem lokalnym. Jednocześnie jest szkołą otwartą na wszelkie inicjatywy o szerokim zasięgu terytorialnym i społecznym. Szkoła stwarza wszystkim pracownikom szansę rozwoju i pracy w przyjaznej atmosferze. Szkoła współpracuje z rodzicami, którzy są partnerami placówki we wszystkich zadaniach przez nią realizowanych. Szkoła skupia dzieci i młodzież z wielu środowisk, dlatego jej ważnym celem jest zintegrowanie młodych ludzi i pokazanie, że każdy z nich jest wartościową jednostką. Dba o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój każdego ucznia, który potrafi funkcjonować we wciąż zmieniającym się świecie. Naszym największym dobrem jest dobro ucznia, przygotowujemy go do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Chcemy przygotować go do uczestnictwa w procesie uczenia się przez całe życie.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

 

            Do zakończenia roku szkolnego 2018/2019 zostało już tylko kilka dni. W tym rok uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 19 czerwca o godz. 9.00 w hali sportowo-widowiskowej.

            Dzień wcześniej o godz. 16.00 żegnać będziemy tegorocznych Absolwentów – uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Adolfa Długosza oraz uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

            Poniżej przedstawiam informację na temat organizacji pracy szkoły w dniach 18 czerwca 2019 r. (wtorek) oraz 19 czerwca 2019 r., (środa).

 

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
w dniu 18 czerwca 2019 r. i 19 czerwca 2019 r.


W związku ze zmianą organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Reczu w dniu 18 czerwca 2019 r. przedstawiam co następuje:
1. Skrócenie lekcji wg poniższego zestawienia:

1 lekcja 8.00-8.35 – lekcja wg planu
2 lekcja 8.40-9.15 – lekcja wg planu
3 lekcja 9.25-10.00 – lekcja wg planu
4 lekcja 10.05-10.40 – godzina z wychowawcą
5 lekcja 10.55-11.30 – godzina z wychowawcą
6 lekcja 11.45-12.20 – godzina z wychowawcą
7 lekcja odwołana
Świetlice pracują do godz. 14.00 – prace koordynują kierownicy świetlic

W związku ze zmianą organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Reczu w dniu 19 czerwca 2019 r. przedstawiam co następuje:
1. Dyżury nauczycieli od godz. 7.30
2. Świetlice czynne od godz. 7.00
3. Odprowadzenie uczniów do kościoła – godz. 7.50 - wychowawcy
4. Przyprowadzenie uczniów z kościoła – ok. godz. 8.50 - wychowawcy
5. 9.00 – Uroczyste Zakończenie roku szkolnego – Apel w hali sportowej
6. Po apelu rozdanie świadectw na spotkaniu w klasach
7. Od 10.45 odwozy (po dzwonku)
8. Do odwozów odprowadzają wychowawcy na konkretną godzinę.

Świetlice pracują do zakończenia odwozów.

 

SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW KLAS PIERWSZYCH  Z RODZICAMI

 

            Informuję, że pierwsze spotkanie wychowawców klas pierwszych, które rozpoczną naukę naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 z rodzicami odbędzie się 24 czerwca 2019 r. ,tj. w poniedziałek o godz. 15.00 w stołówce szkolnej.

 

Z poważaniem

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019


W piątek 7 czerwca 2019 r. odbył się apel, który miał na celu podsumować działalność szkoły w roku szkolnym 2018/2019 oraz uhonorować wszystkich uczniów, którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach. Spotkanie na forum całej szkoły miało szczególny wymiar również dla tegorocznych absolwentów – uczniów klas III Gimnazjum oraz klas ósmych Szkoły Podstawowej. Zostały bowiem rozdane nagrody dla tych, których zaangażowanie było widoczne przez okres ostatnich lat pracy.

 

Nagrody od instytucji zewnętrznych, w działalność których angażowali się nasi absolwenci, zostaną rozdane podczas uroczystości Pożegnania Absolwentów, która odbędzie się 18 czerwca o godz. 16.00 w hali sportowej.

 

Tymczasem informujemy, że podczas piątkowego apelu gratulacje i okolicznościowy dyplom z rąk dyrektora szkoły Macieja Gryczewskiego otrzymała Maria Barna. Uczennica w  wyborach Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, które odbyły się 5 czerwca br., zdobyła uznanie ponad 70 % głosujących. Tym samym Maria będzie reprezentować Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2019/2020. Gratulujemy jeszcze raz i życzymy sukcesów w pracy młodego samorządowca.

 

Warto dodać, że Radę SU w przyszłym roku tworzyć będą również: Hanna Sankowska, Wanessa Duda, Patrycja Kłoda, Wiktoria Kurlej, Zuzanna Sumara, Wiktoria Gołębiewska, Mike Wojtaszek, Maja Konieczna, Amelia Jankowska, Joanna Zań, Roksana Pietrzak, Małgorzata Krakowiak, Hanna Olejarnik, Julia Sankowska, Małgorzata Tomicz – uczniowie ci zdobyli największe zaufanie wyborców.

 

Pani Małgorzata Sawczuk – opiekun pocztu sztandarowego podziękowała uczniom, którzy w tym roku szkolnym tworzyli skład pocztów sztandarowych – jedno z najbardziej honorowych funkcji w szkole. Podziękowania otrzymali: Nataniel Nykiel, Barbara Stanik i Emilia Michalska, którzy byli ostatnimi członkami pocztu sztandarowego Gimnazjum im. Adolfa Długosza oraz Jakub Emilianowicz, Weronika Mazurek i Maria Barna – tegoroczni członkowie pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego.

 

Następnie Pani Małgorzata Sawczuk i Pani Bogumiła Pieciukiewicz – opiekunowie Samorządów Uczniowskich wręczyły dyplomy dla Przewodniczących i wiceprzewodniczących Samorządów Uczniowskich w roku szkolnym 2018/2019. Dyplomy i podziękowania za rok pracy na rzecz szkoły otrzymały: Aleksandra Tomicz i Aleksandra Jarzębak oraz Hanna Szremska i Angelika Sikora.

 

Ważną częścią apelu było wręczenie nagród dla klas, które w tym roku zwyciężyły w konkursie na „Gospodarza szkoły”. Nagrody – dofinansowanie wycieczki szkolnej - otrzymali uczniowie klas IV A (wychowawca p. Jolanta Cymerman)  i VIII B (wychowawca p. Jolanta Kwaśnik). Gratulujemy!

 

Burmistrz Recza Pan Wiesław Łoński ufundował nagrodę dla klasy VI B, która ostatnio uzyskała szczególne wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”. Uczniowie zespołowo zdobyli I miejsce w województwie, III w regionie zachodniopomorsko-lubuskim oraz VII miejsce w kraju. Wielkie gratulacje! Nagrodą ufundowaną m.in. za promocję gminy, którą wręczała opiekun konkursu Pani Dorota Rakowska i dyrektor Pan Maciej Gryczewski jest dofinansowanie wycieczki klasowej w przyszłym roku szkolnym w wysokości 1000 zł.

 

Pani Adriana Pacześna - Kozina oraz Pani Katarzyna Hejza – Konieczna pogratulowały uczniom, którzy zaangażowali sie w działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu. Pani Joanna Bednarczyk i Katarzyna Brzozowska podziękowały członkom Spółdzielni Uczniowskiej.

 

Wyrazy uznania zostały również wręczone uczniom za osiągnięcia w szkolnym konkursie „Sprawnie liczę” od opiekunów klas I-III oraz uczniom za sukcesy wokalne i instrumentalne  od prowadzących kółka wokalne. Nagrody wręczono także dla tych uczniów, którzy uzyskali szczególne osiągnięcia w Ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur” (nagrody wręczała Pani Katarzyna Delegacz) oraz za pracę na rzecz młodszych uczniów. Pani M. Romanowska wręczała nagrody dla uczniów za ich zaangażowanie w pracę biblioteki i czytelni szkolnej. Za najwyższe osiągnięcia w konkursie z okazji Dni Brytyjskich nagrody wręczały Pani Izabela Zwolak – Cierpiał i Adriana Pacześna – Kozina. Pani Bogumiła Pieciukiewicz wręczała nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się szczególną wiedzą na temat patrona szkoły - Stefana Czarnieckiego.  Za udział w wieczorkach poetyckich podziękowania wręczyli uczniom Pani Aleksandra Gryczewska i Pan Piotr Pawłowski. Pani Wioleta Sankowska pogratulowała uczniom zaangażowanym m.in. w  projekt PoczytajMy oraz za pracę w projekcie „Zachowaj trzeźwy umysł”. Pani Joanna Jakubowska wręczała nagrody dla tych, którzy brali udział i przygotowali specjalne stroje z okazji dnia wiosny.

Zgodnie z zapowiedzią nagrody w konkursie „Językowe łamańce” otrzymali uczniowie klas IV – VI. Nagrody wręczała Pani Anna Rakowska.

 

Na zakończenie uczniowie klas ósmych otrzymali zaświadczenia o uzyskanym tytule finalisty konkursów przedmiotowych – Aleksandra Tomicz, Katarzyna Afeltowicz i Mateusz Łucyk, a z klas III Gimnazjum Cyprian Guzek i Michał Różański.  Wcześniej z rąk opiekunów specjalne nagrody i podziękowania za uzyskanie tytułu laureata konkursów z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie otrzymali Hanna Szremska i Cyprian Guzek.

 

Zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczniom życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym.

 

Szczegóły na naszym fb.

Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

XX Regionalny Turniej Piłki Nożnej im. Krzysztofa Hołuba

pod patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”

Festyn z okazji Dnia Dziecka

 oraz akcja Fundacji DKMS i Szkolnego Klubu Wolontariatu


W dniu 4 czerwca br. na Stadionie Mieskim w Reczu oraz boisku Orlik odbył się Jubileuszowy XX Regionalny Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Krzysztofa Hołuba. W tym roku patronat nad imprezą został objęty przez Polski Związek Piłki Nożnej Grassroots „Piłka dla wszystkich”. W Turnieju udział wzięło 9 drużyn z całego regionu: Recz, Choszczno, Lubiana, Marianowo, Kalisz Pom., Suchań, Bierzwnik, Stargard, Pełczyce. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Stefana Czarnieckiego oraz UKS „Ina” Recz. Tradycyjnie w tym samym dniu MGOKiS oraz Rada Rodziców przygotowała atrakcje dla wszystkich uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka. Dodatkowo MGOKiS, Fundacja DKMS oraz Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowało zbiórkę pieniężną i rejestrację dawców szpiku dla mieszkanki miasta Mai.

 

O godz. 9.00 wydarzenie rozpoczęli dyrektor szkoły Pan Maciej Gryczewski oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Sylwia Milewska. Burmistrz Recza Pan Wiesław Łoński oficjalnie otworzył Turniej, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązanki kwiatów na grobach inicjatora Turnieju Krzysztofa Hołuba i Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Adolfa Długosza.

 

W czasie całej imprezy uczniowie szkoły mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Były min. dmuchańce, fotobudka, zabawy z animatorem, rozdawane były gadżety ufundowane przez PZPN, na bieżąco odbywały się mecze drużyn uczestniczących w Turnieju, wszyscy mogli posilać się kiełbaską z grilla i smaczną grochówką.

 

Około godziny 13.30 przystąpiono do rozdania nagród, medali i pucharów dla uczestniczących drużyn.

 

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy: zwycięzcą XX Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej została drużyna ze Stargardu, drugie miejsce zajęli młodzi piłkarze z Lubiany, a na trzecim miejscu Turniej zakończyli zawodnicy z Choszczna. Nasza reprezentacja zajęła w całym Turnieju 4 miejsce. wygrywając 3 spotkania. Nagrody dla wszystkich 9 drużyn oraz opiekunów wręczali: Pani Bogumiła Hołub, Wicestarosta Choszczeński Pan Paweł Szuber, Sekretarz Miejski Pan Piotr Bohdziewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Eugeniusz Nykiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Reczu Pan Tadeusz Robaczek, radni: Pani Leonarda Cichorzewska, Pan Edward Konieczny, Pan Leon Grzelak, Pani Agata Krzysztofek – sklep internetowy Sportplus, Pan Krzysztof Zajączkowski – Telewizja Echo, Przyjaciel szkoły ks. Sławomir Kokorzycki, wiceprezes UKS „Ina „ Recz Pani Monika Olender-Zań, Pan Robert Sankowski, Pani Adriana Pacześna - Kozina, Pani Anna Papierska, Prezes UKS „Ina” Recz Pan Jacek Demczur, wicedrektor szkoły Pani Barbara Tomicz, dyrektor szkoły Pan Maciej Gryczewski.

 

Indywidualne nagrody otrzymali:

Najlepszy zawodnik – Kornel Seniuk,

Najlepszy Bramkarz – Bartosz Grabowicz,

Najlepszy strzelec – Patryk Wels

Nagrodę fair play otrzymał zawodnik drużyny z Recza Mateusz Zawarski.

 

Podczas Turnieju wręczono również nagrody indywidualne i zespołową dla najlepszych kibiców: otrzymali je Jaonna Zań, Zofia Gryczewska, Bartosz Kuć oraz nieco później Bartosz Kantor, Mateusz Balogun, zespołowo wygrała klasa IIB, która otrzymała bon do pizzerii.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Turnieju oraz pozostałych wydarzeń. Ogromne dzięki dla tych, którzy zdecydowali się wesprzeć pomoc dla Mai. Brawa dla MGOKiS oraz Rady Rodziców za przygotowanie tak wielu atrakcji da naszych uczniów. Duże podziękowania dla sędziów z ZZPN, a także dla Pana Krzysztofa Piwowara. Szczególne podziękowania dla dziewcząt, bez których organizacyjnie byśmy sobie nie poradzili. Brawa dla kibiców. Wielkie dzięki!

 

Sponsorzy i partnerzy

XX Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców im. Krzysztofa Hołuba:

 • Bogumiła, Anna, Piotr, Paweł, Jarosław Hołub
 • Gmina Recz – Burmistrz Wiesław Łoński
 • Starostwo Powiatowe w Choszcznie – Starosta Wioletta Kaszak
 • Przewodniczący Rady Powiatu – Eugeniusz Nykiel
 • Przewodniczący Rady Miejskiej – Tadeusz Robaczek
 • Zachodniopomorski Bank Spółdzielczy – prezes Tadeusz Drabik
 • MOPS Recz – kierownik Jolanta Kiłoczko
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Sylwia Lesniak
 • Sklep Internetowy SportPlus Agata Krzysztofek
 • Firma Innotec – Harald Mohl
 • Echo-media Choszczno
 • MKS Remor Recz – prezes Janusz Korycki
 • MGOKiS Recz – dyrektor Agnieszka Koźbiał
 • Środowiskowy Dom Samopomocy w Reczu – kierownik Małgorzata Śmiechowska
 • Edward i Katarzyna Konieczni
 • Państwo Robert i Wioleta Sankowscy
 • Państwo Katarzyna i Andrzej Sankowscy
 • Państwo Marzena i Stanisław Barna
 • Magdalena i Mirosław Nowak
 • Grzegorz Tatyrża
 • Wiesław Zieliński
 • Barbara, Paweł i Roman Michna – Big Bar
 • Jerzy Wiewiórowski – portal Ligowiec.pl
 • Andrzej Pacześny
 • Ludwika i Krzysztof Błażejczak
 • Anna i Krzysztof Papierscy
 • Reczbus – Kazimierz Procak
 • Dawid Koźmiński
 • Grzegorz Pieciukiewicz
 • Leonarda Cichorzewska
 • Agnieszka Musialik
 • Piotr Cybulski
 • Ryszard Dobrzaniecki
 • Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej
 • Krzysztof Piwowar – opieka medyczna
 • Posterunek Policji w Reczu
 • PATRONAT – Polski Związek Piłki Nożnej Grassroots „Piłka dla wszystkich”

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Relację z tego wydarzenia można oglądać w Telewizji Echo, a fotorelacje na portalach internetowych i profilach facebookowych Gminy Recz, Powiatu Choszczeńskiego, Środowiskowego Domu Samopomocy w Reczu, Szkoły Podstawowej w Reczu, na portalu Ligowiec, na facebooku MGOKiS.

Koordynatorem Turnieju był Pan Jacek Demczur – prezes UKS „Ina” Recz.

Już za rok XXI Turniej, na który już zapowiedziało się kilka drużyn. Odbędzie się również Festyn dla dzieci. Powrotu do zdrowia życzymy również małej Mai.

 

Organizatorzy

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"

Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA"

W dniu 5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Reczu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "LIGA MATEMATYCZNA" dla uczniów trzecich klas gimnazjum. Celem konkursu było:
• Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów.
• Wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym.
• Wdrażanie uczniów do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiadomości zdobytych na lekcjach.
• Doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia uczniów.
• Umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy. 
Organizatorami konkursu były Panie Mariola Koźmińska i Joanna Urbańska. Swoim udziałem w tym konkursie zaszczyciły nas trzyosobowe drużyny z gimnazjów z: Krzęcina i Lubiany oraz drużyna z naszej szkoły, którą reprezentowali: Cyprian Guzek, Emilian Rakowski i Michał Różański.
A oto wyniki konkursu indywidualnego:
1 miejsce - Cyprian Guzek, Recz
2 miejsce - Michał Różański, Recz
3 miejsce - Emilian Rakowski, Recz
Gratulacje! Nasi uczniowie okazali się najlepsi!
Po ogłoszeniu wyników Dyrektor SP w Reczu Pan Maciej Gryczewski oraz organizatorzy: Pani Mariola Koźmińska i Pani Joanna Urbańska wręczyli laureatom nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie dziękujemy sponsorom za okazane wsparcie dla naszej inicjatywy: Panu Burmistrzowi Recza Wiesławowi Łońskiemu, Panu Dawidowi Koźmińskiemu - radnemu Rady Miejskiej w Reczu, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rzecku i Radzie Rodziców SP w Reczu. Dziękujemy!
Mamy nadzieję, iż wszyscy dobrze się bawili.

Zapraszamy

Czy znasz swój powiat?

Czy znasz swój powiat?

Dnia 23 maja 2019r. w  konkursie powiatowym: "Czy znasz swój powiat?" w Korytowie brały udział dwie drużyny: gimnazjum i szkoły podstawowej.

Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą i zdobyły dwa puchary dla naszej szkoły.

II miejsce drużynowo (Natala Kmetyk, Hania Szremska, Angelika Sikora)- gimnazjum

I miejsce (Kasia Afeltowicz, Klaudia Denisiuk, Laura Rzepka)- szkoła podstawowa.

Indywidualnie II miejsce Angelika Sikora.

Opiekunowie: Małgorzata Sawczuk, Aneta Kowal. Gratulacje!

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje

Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje


Lutowa akcja z pluszakami podzieliła się na kilka mniejszych. Dzięki Wam, kochani darczyńcy, ilość maskotek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W związku z tym akcję można było pomnożyć o inne 😃.

Cześć pluszaków została sprzedana na kiermaszu szkolnym, a za pozyskaną kwotę - 180,76 zł nasi wolontariusze wybrali i zakupili zabawki oraz artykuły plastyczne i dostarczyli je na Oddział Pediatryczny SP ZOZ w Choszcznie. Mamy nadzieję, że dzieciaczki przebywające na oddziale się ucieszą.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym.

A . Pacześna-Kozina

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP w Reczu na rok szkolny 2019/2020

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP w Reczu na rok szkolny 2019/2020

"Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Reczu na rok szkolny 2019/2020"


W dniu 31 maja w sali nr 1 odbyło się spotkanie przedwyborcze z kandydatką na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Marią Barną. Opiekunki Samorzadów p. Małgorzata Sawczuk i p. Bogumiła Pieciukiewicz przedstawiły kompetencje i uprawnienia samorządu jako organu szkolnego, następnie zostały wyjaśnione zasady wyborów, które odbędą się w najbliższą środę - będziemy wybierali Przewodniczącego oraz 15 osobową Radę.

 

Na spotkaniu Maria  przedstawiła swój program wyborczy, następnie przedstawiciele klas mogli zadawać pytania. Okazało się, że zarówno kandydatka jak i przedstawiciele trójek klasowych mają wiele przemyśleń i pomysłów związanych ze szkołą.

 

Wybory już w środę w stołówce szkolnej. 

 

Warto dodać, że 27 maja br. obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego - dyrekcja szkoły złożyła Burmistrzowi - Wiesławowi Łońskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Robaczkowi  i radnym Rady Miejskiej w Reczu, a także Staroście - Pani Wiolecie Kaszak i Przewodniczącemu Rady Powiatu  -  Eugeniuszowi Nyklowi okolicznościowe gratulacje i życzenia. 

 

Dzień wcześniej - 26 maja - w całej Europie wybierano przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Były to również ważne decyzje wszystkich uczestniczących w wyborach Polaków.

 

Dla uczniów SP Recz 5 czerwca będzie jednym z najważniejszych wyborów na cały przyszły rok - wybrani zostaną przedstawiciele całej społeczności uczniowskiej, którzy będą Was reprezentować. 

Niezwykle istotne i symboliczne  jest toże wybory w naszej szkole odbędą się dzień po obchodach 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów Rzeczypospolitej Polskiej - 4 czerwca 1989 roku.

Zatem do głosowania!!!


Maciej Gryczewski - dyrektor szkoły

Obiady - czerwiec

U w a g a !

 

Cena obiadów w czerwcu 2019r.: 

- dla dorosłych     - 83,16 zł

 - dla uczniów     - 44,00 zł

 

Termin płatności do 14.06.2019r.

 

 

Gmina Recz Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego

ul. Ratuszowa 29

73-210 Recz

Nr konta  90 8359 0005 0041 4940 2002 0001

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Szkoły Podstawowej w Reczu!

 

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na spotkania z wychowawcami.

 

Tematem spotkań będzie przedstawienie informacji o:

1. Szkolnych procedurach obowiązujących na terenie placówki związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom,

2. Działaniach podejmowanych przez szkołę w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom,

3. Osobach i instytucjach, do których można się zgłaszać o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

Spotkania odbędą się w dniu 30 maja, tj. w czwartek o godz. 15.30

 

Uwaga: wyjątkowo spotkania rodziców z wychowawcami klas IV B, IV C, V B oraz VII C odbędą się w dniu 29 maja, tj. w środę o godz. 15.30.

 

ps. Prosimy o zabranie długopisów.

 

Zapraszam

Maciej Gryczewski – dyrektor szkoły

PLAN REKOLEKCJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

PLAN REKOLEKCJI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Państwo!

 

Niniejszym informuję, że w porozumieniu z Parafią Recz rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 27-29 maja br.

Przypominam, że w tym roku szkolnym dni rekolekcji to dni wolne od zajęć dydaktycznych, natomiast mogą odbywać się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Koordynatorami organizacji rekolekcji są p. Elżbieta Kosiło, p. Ewa Kosiło.

Wygenerowano w sekund: 0.02
404,029 unikalne wizyty